Jak szybko wytrzeźwieć?

Opublikowano: 15.11.2022 r., 23:32 | Autor: Oliwia Gawron

Sposobów na szybkie wytrzeźwienie jest kilka, oto kilka z nich:

  1. weź zimny prysznic,
  2. zjedź tłusty posiłek,
  3. uzupełnij płyny, najlepiej tutaj sprawdzi się woda kokosowa, ponieważ zawiera ona odpowiednią ilość elektrolitów.

Jak szybko wytrzeźwieć? Co jeszcze warto wiedzieć?

Jak szybko wytrzeźwieć? To pytanie, na które większość z nas chciałaby znać odpowiedź dzień po imprezie. Dowiedź się co zrobić aby znowu dobrze się poczuć po alkoholu.

Kac to zjawisko, którego zapewne doświadczyła większość dorosłych osób to nic innego jak stan dzień po spożyciu zbyt dużej ilości napoi alkoholowych zawierających w swoim składzie etanol, przez co nasz organizm zmaga się z odwodnieniem, hipoglikemią, zatruciem aldehydem octowym. Dzień tuż po imprezie nasz organizm potrzebuje dodatkowej dawki witaminy B12 i glutaminy.

Objawami zatrucia alkoholowego są zmęczenie i złe samopoczucie, nasilone pragnienie, suchość jamy ustnej, brak apetytu, biegunka, ból głowy, drżenie rąk, wrażliwość na światło i dźwięk.

Objawy te mogą trwać nawet jedną dobę po zakończeniu imprezy.

Poznaj mój sposób na pozbycie się tego nieprzyjemnego stanu? Z całą pewnością:

  1. weź zimny prysznic,
  2. zjedź tłusty posiłek,
  3. uzupełnij płyny, najlepszy pomysł na nawodnienie to woda kokosowa, ponieważ zawiera ona odpowiednią ilość elektrolitów.

Te sprawdzone sposoby pomogą znowu poczuć Ci się lepiej.

Już po samym prysznicu z całą pewnością poczujesz się lepiej, po nim zjedź posiłek tłusty lub białkowy idealnie sprawdzi się tutaj jajecznica na maśle. Warto wspomnieć, że jajka to źródło pełnowartościowego białka, które jest łatwo przyswajalne i zawiera wszystkie aminokwasy egzogenne, czyli takie, których nasz organizm nie umie syntetyzować sami i musimy dostarczać je z pożywienia. Dodatkowo dadzą one poczucie sytości, dostarczą wielu witamin i składników mineralnych. Śniadanie składające się tylko z naszej jajecznicy będzie miało charakter śniadania białkowo-tłuszczowego, wiele osób wybiera właśnie taki rodzaj posiłków, ponieważ mają po nim dużo energii, są najedzeni, a po czasie nie następuje uczucie znużenia i senności co mogą powodować węglowodany, czyli np. pieczywo.

Ostatni krok to uzupełnienie płynów to bardzo ważne, ponieważ alkohol odwadnia.

Nie wystarczy tutaj zwykła woda, dlatego koniecznie zaopatrz się w dodatek elektrolitów, a najlepiej wodę kokosową, ponieważ bardzo korzystnie wpływa ona na metabolizm oraz wspomaga pracę jelit. Jest także skuteczna w odchudzaniu. Jej fenomen wynika z dużej zawartości elektrolitów w swoim składzie, jest on zbliżony do zawartości w naszym organizmie oraz zbliżona gęstość do osocza ludzkiej krwi. Warto wspomnieć, że 100 ml wody kokosowej, zawiera tylko 19 kcal. Charakteryzuje się niewielką zawartością białka, tłuszczu i węglowodanów. Dodatkowo zawiera ona błonnik, który jest głównie obecny we fragmentach miąższu, który między innymi usprawnia pracę naszych jelit. Działa jak szczotka, która czyści nasze jelit i pośrednio będzie wpływać na redukcję ryzyka rozwoju nowotworów jelita grubego

Te trzy domowe sposoby najszybciej postawią Cię na nogi tuż po imprezie. Skoro już wiesz, jak przyśpieszyć proces usuwania kaca, zapamiętaj je.

Nawet jeśli wiesz, jak walczyć z kacem nie polecam nadużywania napoi alkoholowych, ma to negatywny wpływ na nasz centralny system nerwowy. Dodatkowo prowadzi do niedoboru witaminy B1, który może skutkować zespołem Korsakowa (zwanym także zespołem Wernickego-Korsakowa oraz encefalopatią Wernickiego). Jest to nic innego jak zaburzenie mózgu, którego głównymi objawami są brak koordynacji, niekontrolowane ruchy gałek ocznych, dezorientacja. Nadmierna podaż alkoholu może prowadzić do trwałego uszkodzenia mózgu i śmierci, dotyka to także nasz układ rozrodczy, co może skutkować zaburzeniami erekcji i nieregularnymi miesiączkami.

Polecane przepisy

Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto