Jak przyprawić królika?

Jak przyprawić królika
Jak przyprawić królika
ikona podziel się
Opublikowano: 09.03.2023 r., 2:27 | Autor: Oliwia Gawron

Królik to delikatne i aromatyczne mięso, które warto czasem włączyć do naszej diety. Musi być ono odpowiednio przygotowane i przyprawione.

Zatem, jak przyprawić królika?

Postaw na takie przyprawy jak czosnek, rozmaryn i ziele angielskie.

Najlepiej rozgnieść je w moździerzu i wymieszaj z olejem, a następnie zamarynować królika.

Jak przyprawić królika? Co jeszcze warto wiedzieć?

Mięso z królika jest dość niedostępne i nie spożywamy go często, dlatego, jeśli kiedyś będziesz mieć okazję je spróbować, koniecznie zjedz to aromatyczne mięso.

W pierwszej kolejności dowiedz się jakie zioła do królika będą najlepsze.

Postaw na takie przyprawy jak czosnek, rozmaryn i ziele angielskie.

Najlepiej rozgnieść je w moździerzu i wymieszaj z olejem, a następnie zamarynować królika. Będzie to idealna mieszanka przypraw, wszystkie są pasujące do tego rodzaju mięsa.

Skoro już wiesz, jak przyprawić królika koniecznie upiecz je w piekarniku z taką marynatą, królik będzie idealny do pieczenia.

Nie zapominaj o dodatku świeżych warzyw lub ziemniaczanego puree.

Ziemniaki wbrew pozorom to nie są tylko niepotrzebne kalorie na talerzu. Jakiś czas temu zyskały złą sławę, ale nadszedł czas aby je odczarować. Są one niskokaloryczne i łatwostrawne, zawierają witaminę C, potas i wapń, dodatkowo są powszechnie dostępne i tanie. Ich kaloryczność zależy w dużej mierze od sposobu przygotowania i obróbki termicznej. Te gotowane na parze będą dietetyczne lub jak niektórzy mówią fit. Te, które pokroimy w słupki i usmażymy jako frytki na głębokim tłuszczu, będą już charakteryzowały się większą kalorycznością, aczkolwiek zostajemy przy naszych gotowanych ziemniakach.

Pomimo tego, że ziemniaki polecane są na diecie lekkostrawnej i charakteryzują się niską kalorycznością w 100 g, warto pamiętać, że nie każdy powinien po nie sięgać w dowolnych ilościach.

Mam tutaj na myśli wszystkie osoby z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej, czyli z insulinoopornością czy już rozwiniętą cukrzycą typu 2. W diecie cukrzycowej zaleca się spożywanie głównie produktów o niskim indeksie glikemicznym, a ziemniaki mają ten indeks bardzo wysoki, bo, aż 95.

Dla jednych będą nie wskazane, a dla drugich bardzo dobre np. dla dzieci, które uwielbiają ziemniaki gotowane w szybkowarze w postaci delikatnego i kremowego puree. Ziemniaki z szybkowaru ta samo jak te przygotowane na parze będę lekkostrawne, szybkie i bardzo dobre. Bardzo zachęcam do ich przygotowania. Dodatkowo nie zapominaj o porcji świeżych warzyw, idealnie nada się surówka z białej kapusty typu colesław, pomysł na nią znajdziesz w innych moich przepisach. Przygotowanie jej zajmie Ci dosłownie chwile, a na Twoim talerzu przybędzie potężna dawka witamin i składników mineralnych.

Skoro już wiesz, jak przyprawić królika postaw na mój przepis na królika i przekonaj się, że to mięso jest najlepsze.

Polecane przepisy

Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto