Jak przestać jeść słodycze?

Słodycze to słodkie przekąski, które nie dostarczają zbyt wielu witamin, za to obfitują w wiele kalorii, co może negatywnie odbić się na diecie oraz zdrowiu. Ze względu na ich dużą smakowitość ograniczenie ich udziału w diecie może być jednak nieco problematyczne. A więc jak przestać jeść słodycze?

1. Zadbaj o dobrze zbilansowaną dietę.

2. Jedz regularnie i nie głodź się.

3. Uświadom sobie, dlaczego sięgasz po słodycze i co ci daje ich jedzenie. Następnie zadaj o te potrzeby w inny sposób.

4. Znajdź inny sposób na radzenie sobie z napięciami w ciągu dnia.

5. Zmniejszaj ich ilość w diecie stopniowo.

6. Możesz znaleźć zdrowsze zamienniki.

Zobacz pytania podobne do jak przestać jeść słodycze??

To może wydać Ci się interesujące

Jak przestać jeść słodycze?? Co jeszcze warto wiedzieć?

Słodycze to słodkie przekąski, które nie dostarczają zbyt wielu witamin, za to obfitują w wiele kalorii, co może negatywnie odbić się na diecie oraz zdrowiu. Ze względu na ich dużą smakowitość ograniczenie ich udziału w diecie może być jednak nieco problematyczne. A więc jak przestać jeść słodycze? Oto sprawdzony przepis:

1. Zadbaj o dobrze zbilansowaną dietę - jeśli w twojej diecie brakuje podstawowych składników, może się to wiązać z licznymi zachciankami oraz niepohamowanymi napadami kompulsywnego jedzenia. Gdy twoje menu dostarcza białka, tłuszczów, węglowodanów i błonnika, nie występują skoki cukru we krwi po posiłkach, przez co nie pojawia się ogromna ochota na słodycze.

2. Jedz regularnie i nie głodź się - głodzenie się zwiększa prawdopodobieństwo niekontrolowanych napadów objadania, zwłaszcza słodyczami, które są dla mózgu najszybszym paliwem. Jeśli chcemy unikać podjadania słodyczy, warto zadać o odpowiednią podaż kalorii w ciągu dnia.

3. Uświadom sobie, dlaczego sięgasz po słodycze i co ci daje ich jedzenie. Następnie zadaj o te potrzeby w inny sposób.

4. Znajdź inny sposób na radzenie sobie z napięciami w ciągu dnia. Zamiast sięgać po słodycze, postaraj się rozwiązać problemy w inny sposób. Z napięciami świetnie pozwala poradzić sobie sen, aktywność fizyczna, czy rozmowa z przyjaciółmi.

5. Zmniejszaj ich ilość w diecie stopniowo. Całkowite zrezygnowanie ze słodyczy może być zbyt obciążające, a przy tym zwiększać poczucie niesprawiedliwości, czy kary. Warto zatem zaczynać od stopniowego ograniczania.

6. Możesz znaleźć zdrowsze zamienniki. Jeśli brakuje ci inspiracji na to co zrobić, to pomysł na smaczne słodycze bez cukru znajdziesz w propozycjach w tym wpisie.

Wiele osób na diecie szuka pomysłu na to jak szybko ograniczyć cukier. Nic dziwnego słodkie produkty zwykle są naszymi ulubionymi, dlatego ciężko przejść obok nich obojętnie, a to utrudnia odchudzanie. Słodycze są niezbyt zdrowe nie tylko ze względu na dość sporą kaloryczność, ale również poprzez duży udział cukru prostego i tłuszczów trans. Wolne cukry są zazwyczaj szybciej trawione i nie zapewniają korzyści odżywczych ani zdrowotnych, które związane są z żywnością składającą się głównie z naturalnie występujących cukrów. Produkty bogate w wolne cukry niosą ze sobą ryzyko dla zdrowia zębów, które należy wziąć pod uwagę – częste spożywanie zbyt dużej ilości pokarmów i napojów bogatych w wolne cukry zwiększa ryzyko próchnicy, a także otyłości, czy nadciśnienia. Z kolei kwasy tłuszczowe typu trans mają znaczący wpływ przede wszystkim na ryzyko rozwoju zmian miażdżycowych oraz chorób układu sercowo-naczyniowego. To dlatego im mniej ich w naszej diecie, tym lepiej dla zdrowia.

Teraz gdy już wiesz, jak skutecznie przestać jeść słodycze, możesz zadbać o swoją dietę w łatwy sposób. Cukier nie jest zły, jednak jego nadmiar będzie wiązał się z negatywnym wpływem. Dlatego słodycze mogą gościć w diecie od czasu do czasu, jednak nie warto sięgać po nie każdego dnia. Najlepszą metodą zmniejszania ilości jest metoda małych kroków.

Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto