Jak pić tequile?

Jak pić tequile
Jak pić tequile
ikona podziel się
Opublikowano: 30.05.2023 r., 20:22 | Autor: Patrycja Czerwiak

Tequila to dość egzotyczny trunek. Wiele osób rezygnuje z jej picia, ze względu na brak wiedzy jak należy ją spożywać. A można to robić na wiele sposobów, poniżej dwa najpopularniejsze:

 1. Shoty - tequilę nalej do małych kieliszków i przygotuj odrobinę soli na talerzyku oraz limonkę pokrojoną na ćwiartki. Palec wskazujący należy zamoczyć w soli. Zlizuje się ją, później wypija shota, a na samym końcu zagryza ćwiartką cytrusa.
 2. Jako koktajle alkoholowe - Tequilę można mieszać z różnymi napojami, by powstała smaczna kompozycja. Najpopularniejsza to Tequila Sunrise z sokiem pomarańczowym i likierem porzeczkowym.

Jak pić tequile? Co jeszcze warto wiedzieć?

Tequila to dość egzotyczny trunek. Wiele osób rezygnuje z jej picia, ze względu na brak wiedzy jak należy ją spożywać. A więc jak pić tequile? A można to robić na wiele sposobów, poniżej dwa najpopularniejsze:

 1. Shoty - tequilę nalej do małych kieliszków i przygotuj odrobinę soli na talerzyku oraz limonkę pokrojoną na ćwiartki. Palec wskazujący należy zamoczyć w soli. Zlizuje się ją, później wypija shota, a na samym końcu zagryza ćwiartką cytrusa. Zamiast z solą można też pić shoty z cynamonem. Wiele osób zastanawia się, dlaczego dodaje się do tego trunku soli. Odpowiedź na pytanie, dlaczego tequile pije się z solą, może być dla niektórych, zaskakująca. Pozwala ona po prostu złagodzić ostrość. Cytrus z kolei spożywany jest dla walorów smakowych.
 2. Jako koktajle alkoholowe - Tequilę można mieszać z różnymi napojami, by powstała smaczna kompozycja. Najpopularniejsza to Tequila Sunrise z sokiem pomarańczowym i likierem porzeczkowym. To sprawdzony sposób na pyszny drink.

Inne drinki na bazie tequili to:

 • Margarita,
 • Paloma,
 • Czarna Wdowa,
 • Mexicola.

Wszystkie są niezwykle proste i można je z łatwością przygotować w domu, nawet bez specjalistycznego sprzętu barmańskiego.

Tequila to wysokoprocentowy, meksykański napój alkoholowy, produkowany ze sfermentowanego soku agawy niebieskiej. Meksykańscy rolnicy hodują i starannie uprawiają te rośliny. Przez pokolenia doświadczeń doskonale wiedzą oni, kiedy agawy są gotowe do zbioru. Średni wiek uprawy agawy od posadzenia do wycinki to ok. 8 lat, choć niektóre zbiera się w wieku 12 lat. Według oficjalnych przepisów powinna ona zawierać od 35% do 55% alkoholu. Nazwa pochodzi od miasta Tequila, centrum produkcji trunku. Alkohol ten jest tradycyjnym trunkiem Meksyku, od 2006 roku jest nawet wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Meksykańskie prawo mówi, że tequila może być produkowana tylko w regionie Jalisco. Choć przez dłuższy czas tequila była popularna tylko w Meksyku, teraz można spotkać ją w barach na całym świecie. Nic dziwnego - to alkohol naprawdę ciekawy.

Przed spróbowaniem, wiele osób zastanawia się, jak smakuje tequila. Co ciekawe dla każdego smak może okazać się inny, a po przegryzieniu limonką lub cytryną można go prawie wcale nie odczuć, dlatego kwestię tę najlepiej zbadać samemu. Jest to alkohol mocny, więc dla niektórych picie bez dodatków jest niemożliwe.

Dla wielu osób tequila to trunek z robakiem, jednak butelka z larwą motyla w środku wcale nie jest charakterystyczna dla tequili, a raczej dla Mezcal, czyli wódki z pnia agawy. Jej popularność jest ogromna w Meksyku, jednak poza nim ciężko o jego zdobycie.

Jeśli chcesz kupić dobrą tequilę, musisz koniecznie sprawdzić, z czego jest przygotowana. Tylko alkohol w 100% pochodzący z agawy można zaliczyć do prawdziwej tequili.

Teraz gdy już wiesz, z czym pić i jak podawać tequilę możesz sięgać po ten alkohol na imprezach. Złotą tequilę można też pić po polsku - w kieliszku i z kostkami lodu. To doskonały pomysł na koktajl dla wszystkich, którzy nie przepadają za zbyt owocowymi opcjami.

Zobacz pytania podobne do jak pić tequile?

Polecane przepisy

Załóż konto
 • zapisywać ulubione przepisy
 • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
 • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto