Jak pić sodę oczyszczoną?

Picie wody z sodą jest bardzo często polecano jako wspaniałe remedium na problemy ze zgagą, czy niestrawnością. A więc jak pić sodę oczyszczoną, by przyniosła dobre skutki dla zdrowia?

1. Należy rozmieszaj 1 łyżeczkę w 250 ml wody.

2. Roztwór wypij powoli.

3. Nie należy pić więcej niż 2 szklanki roztworu w ciągu dnia.

4. Roztwór możesz wypijać tylko w przypadku niestrawności lub przeprowadzając pełen cykl: przez trzy dni dwa razy dziennie.

Zobacz pytania podobne do jak pić sodę oczyszczoną?

To może wydać Ci się interesujące

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jak pić sodę oczyszczoną? Co jeszcze warto wiedzieć?

Soda oczyszczona jest obecna niemal w każdym domu. Wykorzystuje się ją w wielu sytuacjach, nie tylko w kuchni. Jednak okazuje się, że można ją również pić. Picie wody z sodą jest bardzo często polecano jako wspaniałe remedium na problemy ze zgagą, czy niestrawnością. Zgaga to cofanie się treści pokarmowej z żołądka do przełyku, a także gardła i jamy ustnej. A więc jak pić sodę oczyszczoną, by przyniosła dobre skutki dla zdrowia?

1. Należy rozmieszaj 1 łyżeczkę w 250 ml wody.

2. Roztwór wypij powoli.

3. Nie należy pić więcej niż 2 szklanki roztworu w ciągu dnia.

4. Roztwór możesz wypijać tylko w przypadku niestrawności lub przeprowadzając pełen cykl: przez trzy dni dwa razy dziennie.

Tego sposobu nie powinny jednak stosować osoby z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy, a także w trakcie zapalenia żołądka. Należy również pamiętać, że po jego wypiciu może pojawiać się dyskomfort w brzuchu, a nawet biegunka. Można więc zaczynać od znacznie małych ilości, a w przypadku dokuczliwej zgagi udać się do specjalisty po odpowiednia pomoc. Zgaga może być bowiem objawem choroby refluksowej, która bagatelizowana może mieć negatywny wpływ na cały układ pokarmowy. W dodatku jest to jednostka o dość skomplikowanej etiologii, jednak przy pomocy odpowiednio dobranej kuracji można ją złagodzić, a nawet wyleczyć.

To czy można pić sodę i co daje picie sody oczyszczonej jest pytaniem, które zadaje wiele osób. Dlaczego? Gdyż jest to sposób tradycyjny, który przekazywany jest z pokolenia na pokolenie. Jednak nie oznacza to, że każdy może bezpiecznie sięgać po ten ciekawy roztwór. Woda z sodą i jej działanie na układ pokarmowy nie zostało dobrze przebadane. Jednak wiele osób odczuwa po niej ulgę w przypadku zgagi, dlatego często poleca się jej picie jako sprawdzony sposób właśnie na tą dolegliwość.

Soda oczyszczona potrafi utrzymać wskaźnik pH na poziomie 8,1, przy czym 7 oznacza poziom neutralny, nawet gdy do wybranego roztworu dodane zostaną kwasy obniżające pH lub związki zasadowe, które podwyższają wskaźnik. Soda oczyszczona w postaci roztworu ma zastosowanie w lecznictwie, między innymi służy do płukania błon śluzowych (nos, gardła, pochwy) oraz służy do wykonywania lewatyw. Ze względu na możliwość utrzymania stałego pH bliskiego neutralnemu jest niezwykle pomocna w przypadku nadkwasoty. Jednak warto pamiętać, że jej działanie nie jest zbyt długie.

Udowodnione działanie wodorowęglanu odnosi się głównie do żywienia w sporcie. Soda pomaga w podniesieniu pH krwi przez wzrost zawartości jonu wodorowęglanowego, dzięki czemu poprawia się zdolność sportowca do wysiłku fizycznego.

Teraz gdy już wiesz jak długo i jak stosować napój z sody oczyszczonej na zdrowie, wiesz już czy sprawdzi się w Twoim wypadku. Pamiętaj jednak, by nie lekceważyć żadnych objawów choroby i gdy tylko czujesz się nie w porządku, od razu udaj się do specjalisty. Picie wody z sodą to tylko doraźna pomoc, nie jest w stanie wyleczyć choroby, za to może przynieść szybką ulgę. Jeśli zgaga pojawia się raz na jakiś czas można z niego skorzystać bez obaw.

Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto