Jak długo dusić polędwiczki wieprzowe?

Jak długo dusić polędwiczki wieprzowe
Jak długo dusić polędwiczki wieprzowe
ikona podziel się
Opublikowano: 10.04.2023 r., 19:19 | Autor: Patrycja Czerwiak

Polędwiczki wieprzowe to mięso o niezwykle delikatnej strukturze, dlatego wspaniale sprawdzają się poddane duszeniu. A jak długo dusić polędwiczki wieprzowe?

Czas duszenia polędwiczek zależy oczywiście od ich grubości i wielkości. Mniejsze plastry, będą potrzebowały mniej czasu na to, by zmięknąć. Zwykle przyjmuje się, że polędwiczki muszą spędzić w sosie od 25 do 30 minut.

Jak długo dusić polędwiczki wieprzowe? Co jeszcze warto wiedzieć?

Polędwiczka to część tylnej półtuszy wieprzowej. To długi i stosunkowo wąski mięsień wzdłuż grzbietu. Jeden z najcenniejszych gatunków mięsa wieprzowego, o uniwersalnym zastosowaniu. Można dostać go bardzo łatwo w każdym sklepie. Ze względu na swoje zastosowanie jest jednym z najcenniejszych gatunków mięsa wieprzowego. Polędwiczki wieprzowe to mięso o niezwykle delikatnej strukturze, dlatego wspaniale sprawdzają się poddane duszeniu. A jak długo dusić polędwiczki wieprzowe?

Czas duszenia polędwiczek zależy oczywiście od ich grubości i wielkości. Mniejsze plastry, będą potrzebowały mniej czasu na to, by zmięknąć. Zwykle przyjmuje się, że polędwiczki muszą spędzić w sosie od 25 do 30 minut. Z polędwiczek wieprzowych przyrządzimy idealne dania zarówno dla osób przestrzegających rygorystyczną dietę, wyczynowych sportowców, jak i najzwyklejszych amatorów pysznego jedzenia. Polędwiczki wieprzowe zaliczane są do mięs czerwonych, o dużej zawartości białka i znikomej ilości węglowodanów.

Duszenie polędwiczek wieprzowych to doskonała opcja na ich obróbkę. Powstają dzięki niej pyszne i miękkie kawałki mięsa, które najlepiej smakują podane z pysznym sosem. Jednak wiele osób zastanawia się, jak długo muszą spędzić w garnku, by być dobre. To ile czasu finalnie będą się dusić, zależy jednak od wielu czynników, np. od tego czy wcześniej było podsmażone, czy plastry są cienkie i małe.

Duszone polędwiczki to doskonały pomysł na obiad. Są nie tylko smaczne, ale również bardzo pożywne. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić idealne, to przepis na duszone polędwiczki znajdziesz w wyróżnionych inspiracjach na tej stronie. Sięgnij po nie, jeśli szukasz prostego sposobu na naprawdę smaczne mięso wieprzowe.

Polędwiczki wieprzowej, bez względu na rodzaj obróbki termicznej nie potrzebują zbyt wiele czasu, by być w pełni gotowe. To dlatego, że jest to niezwykle miękkie mięso. Zwykle do przygotowania przeróżnych potraw używa się polędwiczki pokrojone na małe kawałki. Dzięki temu czas ich obróbki jeszcze bardziej maleje. Warto jednak pamiętać, że całość nie powinna być przygotowywana w zbyt wysokiej temperaturze. To może negatywnie wpływać na jakość mięsa. Po długiej obróbce w zbyt wysokiej temperaturze mięso stwardnieje, przez co nie będzie zbyt apetyczne.

Mięso wieprzowe zwykle nie kojarzy się z pozytywnym wpływem na zdrowie. Polędwiczki wieprzowe są zaliczane do mięs czerwonych. Mają wiele zalet, między innymi to, że posiadają niedużą ilość kalorii i tłuszczów. Przez dużą zawartość białka, a praktycznie zerową węglowodanów polędwiczki wieprzowe są uważane za doskonały składnik diety sportowców i osób dbających o linię. W porównaniu z innymi mięsem polędwiczka wieprzowa charakteryzuje się sporą zawartością magnezu, potasu, witaminy B1 i witaminy B2. Zawiera też dawkę białka, witaminy B6 i wody. Wysoka wartość odżywcza polędwicy wieprzowej wynika z bogatego składu witamin. Kaloryczność tej części tuszy jest na średnim poziomie, więc umiarkowane spożycie produktu przyczynia się do utraty wagi.

Polecane przepisy

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto