Czym zastąpić papier do pieczenia?

Gdy nie posiadasz papieru do pieczenia, a potrzebujesz go do wypieku potraw, możesz wykorzystać folie do pieczenia, silikonową matę, papier śniadaniowy, folię aluminiową, bułkę tartą lub tłuszcz.

- folia do pieczenia oraz mata silikonowa są bezpieczne do stosowania w piekarniku nawet w wysokich temperaturach.

- folia aluminiowa świetnie sprawdzi się do wypieku chrupkich potraw. Folia pokryta jest żaroodporną powłoką, która odporna jest na wysokie temperatury.

- papier śniadaniowy to również doskonały zamiennik papieru do pieczenia. Warto jednak odpowiednio go natłuścić, aby nie przywierały do niego potrawy.

- wysypywanie blaszki do pieczenia bułką tartą wysmarowaną tłuszczem to sposób wykorzystywany od pokoleń. Sposób z bułką tartą świetnie sprawdzi się do wypieku pasztetów oraz dań wytrawnych.

- tłuszcz również świetnie sprawdzi się jako zamiennik papieru do pieczenia. Wysmarowanie blaszki sprawia, że wypieki nie przywierają.

Zobacz pytania podobne do czym zastąpić papier do pieczenia?

To może wydać Ci się interesujące

Czym zastąpić papier do pieczenia? Co jeszcze warto wiedzieć?

Papier do pieczenia to papier, który wykonany jest z włókien celulozowych, które powlekane są tłuszczami lub silikonem. Papier ten najczęściej wykorzystywany jest do pieczenia bez dodatkowego wykorzystania tłuszczu. Papier pieczeniowy charakteryzuje się również wysoką odpornością na temperatury, dlatego z jego wykorzystaniem możemy wypiekać dania w temperaturze nawet 230°C. Ale czego użyć, jeśli nie mamy w domu papieru do pieczenia, czym można go zastąpić? W dalszej części poznasz odpowiedź na to pytanie.

A więc czym zastąpić papier do pieczenia? Gdy nie posiadasz papieru do pieczenia, a potrzebujesz go do wypieku potraw, możesz wykorzystać folie do pieczenia, silikonową matę, papier śniadaniowy, folię aluminiową, bułkę tartą lub tłuszcz.

- folia do pieczenia oraz mata silikonowa są bezpieczne do stosowania w piekarniku nawet w wysokich temperaturach. Możemy wykorzystać je wielokrotnie, dlatego są bardziej ekonomiczne. Produkty te lepiej zatrzymują ciepło, dlatego są lepsze od papieru do pieczenia.

- folia aluminiowa świetnie sprawdzi się jako zamiennik papieru do pieczenia do wypieku chrupkich potraw. Folia pokryta jest żaroodporną powłoką, która odporna jest na wysokie temperatury. Folia nie posiada w swoim składzie substancji, które zapobiegają przylepianiu się potrawy do folii, przez co jej kawałki mogą pozostać na powierzchni np. ciasta.

- papier śniadaniowy to również doskonały zamiennik papieru do pieczenia. Warto jednak odpowiednio go natłuścić, aby nie przywierały do niego potrawy. Do natłuszczenia świetnie sprawdzi się margaryna lub olej - należy równomiernie rozprowadzić tłuszcz, aby nie przypalić wypieku. Papier śniadaniowy można wykorzystać do wypieku ciasteczek.

- wysypywanie blaszki do pieczenia bułką tartą wysmarowaną tłuszczem to sposób wykorzystywany od pokoleń. Bułka tarta jest produktem przystępnym cenowo i dostępnym w większości sklepów spożywczych. Można przygotować ją również samodzielnie w domu z wysuszonej bułki pszennej. Sposób z bułką tartą świetnie sprawdzi się do wypieku pasztetów oraz dań wytrawnych. A co, zamiast bułki tartej można również wykorzystać zamiast papieru do pieczenia? Świetnie sprawdzi się drobna kasza, np. kasza manna.

- tłuszcz również świetnie sprawdzi się jako zamiennik papieru do pieczenia. Wysmarowanie blaszki sprawia, że wypieki nie przywierają. Jest to sposób wykorzystywany od wielu lat do wypieku pysznych potraw. A czym wysmarować blachę? Świetnie sprawdzi się masło, olej lub specjalny sprej z tłuszczem.

Podsumowując: znasz już sprawdzony sposób na wypieki bez konieczności użycia papieru do pieczenia. Każda z metod ma swoje plusy oraz minusy. Wiesz również czy można upiec ciasto na folii aluminiowej - jest to możliwe, jednak ciasto może zawierać kawałki folii aluminiowej lub ciasto całkowicie przyklei się do folii. Najlepszym sposobem jest wysmarowanie blaszki tłuszczem oraz wysypanie jej bułką tartą - sposób ten świetnie sprawdzi się do wypieku dań wytrawnych oraz pasztetów.

Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto