Czy twaróg można mrozić? Co jeszcze warto wiedzieć?
Czy twaróg można mrozić? To pytanie, które zadają sobie na pewno osoby, które mają dostęp do dużych ilości tego produktu, a nie chcą go marnować. Otóż warto wiedzieć, że twaróg jest produktem, który można mrozić. Gdy nie przebywa zbyt długo w zamrażalniku jego konsystencja, czy smak nie powinny ulegać zmianie. Pamiętaj jednak, że nie powinien on spędzić w zamrażarce dłużej niż 2 miesiące.
Biały ser jest podstawą diety wielu osób. Nic dziwnego, jest tani, łatwo dostępny, a przy okazji dość uniwersalny. Jednak w przypadku złego przechowywania szybko może stracić swoje właściwości. Jego odpowiednie i dość krótki przechowywanie jest więc bardzo ważne. Co jednak w przypadku, gdy zakupiliśmy zbyt dużo twarogu? Wiele osób zastanawia się czy można zabezpieczyć go przed zepsuciem i np. zamrozić. Warto więc wiedzieć, że zamrażanie twarogu to doskonały sposób na przedłużenie jego świeżości w zamrażalniku. Nieważne, czy jest to naturalny ser biały, czy twaróg sernikowy, można bez problemu przechowywać go w zamrażalniku. Najważniejszą kwestią jest jednak to, ile czasu pozostanie świeży w takim wypadku. Proponuje się, by nie pozostawiać go w takich warunkach na dłużej niż 2 miesiące. Warto też pamiętać, że podobnie jak w przypadku innych produktów niezwykle ważne jest mrożenie twarogu, które jest świeży. Nie traktuj mrożenia jako opcji na odratowanie produktów przeterminowanych i zepsutych. Podczas rozmrażania będą się one bowiem namnażać jeszcze szybciej, co może doprowadzić do zepsucia i na pewno nie uratuje produktu przed wyrzuceniem do śmieci. Jeśli zadbasz o odpowiednie traktowanie produktów przed mrożeniem, oszczędzisz mnóstwo pieniędzy, ale również zadbasz o swoje bezpieczeństwo.
Twaróg można mrozić zarówno w wiaderku, jak i specjalnych pojemnikach, czy woreczkach. Przygotuj taką formę, która będzie łatwa do ponownego użycia. Jeśli nie używasz dużych ilości twarogu na raz, lepiej nie zamrażaj go w dużych ilościach. Raz zamrożonego i odmrożonego twarogu nie można bowiem zamrażać ponownie. Może to negatywnie odbić się na zdrowiu.
Rozmrożony twaróg warto dodawać do dań na ciepło. Dzięki temu nie trzeba całkowicie go rozmrażać. Ponadto taka forma sprawi, że nawet jeśli nastąpią drobne zmiany w jego strukturze, czy smaku, to nie będą one wyczuwalne. Do czego można wykorzystać nadmiar twarogu? Na szczęście jest to produkt bardzo uniwersalny, dlatego sprawdzi się w wielu różnych daniach. Możesz dodawać go do:
- farszów do naleśników i pierogów,
- klusek,
- placków,
- zapiekanek,
- makaronów,
- ciast i ciasteczek,
- pączków,
- past kanapkowych.
Biały ser stanowi źródło pełnowartościowego białka. Ponadto zawiera aminokwasy, których organizm nie jest w stanie sam wytworzyć. Oprócz tego w skład białego sera wchodzą związki mineralne tj. magnez, potas, cynk, a także witamina A, D, E oraz witaminy z grupy B. Obecna w twarogu witamina A przyspiesza proces gojenia się ran, wpływa na prawidłowe funkcjonowanie błon komórkowych, wspomaga walkę z wirusami. Jest również lekkostrawny. Warto więc dodać go do swojej codziennej diety.