Czy piwo bezalkoholowe ma alkohol?

Czy piwo bezalkoholowe ma alkohol
Czy piwo bezalkoholowe ma alkohol
ikona podziel się
Opublikowano: 01.05.2023 r., 19:06 | Autor: Patrycja Czerwiak

Czy piwo bezalkoholowe ma alkohol? - to pytanie zadaje sobie wiele osób, które chcą zrezygnować z alkoholu, jednak lubią jego smak. Warto jednak wiedzieć, że choć nazwa może sugerować coś innego, to piwo bezalkoholowe wciąż może mieć alkohol. Nie są to co prawda ilości duże - maksymalnie stężenie alkoholu może osiągać tylko 0,5%, jednak jest to informacja niezwykle cenna, chociażby dla kobiet w ciąży.

Czy piwo bezalkoholowe ma alkohol? Co jeszcze warto wiedzieć?

Czy piwo bezalkoholowe ma alkohol? - to pytanie zadaje sobie wiele osób, które chcą zrezygnować z alkoholu, jednak lubią jego smak. Warto jednak wiedzieć, że choć nazwa może sugerować coś innego, to piwo bezalkoholowe wciąż może mieć alkohol. Nie są to co prawda ilości duże - maksymalnie stężenie alkoholu może osiągać tylko 0,5%, jednak jest to informacja niezwykle cenna, chociażby dla kobiet w ciąży. Zawartość alkoholu nie może przekroczyć jednak tej ilości.

Piwo 0.0 to dla wielu osób doskonały zamiennik dla zwykłego alkoholu. Dlatego część osób sięga po nie, nie zastanawiając się, czy na pewno nie ma alkoholu. Piwo zero niekoniecznie musi mieć zero procent alkoholu. A więc ile ma alkoholu? Nie są to duże ilości. Zwykle na tyle małe, że nie musimy się o nie martwić. Z racji niskiej zawartości alkoholu, piwo bezalkoholowe nie jest traktowane jak napój alkoholowy — aby przyjąć taką dawkę alkoholu, jak w zwykłym piwie, należałoby wypić ok. 10 piw bezalkoholowych o stężeniu alkoholu na poziomie 0,5 proc.

Piwo bezalkoholowe zyskuje coraz większą popularność. Nic dziwnego, coraz więcej osób woli zrezygnować z normalnego alkoholu, na rzecz wsparcia swojego zdrowia. Jeszcze do niedawna nie było to możliwe. Piwo bezalkoholowe nie było łatwo dostępne. Obecnie coraz więcej producentów największych piw wypuszcza również wersję bez alkoholu. Nie tylko w klasycznym smaku, ale także o różnych innych, ciekawych nutach smakowych, które świetnie nadają się jako zastępstwo słodkich lemoniad. Piwo bezalkoholowe ma przewagę nad tym zwykłym. Jego konsumpcja nie wpływa negatywie na stan zdrowia, a także pamięć, czy funkcje poznawcze. Nie musimy martwić się tym, że spożyjemy go za dużo. Jest świetnym wyborem na imprezy, ale idealnie sprawdza się zwłaszcza w letnie dni, gdyż doskonale gasi pragnienie. Piwo bezalkoholowe, jako że uznawane jest za napój bezalkoholowy, można spożywać w miejscach publicznych. Nie czeka nas więc kara, za wypijanie go siedząc w parku, co na pewno ucieszy osoby, które kochają imprezować na świeżym powietrzu. Jego zaleta, czyli brak procentów, na pewno wyda się niezwykle użyteczna zwłaszcza dla osób, które są kierowcami. Jako że napój ten zawiera bardzo niewielkie ilości alkoholu, może być spożywana przez osoby, które zamierzają kierować pojazdem. Jednak nie warto go spożywać bezpośrednio przed jazdą, wtedy alkomat może pokazać zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Warto poczekać co najmniej 15 minut. Takie piwo ma również mniej kalorii, zwłaszcza gdy wybieramy wersję bez dodatków smakowych, co na pewno będzie cenną informacją dla osób, które starają się schudnąć.

Teraz gdy już wiesz, czy na pewno piwo zero jest wolne od alkoholu, możesz zdecydować, czy będziesz po nie sięgać i jak często. Jeśli zamierzasz to robić, warto pamiętać, by nie przesadzać z jego ilością. Choć ilość alkoholu jest w nim śladowa, to jednak inne składniki, takie jak cukier są dostępne w niezwykle dużych ilościach. Co może negatywnie wpłynąć na stan zdrowia, zwiększyć ryzyko próchnicy, otyłości, czy chorób serca.

Zobacz pytania podobne do czy piwo bezalkoholowe ma alkohol?

Polecane przepisy

Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto