Czy kawa rozpuszczalna jest zdrowa?

Zobacz pytania podobne do czy kawa rozpuszczalna jest zdrowa?

To może wydać Ci się interesujące

Czy kawa rozpuszczalna jest zdrowa? Co jeszcze warto wiedzieć?

Jesteś smakoszem kawy rozpuszczalnej, nie chcesz z niej zrezygnować i zastanawiasz się, czy kawa rozpuszczalna jest zdrowa?

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość wcale nie musisz z niej zrezygnować, jej skład jest dobry, zawartość kofeiny niższa niż w kawie świeżo palonej.

Dodatkowo picie kawy rozpuszczalnej na pozytywny wpływ na nasze zdrowie, dodatkowo jest łagodniejsza i nie pobudza ściany śluzowej żołądka.

Jeśli zastanawiasz się nad włączeniem kawy kuloodpornej, czyli bulletproof coffee to nic innego jak kawa z olejem i masłem. Jest głównie popularna na diecie ketogenicznej.

Dieta ketogeniczna, czyli taka, która w dość dużym stopniu ogranicza codzienna podaż węglowodanów, przy jednocześnie zwiększonej podaży tłuszczu w naszym codziennym jadłospisie w ostatnim czasie zyskała na popularności. Do głównych źródeł węglowodanów w naszej diecie należą takie produkty jak: pieczywo, kasze, makarony, ryże czy mąka.

Ten model żywienia doczekał się swoich przeciwników i zwolenników. Jest to rodzaj diety, mocno eliminacyjnej dlatego budzi wiele kontrowersji. Nikt nie sprzeciwia się, że najlepszym modelem żywienia jest indywidualnie zbilansowana dieta, która zakłada odpowiednia podaż białka, tłuszczy i węglowodanów. Natomiast dieta ketogeniczna oprócz znalezienia się w ostatnich trendach żywieniowych ma swoje zastosowanie w niektórych chorobach.

Zatem, jak zrobić kuloodporną kawę?

Poznaj mój prosty przepis, wystarczy, że kawę zaparzysz w tradycyjny sposób, następnie wlej ją do blendera, dodaj masło i olej. Zmiksuj całość do uzyskania jednolitej konsystencji i przelej do szklanek.

Kawa kuloodporna jest smaczna i dobra do spożycia

Skoro już znasz mój przepis na kawę kuloodporną, wykorzystaj go i przygotuj ją w swoim domu.

Będzie to świetny pomysł na przerwę w pracy lub pomysł na rozpoczęcie dnia, pamiętaj jednak, że kofeina w nadmiarze korzystnie nie wpływa na nasz organizm.

Bezpieczna, dzienna dawka kofeiny dla każdej osoby dorosłej wynosi nie więcej niż 300 mg. W przypadku przekroczenia tej dawki dochodzi do przedawkowania, co może spowodować zatrucie.

Zaleca się nie przekraczać 2-3 filiżanek kawy dziennie. Przy jej prawidłowym spożyciu kawa ma działanie pobudzające i korzystnie wpływa na pracę naszego mózgu, dzięki czemu jesteśmy w stanie odzyskać siły i znów usprawnić proces myślenia. Dlatego tak często po nią sięgamy, w czasach, gdy wielu z nas jest zmęczona, nie dosypia, kofeina przychodzi z pomocą.

Kofeinę znajdziemy nie tylko w kawie, ale w coraz większej ilości napoi, szczególnie tych przeznaczonych dla sportowców. Poprzez działanie pobudzające znalazła swoje zastosowanie również w tej grupie ludzi. Dodatkowo kofeina wpływa na nasze pozytywne samopoczucie, ponieważ stymuluje wydzielanie neuroprzekaźników w mózgu, takich jak serotonina, dopamina czy noradrenalina.

Zatem nie polecam kawy kuloodpornej, ale śmiało możesz postawić na kawę rozpuszczalną. Teraz skoro już wiesz, czy kawa rozpuszczalna pobudza i co jest w kawie rozpuszczalnej, bez problemu możesz włączyć ją do swojej diety.

Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto