Czy kawa rozpuszczalna jest zdrowa?

Czy kawa rozpuszczalna jest zdrowa
Czy kawa rozpuszczalna jest zdrowa
ikona podziel się
Opublikowano: 10.02.2023 r., 0:43 | Autor: Oliwia Gawron

Kawa rozpuszczalna jest zupełnie inna niż ta świeżo palona i zdecydowanie czuć to w smaku. Jednak nikt nie powiedział, że kawa rozpuszczona jest zła czy nie zdrowa. Śmiało możesz włączyć ją do swojej diety i delektować się nią w towarzystwie ciasta.

Czy kawa rozpuszczalna jest zdrowa? Co jeszcze warto wiedzieć?

Jesteś smakoszem kawy rozpuszczalnej, nie chcesz z niej zrezygnować i zastanawiasz się, czy kawa rozpuszczalna jest zdrowa?

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość wcale nie musisz z niej zrezygnować, jej skład jest dobry, zawartość kofeiny niższa niż w kawie świeżo palonej.

Dodatkowo picie kawy rozpuszczalnej na pozytywny wpływ na nasze zdrowie, dodatkowo jest łagodniejsza i nie pobudza ściany śluzowej żołądka.

Jeśli zastanawiasz się nad włączeniem kawy kuloodpornej, czyli bulletproof coffee to nic innego jak kawa z olejem i masłem. Jest głównie popularna na diecie ketogenicznej.

Dieta ketogeniczna, czyli taka, która w dość dużym stopniu ogranicza codzienna podaż węglowodanów, przy jednocześnie zwiększonej podaży tłuszczu w naszym codziennym jadłospisie w ostatnim czasie zyskała na popularności. Do głównych źródeł węglowodanów w naszej diecie należą takie produkty jak: pieczywo, kasze, makarony, ryże czy mąka.

Ten model żywienia doczekał się swoich przeciwników i zwolenników. Jest to rodzaj diety, mocno eliminacyjnej dlatego budzi wiele kontrowersji. Nikt nie sprzeciwia się, że najlepszym modelem żywienia jest indywidualnie zbilansowana dieta, która zakłada odpowiednia podaż białka, tłuszczy i węglowodanów. Natomiast dieta ketogeniczna oprócz znalezienia się w ostatnich trendach żywieniowych ma swoje zastosowanie w niektórych chorobach.

Zatem, jak zrobić kuloodporną kawę?

Poznaj mój prosty przepis, wystarczy, że kawę zaparzysz w tradycyjny sposób, następnie wlej ją do blendera, dodaj masło i olej. Zmiksuj całość do uzyskania jednolitej konsystencji i przelej do szklanek.

Kawa kuloodporna jest smaczna i dobra do spożycia

Skoro już znasz mój przepis na kawę kuloodporną, wykorzystaj go i przygotuj ją w swoim domu.

Będzie to świetny pomysł na przerwę w pracy lub pomysł na rozpoczęcie dnia, pamiętaj jednak, że kofeina w nadmiarze korzystnie nie wpływa na nasz organizm.

Bezpieczna, dzienna dawka kofeiny dla każdej osoby dorosłej wynosi nie więcej niż 300 mg. W przypadku przekroczenia tej dawki dochodzi do przedawkowania, co może spowodować zatrucie.

Zaleca się nie przekraczać 2-3 filiżanek kawy dziennie. Przy jej prawidłowym spożyciu kawa ma działanie pobudzające i korzystnie wpływa na pracę naszego mózgu, dzięki czemu jesteśmy w stanie odzyskać siły i znów usprawnić proces myślenia. Dlatego tak często po nią sięgamy, w czasach, gdy wielu z nas jest zmęczona, nie dosypia, kofeina przychodzi z pomocą.

Kofeinę znajdziemy nie tylko w kawie, ale w coraz większej ilości napoi, szczególnie tych przeznaczonych dla sportowców. Poprzez działanie pobudzające znalazła swoje zastosowanie również w tej grupie ludzi. Dodatkowo kofeina wpływa na nasze pozytywne samopoczucie, ponieważ stymuluje wydzielanie neuroprzekaźników w mózgu, takich jak serotonina, dopamina czy noradrenalina.

Zatem nie polecam kawy kuloodpornej, ale śmiało możesz postawić na kawę rozpuszczalną. Teraz skoro już wiesz, czy kawa rozpuszczalna pobudza i co jest w kawie rozpuszczalnej, bez problemu możesz włączyć ją do swojej diety.

Zobacz pytania podobne do czy kawa rozpuszczalna jest zdrowa?

Polecane przepisy

Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto