Co zrobić ze schabu? Co jeszcze warto wiedzieć?
Jeśli nie wiesz, co ugotować na szybki, a przy okazji sprawdzony i pyszny obiad postaw na schab. Co zrobić ze schabu i jak przyrządzić mięso, aby było aromatyczne? Koniecznie poznaj mój sprawdzony przepis na schab faszerowany śliwką. Schab pieczony ze śliwką to danie, które nie tylko nada się na rodzinne spotkania podczas obiadu. Warto pamiętać o tym przepisie podczas świąt, które zbliżają się wielkimi krokami. Dlatego postaw na nowe potrawy, które zaskoczą Twoich gości. Przepis na schab pieczony ze śliwką będzie idealnie pasował na święta. Wbrew pozorom przepis jest bardzo prosty, wymaga tylko odrobiny trochę cierpliwości.
Będziesz potrzebować schab wieprzowy, w którym należy wydrążyć dziurę, czyli miejsce, które będziemy faszerować owocami. Wycięcie dziury w schabie to tak naprawdę najcięższe zadanie w tym przepisie. Jeśli już się z nim uporaliśmy, możemy zacząć faszerować mięso. Ja proponuję śliwki. Są to owoce sezonowe, więc bez problemu dostaniecie je w okresie jesiennym. Nadadzą się one idealnie ze względu na swój słodki smak z nutą kwasowości. Możesz zdecydować jaką odmianę wybierzesz ze względu na Twoje preferencje żywieniowe. Mogą to być renklody, bardzo duże i idealnie okrągłe o soczystym i słodkim miąższu, lekko kwaskowata lubaszka, której ciemnogranatowa skórka przyciąga każdy wzrok lub nasza najbardziej popularna wszystkim znana śliwka węgierka, która doda naszym wypiekom słodki, ale nieco cierpkawy posmak. Wszystkie odmiany będą dobre.
Wystarczy, że przekroisz je na pół i usuniesz pestkę. Mięso możesz faszerować świeżymi owocami, ale możesz także zrobić z nich domową konfiturę i dopiero zacząć faszerowanie. Konfiturę z owoców w bardzo szybki i prosty sposób przygotujesz samodzielnie w domu, do czego zachęcam. Wersje kupne bardzo często zamierają dużą ilość niepotrzebnego cukru. Ja w moim przepisie postawiłam na świeże śliwki. Jeśli po faszerowaniu owoce zostaną nic się nie stanie. Wykorzystamy je do pieczenia w piekarniku. Tak przygotowane mięso należy zostawić na kilka godzin lub całą noc w lodówce, oczywiście nie zapominając o przyprawach. Ja zawsze stawiam na czerwoną słodką paprykę, wędzoną paprykę i czarny pieprz. Skraplam mięso olejem rzepakowym, a obok kładę świeże gałązki rozmarynu i tymianku, które nadają pięknego aromatu.
Po zamarynowaniu mięsa wystarczy obsmażyć je krótko na patelni, a następnie nadziewany schab będzie pieczony w piecu w naczyniu żaroodpornym. Tak przygotowane mięso to idealny pomysł na spotkanie ze znajomymi w Twoim domu lub na obiad w rodzinnym gronie.
Skoro już wiesz, jak zrobić schab pieczony ze śliwką, nie pozostaje nic innego jak spróbować i przygotować pyszny obiad. Warto wspomnieć, że faszerowany schab powstaje bez użycia mąki pszennej i innego źródła glutenu.
Będzie to niezwykle ważna informacja dla wszystkich osób na diecie bezglutenowej, które zmagają się z chorobami glutenozależnymi. Do których należy celiakia, alergia na pszenicę czy nadwrażliwość na gluten. Osoby te powinny korzystać właśnie z takich produktów i zwracać szczególną uwagę na symbol przekreślonego kłosa, oznacza on, że produkt nie zawiera więcej niż 20 ppm (20 mg na kg produktu) glutenu w swoim składzie.
Gluten jest jak najbardziej bezpieczny i nieszkodliwy dla osób zdrowych i nie należy go wykluczać, bazując na modowych trenach. Odstawienie glutenu ze swojej diety na własną rękę może doprowadzić do zaburzeń wchłaniania
Skoro nie wiesz, co przyrządzić ze schabu poznaj moje pozostałe przepisy na dania ze schabu.
Znajdziesz tam między innymi pomysł na:
- duszony schab w sosie,
- roladki schabowe,
- schab z kapustą kiszoną,
- pieczony schab w rękawie,
- chrupiący kotlet schabowy,
- kotlet po parysku,
- pieczony schab ze śliwką,
- nadziewane kotlety schabowe,
- schab po chińsku,
- schab w galarecie z chrzanem,
- schab duszony z cebulą,
- schab w sosie pieczarkowym,
- schab w sosie śmietanowym.