Zupa z dyni dla niemowlaka
- Dynia (100 g)
- Ziemniaki późne (75 g)
- Piersi kurczaka bez skóry (50 g)
- Marchewka (25 g)
- Pietruszka (30 g)
Przepis na zupę z dyni dla niemowlaka krok po kroku
Warzywa umyj i obierz. Pokrój je w kostkę.
Do dużego garnka wlej wodę (750 ml), dodaj mięso i warzywa. Gotuj całość 30 minut.
Dopraw pieprzem i ziołami prowansalskimi.
Zupkę ostudź, mięso wyciągnij. Zblenduj na gładki krem, podawaj z kawałkami mięsa.
Więcej informacji na temat zupy z dyni dla niemowlaka
Zupa z dyni dla niemowlaka jest doskonałym wyborem w przypadku rozszerzania diety. Zupa jest bardzo delikatna, a przy okazji niezwykle odżywcza i wartościowa.
Przepis na zupę z dyni dla niemowlaka pozwala na wykorzystanie tego cennego warzywa, by stworzyć prosty posiłek dla dzieci. Dowiesz się z niego jak zrobić naprawdę smaczną zupę z piersią z kurczaka i dużą ilością dyni. Zupa dzięki temu jest zdrowa i bardzo pożywna. Całość robi się tylko z kilku produktów, dzięki czemu zupa jest tania i sprawdzi się na co dzień. Jej podstawą jest oczywiście dynia. To warzywo o wspaniałym, lekko słodkawym smaku, które choć tanie, nie jest zbyt doceniane w polskiej kuchni. Warto to zmienić i sięgnąć po nią, zwłaszcza gdy dba się o dobrze zbilansowaną, zdrową dietę. Dynia jest lekkostrawna, dlatego może gościć nawet w diecie dzieci, a także osób z problemami z układem pokarmowym. W dodatku ma też bardzo mało kalorii, więc będzie dobrym wyborem również podczas odchudzania. Ze względu na niski indeks glikemiczny może służyć jako baza dań dla osób z cukrzycą i insulinoopornością. Warto, włączyć ją na stałe do swojej diety, gdyż korzyści wynikające z jej jedzenia są naprawdę wspaniałe. To warzywo dostarcza mnóstwa witamin i składników mineralnych. To dobra opcja również dla początkujących kucharzy. Najlepiej podawać ją z delikatnymi grzankami i posiekaną natką pietruszki. Ta zupa, choć nie zawiera mnóstwa przypraw, wciąż jest niezwykle aromatyczna i po prostu przepyszna. Może stanowić podstawę dobrze zbilansowanego menu.
Jeśli zastanawiasz się jak ugotować zupę z dyni dla niemowlaka, by była pyszna i dobra dla zdrowia, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. W tym wydaniu nie dodaje się do niej curry, czy innych ostrych przypraw, tylko zioła. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić zupę dyniową, która będzie pyszna, a przy okazji dobra dla zdrowia, to ten sprawdzony przepis będzie idealną inspiracją. To doskonały pomysł na zupę, która sprawdzi się świetnie na obiad, a przy okazji jest po prostu najlepsza. Ten sprawdzony przepis to doskonały pomysł na pyszne danie, które sprawdzi się zarówno na obiad, jak i na kolację.
Alergeny w zupie z dyni dla niemowlaka
Lista alergenów dla zupy z dyni dla niemowlaka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na zupę z dyni dla niemowlaka
Wartości odżywcze zupy z dyni dla niemowlaka
To zdrowa opcja, która dostarcza sporo witamin i składników mineralnych.
Energia i białka
(280g)
Węglowodany
(280g)
Tłuszcze
(280g)
Witaminy
(280g)
Składniki mineralne
(280g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.