Zupa wiśniowa
- Wiśnie (500 g)
- Skrobia ziemniaczana (mąka ziemniaczana) (25 g)
- Cukier (75 g)
- Makaron muszelki - ugotowany (150 g)
- Jogurt grecki 0% tłuszczu (50 ml)
Przepis na zupę wiśniową krok po kroku
Wiśnie umyj i usuń z nich pestki.
Wiśnie włóż do garnka i zalej je litrem wody - następnie składniki zagotuj.
Następnie do garnka dodaj cukier, cynamon, goździki oraz kwasek cytrynowy. Całość wymieszaj i gotuj około 10 minut.
W szklance rozpuść skrobię ziemniaczaną z dodatkiem wody. Następnie zawiesinę wlej do zupy i dokładnie ją wymieszaj.
Następnie zupę zdejmij z ognia i podawaj ją bezpośrednio po przygotowaniu z ugotowanym makaronem i jogurtem.
Więcej informacji na temat zupy wiśniowej
Zupa wiśniowa z makaronem i z goździkami to doskonała propozycja na smaczny obiad lub przekąskę dla dzieci i dorosłych. Dalszej części dowiesz się jak ugotować zupę wiśniową. Przepis na zupę ze świeżych wiśni jest doskonałą propozycją na smaczną zupę w sezonie letnim, ponieważ jest ona lekka. Przepis na zupę wiśniową jest bardzo prosty, dlatego nie potrzebujesz dużego doświadczenia kulinarnego, aby go wykonać. Do przygotowania tej potrawy potrzebujesz następujących produktów spożywczych: świeżych wiśni, mąki ziemniaczanej, cukru, makaronu, jogurtu greckiego, cynamonu, kwasku cytrynowego oraz goździków.
A więc jak zrobić zupę wiśniową? Wystarczy że umyte wiśnie zalejesz wodą, następnie składniki dokładnie za gotujesz. Do garnka dodasz cukier, cynamon, goździki oraz kwasek cytrynowy – całość należy gotować przez około 10 min. Następnie w szklance rozpuścić skrobię ziemniaczaną z odrobiną wody i dodaj zawiesinę do zupy, energicznie ją mieszając. Gotową zupę podawaj z ugotowanym makaronem i jogurtem.
Wiśnie stanowi główny produkt spożywczy do przygotowania potrawy. Są one doskonałym źródłem wielu cennych składników mineralnych oraz witamin, których spożywanie odpowiedniej ilości pozytywnie wypływa na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Wiśnie są doskonałym źródłem przeciw utleniacze, które neutralizują działanie wolnych rodników i przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka rozwoju chorób nowotworowych oraz opóźniają procesy starzenia się skóry. Dodatkowo wiśnie to doskonałe źródło witaminy C, która spożywane w odpowiedniej ilości pozytywnie wypływa na nasz układ odpornościowy.
Podsumowując ta dobra zupa ze świeżych wiśni to doskonała propozycja na smaczny obiad rodzinny lub podwieczorek dla dzieci. Jest to danie które świetnie sprawdzi się na diecie wegetariańskiej. Dodatkowo zupa ta bogata jest wiele cennych składników odżywczych, które spożywane w odpowiednich ilościach pozytywnie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Zupa będzie doskonałym wyborem w letnie dni, ponieważ jest bardzo delikatna i szybka w przygotowaniu.
Alergeny w zupie wiśniowej
Lista alergenów dla zupy wiśniowej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Makaron muszelki
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt grecki 0% tłuszczu
Wartości odżywcze zupy wiśniowej
Zupa wiśniowa to doskonała propozycja na obiad. Jest to doskonałe źródło wielu cennych składników mineralnych oraz witamin, których spożywanie na odpowiednim poziomie pozytywnie wypływa na funkcjonowanie naszego organizmu.
Energia i białka
(325g)
Węglowodany
(325g)
Tłuszcze
(325g)
Witaminy
(325g)
Składniki mineralne
(325g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.