Zupa szczawiowa z przecieru
- Szczaw - przecier (300 g)
- Bulion warzywny (1500 ml)
- Jogurt grecki 0% tłuszczu (75 ml)
- Jajko (6 szt.)
- Oliwa z oliwek (45 ml)
Przepis na zupę szczawiową z przecieru krok po kroku
W garnku rozgrzej oliwę i podsmaż na niej szczaw z przecieru.
Całość zalej bulion i gotuj 30 minut.
Jogurt wymieszaj z 3 łyżkami podgrzanego bulionu i całość wlej do garnka.
Zupę zagotuj i przypraw solą, pieprzem i czosnkiem.
Jajka ugotuj na twardo i podawaj z zupą.
Więcej informacji na temat zupy szczawiowej z przecieru
Zupa szczawiowa z przecieru to doskonała opcja na naprawdę przepyszną zupę, którą można przygotować w kilka chwil. Całość nie zabierze więcej niż 20 minut.
Przepis na zupę szczawiową z przecieru to doskonały pomysł na danie, które sprawdza się na obiad, ale i kolację. W tym wydaniu zupa jest przepyszna, lekko kwaśna i słodka, a dodatek śmietany sprawia, że aromat nie jest zbyt przytłaczający. Smakuje jak wiosna na talerzu. Jest naprawdę nieskomplikowany, więc poradzą z nim sobie nawet początkujący kucharze. Do tego ta zupa zawsze się udaje i sprawia, że cały dom pachnie ziołami i szczawiem. Do zupy najlepiej nadaje się jogurt typu greckiego, który jest bardzo gęsty, przez co nadaje kremowej struktury temu daniu. Najlepiej użyć wersji bez tłuszczu, gdyż sprawia to, że zupa jest bardziej lekkostrawna. Wersja niskotłuszczowa jest też dużo bardziej bogata w białko, dzięki czemu zupa syci na dłużej i będzie odpowiednim wyborem dla osób na diecie redukcyjnej.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić zupę szczawiową z przecieru ze słoika, która będzie pyszna i domowa, to przepis to dobra opcja dla ciebie. Ta pyszna zupa zachwyca swoim pięknym, zielonym kolorem, który kojarzy się z wiosną. Jest idealnym wyborem na wiosenne i letnie dni, choć równie dobrze sprawdzi się także zimą, ze względu na użycie szczawiu ze słoika. Świetnie prezentuje się na stole i można ją podawać z grzankami, wspaniale pasuje do tej zupy bagietka czosnkowa. Zupa może być ugotowana na rosole, a także na bulionie. Można użyć gotowego bulionu, dzięki czemu czas potrzebny na ugotowanie zupy bardzo się zmniejszy. Wersja na rosole będzie jednak bardziej aromatyczna. Jest bardzo lekka, jednak zawiera dużo błonnika i witamin. Ta zupa to świetne źródło antyoksydantów ze względu na dużą zawartość warzyw. Ma niewiele kalorii, więc świetnie sprawdzi się na diecie redukcyjnej, czy dla osób dbających o sylwetkę. Jest też idealna dla osób na diecie wegetariańskiej. Weganie mogą, zamiast śmietany użyć śmietanki owsianej lub jogurtu sojowego, by też cieszyć się jej wspaniałym smakiem.
Alergeny w zupie szczawiowej z przecieru
Lista alergenów dla zupy szczawiowej z przecieru przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt grecki 0% tłuszczu
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze zupy szczawiowej z przecieru
To opcja pełna witamin i błonnika, więc może pojawiać się w menu często.
Energia i białka
(370g)
Węglowodany
(370g)
Tłuszcze
(370g)
Witaminy
(370g)
Składniki mineralne
(370g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.