Zupa serowa z pulpetami
- Bulion warzywny - 4 szklanki (1000 ml)
- Serek topiony śmietankowy - 3 sztuki (300 g)
- Marchewka - 1 mała sztuka (100 g)
- Pietruszka (75 g)
- Cebula - 1 mała sztuka (50 g)
- Mięso mielone wieprzowo-wołowe (500 g)
- Jajko (1 szt.)
- Bułka tarta - 2 łyżki stołowe (20 g)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki stołowe (20 ml)
- Chleb pszenny - 2 kromki (100 g)
Przepis na zupę serową z pulpetami krok po kroku
Cebulę obierz i pokrój w drobną kostkę.
Marchew oraz pietruszkę obierz, umyj i zetrzyj na tarce o grubych oczkach.
W garnku z grubym dnem rozgrzej olej i zeszklij na nim cebulę.
Do garnka dodaj ciepły bulion, marchew oraz pietruszkę i gotuj na małej mocy palnika przez około 10 minut.
Do miski przełóż mięso, wybij do niego jajko, dodaj bułkę tartą oraz po pół łyżeczki soli, oraz pieprzu. Składniki dokładnie wyrób do uzyskania jednolitej masy.
Z masy mięsnej uformuj małe pulpeciki i włóż je do gotującego się bulionu.
Pulpeciki gotuj przez około 15 minut, następnie wyciągnij je z bulionu i przełóż do miseczki.
Warzywa oraz bulion zblenduj na gładki krem.
Do bulionu z warzywami dodaj pokrojone serki topione i gotuj, aż rozpuszczą się (zupę pomieszaj od czasu do czasu).
Na koniec zupę dopraw do smaku papryką ostrą, solą oraz pieprzem i dokładnie wymieszaj.
Ugotowane pulpeciki dodaj z powrotem do zupy i chwilę podgrzewaj.
Chleb pokrój w kostkę i podsmaż go na patelni przez kilka minut, do uzyskania grzanek.
Zupę podawaj na ciepło posypaną grzankami.
-
Burgery
-
Zapiekanka ziemniaczana z mięsem mielonym i cebulą
-
Szarma
-
Kulebiaki
-
Dietetyczne pulpety na parze
-
Pyzy z mięsem
-
Danie z mięsa mielonego
-
Zapiekanka makaronowa z mięsem mielonym
-
Mielony z piekarnika
-
Rolada z mięsa mielonego
-
Kofta
-
Lahmacun na drożdżach
-
Cukinia faszerowana mięsem mielonym
-
Cevapcici
-
Karminadle
-
Roladki z mięsem mielonym
-
Zupa meksykańska z mięsem mielonym
-
Rolady z mięsem mielonym
-
Obiad z mięsem mielonym
Więcej informacji na temat zupy serowej z pulpetami
Zupa serowa z pulpetami to doskonała propozycja na obiad dla całej rodziny. Pyszna zupa z klopsikami doskonale smakuje na ciepło. Przepis na zupę serową z pulpetami jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania zupy potrzebne będą następujące produkty spożywcze: bulion warzywny, serek topiony śmietankowy, marchew, pietruszka, cebula, mięso mielone, jajka, bułka tarta, olej rzepakowy, chleb pszenny, sól, pieprz oraz papryka ostra.
A jak zrobić zupę serową z pulpetami? Cebulę obierz i pokrój w drobną kostkę. Marchew oraz pietruszkę obierz, umyj i zetrzyj na tarce o grubych oczkach. W garnku z grubym dnem rozgrzej olej i zeszklij na nim cebulę. Do garnka dodaj ciepły bulion, marchew oraz pietruszkę i gotuj na małej mocy palnika przez około 10 minut. Do miski przełóż mięso, wybij do niego jajko, dodaj bułkę tartą oraz po pół łyżeczki soli, oraz pieprzu. Składniki dokładnie wyrób do uzyskania jednolitej masy. Z masy mięsnej uformuj małe pulpeciki i włóż je do gotującego się bulionu. Pulpeciki gotuj przez około 15 minut, następnie wyciągnij je z bulionu i przełóż do miseczki. Warzywa oraz bulion zblenduj na gładki krem. Do bulionu z warzywami dodaj pokrojone serki topione i gotuj, aż rozpuszczą się (zupę pomieszaj od czasu do czasu). Na koniec zupę dopraw do smaku papryką ostrą, solą oraz pieprzem i dokładnie wymieszaj. Ugotowane pulpeciki dodaj z powrotem do zupy i chwilę podgrzewaj. Zupę podawaj na ciepło posypaną grzankami.
Dodatek serków topionych sprawia, że zupa ma bardzo kremową konsystencję. Należy pamiętać jednak, że jest to danie dość kaloryczne, a serki topione są produktem wysoko przetworzonym, dlatego zupa ta powinna pojawiać się w naszym jadłospisie raczej sporadycznie. Aby przełamać jednolitą konsystencję zupy podajemy ją z grzankami, które nadadzą chrupkości całemu daniu.
Podsumowując: wiesz już, jak ugotować zupę serową z pulpetami. Pulpety z mięsa mielonego zanurzone w zupie serowej świetnie sprawdzą się jako danie obiadowe dla całej rodziny. Smaczna zupa jest dobra do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu. Produkty niezbędne do jej wykonania dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
Alergeny w zupie serowej z pulpetami
Lista alergenów dla zupy serowej z pulpetami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- serek topiony śmietankowy
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka tarta
- Chleb pszenny
Wartości odżywcze zupy serowej z pulpetami
Zupa serowa z pulpetami to doskonała propozycja na pyszne danie obiadowe. Serki topione wykorzystane do przygotowania zupy są produktem wysokoprzetworzonym, dlatego warto ograniczyć ich spożycie.
Energia i białka
(440g)
Węglowodany
(440g)
Tłuszcze
(440g)
Witaminy
(440g)
Składniki mineralne
(440g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.