Zupa porowo-serowa
- Por - 4 sztuki (500 g)
- Bulion warzywny (1500 ml)
- Cebula - 2 sztuki (200 g)
- Serek topiony śmietankowy (350 g)
Przepis na zupę porowo-serową krok po kroku
Pory i cebulę drobno posiekaj i podsmaż na dnie garnka na rozgrzanej oliwie.
Zalej bulionem i zagotuj.
Dodawaj serki topione i mieszaj, aż się roztopią.
Dopraw i całość zblenduj.
-
Żeberka
-
Pierogi ruskie
-
Kopytka
-
Bitki wołowe
-
Pulpety w sosie koperkowym
-
Ciasto na naleśniki
-
Tortilla
-
Zupa grzybowa
-
Łazanki
-
Kotleciki ziemniaczane
-
Kurczak z rożna
-
Kurczak curry
-
Schab ze śliwkami
-
Wątróbka drobiowa
-
Stek
-
Makaron ze szpinakiem i serem feta
-
Ryż z warzywami
-
Zapiekanka makaronowa z mięsem mielonym
-
Pyszne obiady
Więcej informacji na temat zupy porowo-serowej
Zupa porowo-serowa to danie, które świetnie sprawdzi się jako pierwsze, sycące danie obiadowe lub kolacja. Lekko pikantny smak pora idealnie komponuje się z kremowym smakiem serca, jest to więc idealne połączenie. To bardzo proste do przygotowania danie, ale jednocześnie przepyszne i trudno przejść obok niego obojętnie. Na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom zup i niecodziennych połączeń smakowych. Jeśli zastanawiasz się jak ugotować zupę porowo serową jesteś w odpowiednim miejscu - nasz przepis będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Możesz podawać ją z makaronem, z ziołowymi grzankami, pestkami dyni, nasionami słonecznika lub posypaną natką pietruszki. Tradycyjnie przepis na zupę porowo serową uwzględnia serki topione, które nadają kremowej, aksamitnej konsystencji, jednak możesz je zastąpić na przykład fetą, serem mozzarella, lub serem pleśniowym, jeśli lubisz bardziej wyrazisty, charakterystyczny smak. Jesli zdecydujesz się na serki topione możesz wybrać te neutralne, kremowe, lub ziołowe, czy czosnkowe. Połączenie sera z porem tworzy wzajemnie uzupełniającą się kompozycję smakową, dlatego zupa porowo serowa zadowoli podniebienia nawet najbardziej wybrednych krytyków kulinarnych. Co więcej, por, będący głównym składnikiem tego dania zawiera spore ilości witaminy C, witaminy K, witamin z grupy B oraz błonnika pokarmowego, jest także prebiotykiem, więc korzystnie wpływa na funkcjonowanie jelit. Mimo, że z założenia jest to zupa warzywna, warto pamiętać, że dodatek sera zwiększa jej kaloryczność. Przepis na zupę porowo serową jest bardzo prosty i mało pracochłonny. Jeśli chcesz, przygotować na jej bazie pełnowartościowe, sycące danie obiadowe możesz dodać do niej delikatne pulpety drobiowe z ziołami, gotowane na parze. Zupa krem porowo serowa będzie świetnym wyborem na obiad dla całej rodziny.
Alergeny w zupie porowo-serowej
Lista alergenów dla zupy porowo-serowej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- serek topiony śmietankowy
Wartości odżywcze zupy porowo-serowej
Składniki takie jak por i ser topiony u osób z problemami żołądkowo jelitowymi, zgagą, zespołem jelita drażliwego może powodować nasilenie dolegliwosci.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.