Zupa porowa z mielonym
- Mięso mielone wieprzowo-wołowe (250 g)
- Bulion warzywny - 6 szklanek (1500 ml)
- Por - biała część (300 g)
- Cebula szalotka (50 g)
- Marchewka (200 g)
- Oliwa z oliwek - 4 łyżki stołowe (40 ml)
- Serek topiony śmietankowy (100 g)
- Śmietanka kremowa 30% - pół szklanki (125 g)
- Groszek ptysiowy (75 g)
Przepis na zupę porową z mielonym krok po kroku
Por umyj, osusz i pokrój w krążki.
Cebulki obierz i pokrój w kostkę.
Na patelni rozgrzej 1 łyżkę oliwy i podsmaż na nim mięso, aby zmieniło kolor na delikatnie szary. Mięso smaż przez kilka minut na średniej mocy palnika i dopraw do smaku solą oraz pieprzem.
Usmażone mięso przełóż na talerz i odsącz je z nadmiaru tłuszczu.
Na tej samej patelni rozgrzej pozostały olej. Podsmaż na nim pokrojony por oraz szalotki, dodaj pół szklanki gorącego bulionu i duś pod przykryciem przez około 10 minut.
Marchew obierz i pokrój na mniejsze kawałki.
W garnku rozgrzej pozostały bulion, dodaj do niego zawartość patelni oraz marchew. Składniki wymieszaj i gotuj na średniej mocy palnika przez około 20 minut.
Do szklanej miseczki odmierz szklankę bulionu, dodaj do niego serek topiony i zblenduj do uzyskania jednolitej masy. Następnie dodaj śmietankę, dokładnie wymieszaj i wlej do zupy.
Do zupy dodaj także podsmażone mięso i wszystko dokładnie wymieszaj.
Zupę dopraw do smaku pieprzem oraz gałką muszkatołową.
Gotową zupę podawaj na ciepło z dodatkiem groszku ptysiowego.
-
Burgery
-
Zapiekanka ziemniaczana z mięsem mielonym i cebulą
-
Szarma
-
Kulebiaki
-
Dietetyczne pulpety na parze
-
Pyzy z mięsem
-
Danie z mięsa mielonego
-
Zapiekanka makaronowa z mięsem mielonym
-
Mielony z piekarnika
-
Rolada z mięsa mielonego
-
Kofta
-
Lahmacun na drożdżach
-
Cukinia faszerowana mięsem mielonym
-
Cevapcici
-
Karminadle
-
Roladki z mięsem mielonym
-
Zupa meksykańska z mięsem mielonym
-
Rolady z mięsem mielonym
-
Obiad z mięsem mielonym
Więcej informacji na temat zupy porowej z mielonym
Zupa porowa z mielonym to doskonała propozycja na obiad dla całej rodziny. Zupę warto podać z dodatkiem groszku ptysiowego lub grzanek. Prosty przepis na zupę porową z mięsem mielonym nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania zupy potrzebne będą następujące produkty spożywcze: mięso mielone, bulion warzywny, por, cebula szalotka, marchew, oliwa z oliwek, ser topiony śmietankowy, śmietanka 30%, groszek ptysiowy, sól, pieprz oraz gałka muszkatołowa.
A jak zrobić zupę porową z mięsem mielonym? Na patelni rozgrzej 1 łyżkę oliwy i podsmaż na nim mięso, aby zmieniło kolor na delikatnie szary. Mięso podsmaż i dopraw do smaku solą oraz pieprzem. Usmażone mięso przełóż na talerz. Na tej samej patelni rozgrzej pozostały olej. Podsmaż na nim pokrojony por oraz szalotki, dodaj pół szklanki gorącego bulionu i duś pod przykryciem. W garnku rozgrzej pozostały bulion, dodaj do niego zawartość patelni oraz marchew. Składniki wymieszaj i gotuj na średniej mocy palnika przez około 20 minut. Do szklanej miseczki odmierz szklankę bulionu, dodaj do niego serek topiony i zblenduj do uzyskania jednolitej masy. Następnie dodaj śmietankę, dokładnie wymieszaj i wlej do zupy. Do zupy dodaj także podsmażone mięso i wszystko dokładnie wymieszaj. Zupę dopraw do smaku pieprzem oraz gałką muszkatołową.
Por jest warzywem niskokalorycznym i stanowi doskonałe źródło wielu witamin oraz składników mineralnych. Por stanowi dobre źródło witaminy C, witaminy A, witaminy E, witaminy K, niektórych witamin z grupy B. Por jest tak, że doskonałym źródłem składników mineralnych, do których możemy zaliczyć wapń, żelazo, magnez, potas, sód oraz cynk. Por stanowi dobre źródło związku o nazwie allicyna. Związek ten po uszkodzeniu tkanek pora uwalnia charakterystyczny, drażniący zapach. Dodatkowo allicyna ma korzystny wpływ na obniżenie ciśnienia tętniczego krwi.
Podsumowując: wiesz już jak ugotować zupę porową. Smaczna zupa świetnie sprawdzi się jako danie obiadowe dla całej rodziny. Najlepsza zupa jest dobra do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu. Produkty niezbędne do jej wykonania dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
Alergeny w zupie porowej z mielonym
Lista alergenów dla zupy porowej z mielonym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- serek topiony śmietankowy
- Śmietanka kremowa 30%
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Groszek ptysiowy
Wartości odżywcze zupy porowej z mielonym
Zupa porowa z mielonym to doskonała propozycja na pyszne danie obiadowe. Por stanowi doskonałe źródło cennych składników odżywczych, dlatego warto wykorzystać go do przygotowania pysznych potraw.
Energia i białka
(325g)
Węglowodany
(325g)
Tłuszcze
(325g)
Witaminy
(325g)
Składniki mineralne
(325g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.