Zupa porowa
- Por - 3 sztuki (420 g)
- Ziemniaki późne - 3 duże sztuki (225 g)
- Marchewka - 2 szt (90 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Pietruszka - 1 szt (70 g)
- Seler korzeniowy - 1 gruby plaster (60 g)
- Bulion warzywny - 1 szklanka (240 ml)
- Jogurt grecki 0% tłuszczu - 3 łyżki (60 ml)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (30 ml)
Przepis na zupę porową krok po kroku
Na dnie dużego garnka rozgrzej olej. Pora umyj, obierz i pokrój w krążki. Wrzuć do garnka i delikatnie go przysmaż.
Cebulę obierz z wierzchnich liści i pokrój w drobną kostkę. Dodaj cebulę do garnka i podsmaż razem z porem przez 5 minut.
Marchewkę obierz i pokrój w plasterki, a seler, ziemniaki i pietruszkę pokrój w kostkę. Dodaj do garnka z pozostałymi warzywami.
Zalej wszystko bulionem i dwiema szklankami wody, gotuj przez 20 minut, aż warzywa zmiękną. Przypraw wszystko solą, pieprzem, mielonym czosnkiem i gałką muszkatołową, wszystko porządnie wymieszaj.
Małą porcję zupy wlej do miseczki i połącz ze śmietaną. Przelej do garnka z zupą.
Gotową zupę zblenduj i udekoruj posiekaną natką pietruszki.
Więcej informacji na temat zupy porowej
Zupa porowa jest jedną z najpyszniejszych kremowych zup. Ma bogaty, lekko pikantny smak i aksamitną konsystencję. Ciężko przejść obok niej obojętnie. Idealnie komponuje się z gęstym jogurtem greckim. Najlepiej wybrać ten w wersji zero procent, dzięki temu zyskamy prawdziwy fit posiłek, z małą ilością kalorii i dużą zawartością białka.
Pyszna zupa porowa będzie idealnym posiłkiem dla osób na diecie redukcyjnej i tych, które dbają o szczupłą sylwetkę. Ma naprawdę mało kalorii i tłuszczu, za to obfituje w lekkostrawne i dobrze przyswajalne białko i błonnik pokarmowy. Dzięki temu usprawnia pracę jelit. Zupa ta tradycyjnie występuje w kuchni francuskiej i cieszy się tam bardzo dużym powodzeniem. Zwłaszcza wśród kobiet, które gotują ją przynajmniej raz do roku i traktują jako oczyszczający posiłek, ze względu na jej pobudzające perystaltykę jelit właściwości. Jednak stanowi ona głównie po prostu pyszny i sycący posiłek, który ze względu na dużą zawartość różnych warzyw będzie idealnym daniem na co dzień.
Przepis na zupę porową jest nieprawdopodobnie prosty. Dzięki podsmażaniu warzyw na oliwie zyskują one lepszy i głębszy smak, a także mocniejszy aromat. Dzięki temu również szybciej miękną, więc całe danie robi się w kilka chwil.
Zupa z pora, to wspaniały pomysł na pyszny posiłek, który prezentuje się bardzo elegancko i apetycznie. Bardzo dobrze łączy się z wszelkiego rodzaju grzankami, więc można ją z nimi podawać. Ma piękny zielony kolor, który dopełnia dodatek jogurtu.
Jeżeli szukasz pomysłu na to jak zrobić zupę porową, która będzie naprawdę pyszna i nieskomplikowana, to ten przepis sprawdzi się idealnie.
Ta prosta zupa porowa smakuje tak wybornie, że znika z misek błyskawicznie. Przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom ostrych zup, a także pora. Jest to warzywo bardzo mało doceniane, a świetnie podkręca smak wszystkich potraw. W tym daniu to por gra główną rolę i to jego smak dominuje w całej potrawie. Po usmażeniu jego ostrość równoważy się lekką słodyczą karmelizowanej cebuli i pysznych ziemniaków.
Alergeny w zupie porowej
Lista alergenów dla zupy porowej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler korzeniowy
- bulion warzywny
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt grecki 0% tłuszczu
Wartości odżywcze zupy porowej
Energia i białka
(436g)
Węglowodany
(436g)
Tłuszcze
(436g)
Witaminy
(436g)
Składniki mineralne
(436g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.