Zupa pomidorowa na kościach
- Passata pomidorowa (400 g)
- Marchewka (90 g)
- Pietruszka (80 g)
- Cebula (100 g)
- Seler korzeniowy (60 g)
- Wędzone żeberka wieprzowe (200 g)
- Bazylia świeża (15 g)
Przepis na zupę pomidorową na kościach krok po kroku
Mięso włóż do garnka, dodaj odrobinę soli i gotuj przez 40 minut.
Warzywa obierz i pokrój na mniejsze kawałki, wrzuć do garnka i gotuj kolejne 30 minut.
Do zupy wlej passatę i gotuj 15 minut.
Dopraw zupę do smaku przyprawami.
Gotową zupę podawaj z bazylią i makaronem lub ryżem.
-
Zupa z soczewicy zielonej
-
Pomidorowa
-
Zupa krem z pomidorów
-
Zupa pomidorowa z ryżem
-
Krem pomidorowy
-
Zupa pomidorowa z makaronem
-
Zupa krem pomidorowa
-
Pomidorowa z rosołu
-
Zupa pomidorowa z passaty
-
Zupa pomidorowa na rosole
-
Zupa pomidorowa z koncentratu
-
Zupa pomidorowa ze świeżych pomidorów
-
Zupa pomidorowa kremowa
-
Zupa pomidorowa z pomidorów z puszki
-
Karmuszka
-
Krem z pieczonych pomidorów
-
Zupa pomidorowa bez mięsa
-
Zupa klopsikowa
-
Zupa pomidorowa
Więcej informacji na temat zupy pomidorowej na kościach
Zupa pomidorowa na kościach to niezwykle aromatyczna wersja tradycyjnej zupy. Ma wspaniały smak, jest prosta w przygotowaniu i wspaniale sprawdzi się na co dzień. To przepis idealnie dla wszystkich miłośników mięsnych dań, gdyż w tej wersji to właśnie ten aromat jest najbardziej wyczuwalny.
Przepis na zupę pomidorową na kościach jest tak prosty, że spokojnie poradzi sobie z nim nawet początkująca osoba. To dlatego świetnie sprawdza się ona również na co dzień, także dla zapracowanych osób. Jej podstawą są oczywiście pomidory, które wspaniale odnajdują się w połączeniu z lekko wędzonym aromatem. Pomidory to warzywa, które goszczą w menu bardzo często, jednak nie są za bardzo doceniane. Warto to zmienić, gdyż to naprawdę fantastyczne źródło wielu cennych witamin i składników mineralnych. Zawierają sporo potasu, który pozytywnie wpływa na układ krwionośny, ale także mięśniowy. Jednak najcenniejszy jest znajdujący się w nich likopen, czyli bardzo silny antyoksydant. Choć może się wydawać, że w zupie, w które pomidory poddane są dość długiej obróbce termicznej, nie ma go zbyt wiele, to jednak właśnie gotowanie sprawia, że likopenu jest więcej. Dlatego ta zupa jest jego doskonałym źródłem. Likopen pomaga zadbać o zdrowie układu krwionośnego, ale również chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na nowotwory.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić zupę pomidorową na kościach, która będzie prosta, szybka i smaczna, to ten przepis będzie idealną inspiracją. Do jej przygotowania potrzeba tylko dużego garnka. Najlepiej od razu przygotować podwójną porcję, gdyż zupa jest tak dobra, że znika z talerzy w mgnieniu oka. Do jej przygotowania najlepiej sprawdzą się kości wieprzowe, które można znaleźć w każdym większym sklepie. To doskonały pomysł na pyszne danie, które sprawdzi się idealnie zwłaszcza na obiad. Na pewno przypadnie do gustu nie tylko dorosłym, ale również dzieciom. To dobra opcja również dla miłośników tradycyjnych polskich dań, w nieco odświeżonej odsłonie.
Alergeny w zupie pomidorowej na kościach
Lista alergenów dla zupy pomidorowej na kościach przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler korzeniowy
Wartości odżywcze zupy pomidorowej na kościach
To zdrowa opcja, która sprawdzi się świetnie na co dzień.
Energia i białka
(236g)
Węglowodany
(236g)
Tłuszcze
(236g)
Witaminy
(236g)
Składniki mineralne
(236g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.