Zupa pejzanka
- Kapusta biała - pół sztuki bardzo małej kapusty (600 g)
- Bulion warzywny (1500 ml)
- Marchewka - 2 szt (90 g)
- Ziemniaki późne (400 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (30 ml)
- Jogurt grecki 0% tłuszczu - 2 łyżki (50 ml)
Przepis na zupę pejzankę krok po kroku
Kapustę opłucz i bardzo drobno posiekaj.
Marchewkę umyj, opłucz i zetrzyj na tarce o grubych oczkach.
W dużym garnku rozgrzej oliwę i podsmaż na niej marchewkę i kapustę. Całość zalej bulionem.
Ziemniaki obierz i pokrój w dużą kostkę. Dodaj do zupy, dopraw solą, pieprzem, czosnkiem, majerankiem i całość gotuj przez 25 minut, aż warzywa będą całkiem miękkie.
Odlej odrobinę zupy i połącz ją ze śmietaną. Całość dokładnie wymieszaj i wlej do garnka z zupą.
Całość gotuj jeszcze przez 10 minut.
Więcej informacji na temat zupy pejzanki
Zupa pejzanka to przepyszny wiosenny posiłek, który zachwyca wspaniałymi barwami i zapachem. To zupa, którą można przygotować niezwykle łatwo, a efekt końcowych zachwyca wszystkich. To dlatego, że choć prosta jest niebanalna i smaczna. Młoda kapusta podsmażona, stanowi świetną bazę zupy. W tej wersji całość jest w pełni wegetariańska, dlatego każdy miłośnik diety roślinnej na pewno będzie nią zachwycony. To świetny sposób na użycie młodej kapusty w trochę inny niż tradycyjnie znany sposób.
Zupa pejzanka z ziemniakami jest daniem niezwykle sycącym. To ze względu na duży udział błonnika. Warzywa sprawiają, że całość jest pożywna i dostarcza wielu różnych witamin i składników prozdrowotnych. To świetny sposób na zwiększenie spożycia białej kapusty w swoim codziennym menu. warzywo to jest naprawdę bardzo zdrowe. Ma mało kalorii i niski indeks glikemiczny, dzięki czemu może pojawiać się w menu nawet u osób cierpiących na cukrzycę. Choć jest łatwo dostępna zwykle gości tylko w kilku potrawach, gdyż do jej wykorzystania przydaje się duża doza kulinarnej kreatywności. Ta zupa to świetny sposób, by kapusta mogła gościć na stole częściej, w zdrowej i pysznej formie.
Przepis na zupę pejzankę jest niesamowicie łatwy i poradzi sobie z nim nawet początkujący kucharz. W kilka chwil można wyczarować ten przepyszny posiłek, który jest pełen witamin.
Zupa pejzanka z białą kapustą świetnie sprawdzi się jako posiłek dla całej rodziny. Pokochają ją nawet dzieci ze względu na jej pyszny i delikatny smak. Dość spory dodatek jogurtu sprawia, że całość ma więcej białka i jest bardziej sycąca. Choć brak w niej mięsa, wcale nie jest niepełnowartościowa. Będzie dobrym wyborem na kolację czy obiad.
Ta zupa nie tylko jest pyszna, ale także piękna i odżywcza. To danie, które z powodzeniem może gościć na stole każdej osoby, dbającej o zdrową dietę. Ze względu na małą kaloryczność będzie też dobrym wyborem podczas odchudzania. Ta tradycyjna potrawa ozdobi każdy domowy kuchenny stół ze względu na mnogość barw, która się w niej pojawia.
Alergeny w zupie pejzance
Lista alergenów dla zupy pejzanki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt grecki 0% tłuszczu
Wartości odżywcze zupy pejzanki
To świetny sposób na przemycenie do swojego menu białej kapusty, które jest niezwykle zdrowa. Zawiera mnóstwo witamin i cennych składników mineralnych.
Energia i białka
(334g)
Węglowodany
(334g)
Tłuszcze
(334g)
Witaminy
(334g)
Składniki mineralne
(334g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.