Zupa meksykańska
- Mięso mielone wołowe (500 g)
- Cebula - 1 cebula (100 g)
- Czosnek - 2 ząbki (16 g)
- Bulion wołowy (1500 ml)
- Marchewka - 1 marchew (45 g)
- Fasola czerwona - 1 puszka (400 g)
- Kukurydza konserwowa - 1 puszka (340 g)
- Pomidor - 3 pomidory (510 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (20 ml)
Przepis na zupę meksykańską krok po kroku
Cebule pokrój w kostkę, a czosnek przepuść przez prasę.
Podsmaż na oliwie z oliwek w garnku, na złoty kolor.
Następnie dodaj mięso mielone i smaż dalej.
Marchewkę dokładnie umyj i pokrój w kostkę.
Do garnka wklej bulion i dodaj marchew.
Gotuj pod przykryciem około 15 minut.
Pokrój pomidory w kostkę i dodaj je do garnka.
Zupę gotuj dalej na małym ogniu. Dopraw.
Na koniec dodaj odcedzoną fasole i kukurydzę.
Zupę gotuj jeszcze około 20 minut.
Więcej informacji na temat zupy meksykańskiej
Pyszna zupa meksykańska to dobry pomysł na domowy, a co ważne szybki w wykonaniu obiad lub kolację. Danie jest bardzo aromatyczne dzięki składnikom, z których jest przyrządzone. Zupa jest prosta w przygotowaniu, dlatego każdy powinien sobie z nią poradzić. Mięso mielone w połączeniu z warzywami i bulionem zachwyci każdego, a zapach dania będzie roznosił się po całym domu. Zupę możesz doprawić przyprawami wskazanymi w przepisie lub wedle uznania. Zupa jest bardzo dobra w połączeniu z pieczywem.
Jak zrobić zupę meksykańską? Przygotowanie jej jest bardzo proste. Na początku kroimy cebulę w kostkę, a czosnek przepuszczamy przez praskę. Całość podsmażamy na oliwie w garnku na złoty kolor. Następnie dodajemy mięso mielone i smażymy dalej pod przykryciem. W między czasie należy dokładnie umyć marchewkę i pokroić ją w kostkę. Do garnka wlewamy bulion wołowy i dodajemy marchewkę. Zupę gotujemy pod przykryciem około 15 minut. Następnie kroimy pomidory w kostkę i wrzucamy je do gotującej się zupy oraz doprawiamy ją. Pod koniec gotowania zupy dodajemy odcedzoną fasolę i kukurydzę. Danie zostawiamy jeszcze na palniku około 20 minut.
Przepis na zupę meksykańską należy do łatwych w przygotowaniu potraw. Składa się między innymi z pomidorów, które posiadają bardzo cenne właściwości zdrowotne dla nas. Mają między innymi działanie antynowotworowe, przeciw miażdżycowe, moczopędne, a także wpływają na odporność, układ trawienny i nerwowy. Dzieje się to wszystko dzięki witaminom i składnikom odżywczym występującym w ich składzie. Czyli możemy tu zaliczyć witaminy z grupy B, PP oraz K. Ponadto obfitują w potas, wapń, magnez i żelazo. Zupa zawiera również w przepisie oliwę z oliwek, która ma witaminy A,D,E i K. Odpowiadają one miedzy innymi za przyswajanie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach oraz pomaga między innymi przy miażdżycy, kamicy żółciowej oraz reguluje procesy trawienne.
Jak ugotować zupę? Potrzebujemy duży garnek z przykrywką, praskę do czosnku, nóż, deske do krojenia i durszlak. Zupę gotujemy na wolnym ogniu, mieszając ją raz na jakiś czas.
Dobra zupa meksykańska idealnie sprawdzi się na obiad oraz kolacje. Jest to potrawa, którą każdy będzie zachwycony. Składniki i przyprawy nadają jej niezwykłego aromatu. Ten sprawdzony przepis to najlepsza propozycja, która na pewno ułatwi Ci jej przygotowanie.
Alergeny w zupie meksykańskiej
Lista alergenów dla zupy meksykańskiej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion wołowy
Wartości odżywcze zupy meksykańskiej
Zupa meksykańska dzięki dużej ilości warzyw to prawdziwe bogactwo składników odżywczych dla naszego organizmu.
Energia i białka
(400g)
Węglowodany
(400g)
Tłuszcze
(400g)
Witaminy
(400g)
Składniki mineralne
(400g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.