Zupa kwaśniewskiego
- Kapusta biała - 1 mała główka (1000 g)
- Marchewka - 3 szt (135 g)
- Pomidor - 2 szt (340 g)
- Seler naciowy - 4 łodygi (180 g)
- Natka pietruszki - 1 pęczek (45 g)
- Por - 2 szt (280 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
Przepis na zupę kwaśniewskiego krok po kroku
Kapustę drobno poszatkuj. Pomidory obierz i pokrój w kostkę. Pozostałe warzywa obierz i pokrój na mniejsze kawałki.
Całość zalej 3l wody, dodaj ziele angielskie i liść laurowy.
Gotuj przez 30 minut do całkowitego zmięknięcia warzyw.
Gotową zupę posyp posiekaną natką pietruszki.
Więcej informacji na temat zupy kwaśniewskiego
Zupa kwaśniewskiego to danie, którą znają na pewno wszyscy miłośnicy diet i zdrowego odchudzania. Dieta kapuściana, której bazą jest właśnie zupa kwaśniewskiego jest niskokaloryczna dietą, o obniżonej zawartości węglowodanów. Opiera się na spożywaniu lekkostrawnych warzywnych i mięsnych dań, zwłaszcza zupy na bazie białej kapusty. Ta dieta, choć bardzo popularna, jest bardzo restrykcyjna, dlatego w wielu przypadkach jest stosowana jako post detoksykacyjny, na krótką metę.
Składniki do przygotowania tego dania powinny być jak najlepszej jakości, by całość była smaczna i dostarczała jak największej ilości składników odżywczych i mineralnych. Głównym składnikiem tej zupy jest kapusta. W większości stosuje się białą kapustę, która jest niskokaloryczna i ma mały indeks glikemiczny. Jest też cennym składnikiem wielu witamin, w tym witaminy K i A, a także składników odżywczych. Świetnie działa na zmniejszanie stanów zapalnych w organizmie, a także ma pozytywny wpływ na stan układu pokarmowego. W tej zupie przeplata się wiele różnych warzyw, to dlatego jest ona bardzo zdrowa, a przy tym pełna błonnika, który dba o zdrowie układu trawiennego i mikroflory jelitowej.
Przepis na zupę kwaśniewskiego jest niezwykle prosty, dlatego poradzi sobie z nim nawet osoba początkująca. To zupa choć dietetyczna, jest pełna smaku i aromatu. To wszystko ze względu na dość duży dodatek warzyw, które wzbogacają całą kompozycję smakową tego dania.
Dieta niskowęglowodanowa jest obecnie polecana głównie osobom z cukrzycą czy insulinoopornością. Jednak wcale nie trzeba być na diecie, by korzystać z tego wspaniałego przepisu na zupę. To idealna alternatywa dla kapuśniaku, tylko w wersji bardziej warzywnej. To sprawia, że zupa jest zdrowsza, ale również smaczniejsza. Jest w pełni jarska, dlatego spokojnie mogą ją włączyć do swojego menu również weganie.
Ta zupa kwaśniewskiego na odchudzanie jest pyszna i bardzo łatwo, dzięki czemu powstaje w kilkanaście minut. Przepis na dietetyczną zupę kapuścianą pozwala na przygotowanie wspaniałego i lekkostrawnego dania w swojej kuchni. Z tej receptury dowiesz się jak ugotować zupę kapuścianą, która naprawdę dobrze smakuje i bardzo syci.
Alergeny w zupie kwaśniewskiego
Lista alergenów dla zupy kwaśniewskiego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler naciowy
Wartości odżywcze zupy kwaśniewskiego
Ta zupa jest bardzo lekkostrawna i pełna zdrowych warzyw. Ma również niski indeks glikemiczny.
Energia i białka
(508g)
Węglowodany
(508g)
Tłuszcze
(508g)
Witaminy
(508g)
Składniki mineralne
(508g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.