Zupa krem ze szparagów
- Szparagi - 2 pęczki (1000 g)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (30 ml)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Bulion warzywny (1500 ml)
- Jogurt naturalny - 1 opakowanie (150 ml)
- Ziemniaki młode - 3 sztuki (220 g)
Przepis na zupę krem ze szparagów krok po kroku
Szparagi opłucz i odłam twarde końce.
Łodygi szparagów pokrój w mniejsze części.
Cebulę i czosnek obierz i drobno posiekaj.
Ziemniaki umyj, obierz i pokrój w plastry lub ćwiartki.
Na dnie garnka rozgrzej oliwę.
Na oliwie podsmaż cebulę i czosnek.
Dodaj pokrojonego ziemniaka i podsmażaj 3-4 minuty.
Dodaj szparagi.
Dopraw i podsmażaj ok. 3 minut.
Wlej gorący bulion i zagotuj.
Gotuj na średnim ogniu pod przykryciem do miękkości warzyw.
Do jogurtu naturalnego dodaj 2 łyżki gorącego bulionu i delikatnie wymieszaj.
Zdejmij garnek z palnika, dodaj zahartowany jogurt.
Zblenduj na gładki, jednolity krem.
-
Pulpety w sosie koperkowym
-
Turbot
-
Falafel
-
Sałatka z kurczakiem
-
Makaron ze szpinakiem
-
Spaghetti
-
Pulpety w sosie pomidorowym
-
Makaron z cukinii
-
Schabowe w sosie
-
Kurczak curry
-
Pierś z kaczki
-
Pstrąg pieczony
-
Filet z kurczaka
-
Łosoś z piekarnika
-
Dietetyczne pulpety na parze
-
Pstrąg
-
Makaron z pesto
-
Kapusta wigilijna
-
Dietetyczny obiad
Więcej informacji na temat zupy krem ze szparagów
Zupa krem ze szparagów to prosty przepis na smaczne, pożywne, sycące, a przede wszystkim zdrowe i pełne wartości odżywczych danie. Idealne dla całej rodziny. Co więcej, przygotowanie zupy ze szparagów zielonych jest bardzo proste, szybkie i nie wymaga ani wielu godzin spędzonych w kuchni, ani większych umiejętności kulinarnych. No i potrzebne będą wyłącznie garnek i blender! Jeśli nie wiesz jeszcze jak ugotować krem ze szparagów nie mogłaś/eś lepiej trafić. Przedstawiamy prosty przepis na krem szparagowy. Jeśli raz go spróbujesz, z pewnością zostanie w Twojej kuchni już na stałe.
Zupę najlepiej przygotować ze świeżych szparagów, a ponieważ sezon na nie jest stosunkowo krótki, warto w pełni go wykorzystać. Do przygotowania zupy typu krem możesz wykorzystać zarówno szparagi białe, jak również szparagi zielone, nic nie stoi też na przeszkodzie ku temu, aby wykorzystać ich dwa rodzaje. Gotując, za jednym razem możesz przygotować większą porcję zupy i część zamknąć w słoikach lub nawet zamrozić. Dzięki temu sezon szparagowy w Twoim domu może trwać zdecydowanie dłużej! Zupa krem ze szparagów świetnie sprawdzi się zarówno na obiad, kolację, jak i drugie śniadanie, a także jako posiłek zabrany ze sobą do pracy na wynos.
Przypis na zupę krem ze szparagów jest bardzo prosty. Wystarczy, że na dnie garnka rozgrzejesz oliwę i lekko podsmażysz cebulkę z czosnkiem. Następnie dodaj łodygi szparagów i obrane, pokrojone ziemniaki, podsmażaj kilka minut i zalej całość warzywnym bulionem. Gotuj do miękkości warzyw i zbleduj na gładki, jednolity krem. Zupę możesz dodatkowo zabielić śmietaną, pamiętaj jednak, że stanie się wtedy bardziej kaloryczna. Jako alternatywę możesz wykorzystać jogurt naturalny.
Krem szparagowy świetnie komponuje się z grzankami ziołowymi lub czosnkowymi, jednak w roli dodatku świetnie sprawdzą się też groszek ptysiowy, pestki dyni, nasiona słonecznika, czy natka pietruszki.
Niepodważalną zaletą kremu ze szparagów, oprócz smaku, prostoty i szybkości przygotowania, są jej walory odżywcze. Jest to bardzo pożywne i sycące danie, a jednocześnie niskokaloryczne. Co więcej, stanowi źródło witamin, składników mineralnych i błonnika pokarmowego. Dlatego jest to przepis, który idealnie sprawdzi w sytuacji kiedy chcemy zjeść coś zdrowego, ale szybkiego.
Wypróbuj nasz przepis na krem ze szparagów jeszcze dziś!
Alergeny w zupie krem ze szparagów
Lista alergenów dla zupy krem ze szparagów przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt naturalny
Wartości odżywcze zupy krem ze szparagów
Energia i białka
(500g)
Węglowodany
(500g)
Tłuszcze
(500g)
Witaminy
(500g)
Składniki mineralne
(500g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.