Zupa krem z brokułów z serkiem topionym
- Brokuły - 2 sztuki (600 g)
- Masło - 2 łyżki (20 g)
- Czosnek - 2 ząbki (20 g)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Bulion warzywny - 2 szklanki (400 ml)
- Serek topiony śmietankowy - 1 opakowanie (100 g)
Przepis na zupę krem z brokułów z serkiem topionym krok po kroku
Masło rozpuść w rondelku, zeszklij drobno posiekaną cebulę i czosnek.
Wrzuć brokuł podzielony na różyczki i pokrojone warzywa.
Całość zalej bulionem i gotuj do miękkości.
Zmiksuj warzywa do uzyskania gładkiej konsystencji, na końcu dodaj serek topiony i gotuj na niewielkim ogniu.
Podawaj zupę, gdy delikatnie zgęstnieje.
Więcej informacji na temat zupy krem z brokułów z serkiem topionym
Zupa krem, którą możemy przygotować praktycznie z każdego warzywa, charakteryzuje się gęstą i kremową konsystencją. Takie dania są niezwykle sycące i dostarczają nam energii na długi czas, dlatego zupa krem z brokułów z serkiem topionym to idealny pomysł na lunch lub na obiad w ciągu dnia. Nie tylko nasyci Cię do następnego posiłku, ale także rozgrzeje od środka, zupa krem to świetne rozwiązanie w okresie jesienno-zimowym. Nie dość, że to sprawdzony przepis, z którym poradzi sobie nawet osoba zaczynająca swoją przygodę kulinarną, to pamiętajmy, że warzywa są bogactwem witamin.
Dzisiaj przedstawię Ci przepis na zupę krem z brokułów z serkiem topionym, który przygotujesz w 30 minut.
Będziesz potrzebować podstawowe składniki takie jak: masło, cebulę, czosnek, brokuły i serek topiony oraz bulion. Mój przepis będzie wegetariański, czyli nie będzie zawierał w swoim składzie mięsa, dlatego skorzystam z bulionu warzywnego. Jeśli jednak jest to dla Ciebie bez znaczenia, możesz użyć bulionu mięsnego np. wołowego lub drobiowego. Zupa będzie tak samo w wersji wegetariańskiej, jak i w tradycyjnej.
Zatem, jak zrobić zupę krem z brokułów z serkiem topionym?
Wystarczy, że masło rozgrzejesz w garnku i krótko zeszklisz drobno posiekaną cebulę i czosnek. Następnie dodaj brokuł podzielony na różyczki i pokrojone pozostałe warzywa. Zalej całość bulionem, który możesz przygotować samodzielnie w domu lub skorzystać z gotowej wersji o dobrym składzie. Polecam bulion warzywny w szklanym słoiczku, sprawdzi się idealnie, a dzięki niemu zupa będzie bardzo dobra.
Tak przygotowany wywar gotuj do miękkości warzyw, a następnie całość zmiksuj.
Na końcu dodaj serek topiony i ponownie zmiksuj lub dokładnie wymieszaj.
Całość możesz posypać, także pestkami dyni.
Sam widzisz, jaki to szybki i łatwy przepis, a krem jest pyszny w smaku, pokochają ją nie tylko dorośli, ale też dzieci.
Skoro już wiesz jak zrobić zupę krem, przygotuj go na obiad dla całej swojej rodziny.
Nie pozostało mi nic innego jak życzyć Ci, smacznego!
Alergeny w zupie krem z brokułów z serkiem topionym
Lista alergenów dla zupy krem z brokułów z serkiem topionym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- serek topiony śmietankowy
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
Wartości odżywcze zupy krem z brokułów z serkiem topionym
Dodatek serka topionego to dobra alternatywa do zagęszczenia kremu zamiast dodatku mąki.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.