Zupa koperkowa z ziemniakami
- Bulion warzywny (1000 ml)
- Koperek (120 g)
- Ziemniaki późne (280 g)
- Marchewka (150 g)
- Masło klarowane (30 g)
- Śmietanka kremowa 30% (60 g)
- Cebula dymka (20 g)
Przepis na zupę koperkową z ziemniakami krok po kroku
Wszystkie warzywa (oprócz koperku) umyj i obierz. Pokrój w kostkę.
W głębokim garnku rozpuść masło klarowane i dodaj warzywa, podsmaż ok.10 min.
Po tym czasie wlej bulion i dodaj przyprawy: liść laurowy, kilka ziarenek ziela angielskiego, oregano, gałkę muszkatołową. Gotuj pod przykryciem ok.20 min.
Koperek umyj i posiekaj drobno, dodaj do zupy. Gotuj jeszcze 5 min.
Dodaj do zupy śmietanę i zagotuj.
Więcej informacji na temat zupy koperkowej z ziemniakami
Zupa koperkowa z ziemniakami to doskonała opcja na naprawdę smaczny deser. Jest prosta w przygotowaniu i niezwykle smaczna. Sprawdzi się idealnie na obiad.
Przepis na zupę koperkową z ziemniakami to świetna dla wszystkich miłośników tego zioła. Jeżeli zastanawiasz się jak ugotować zupę koperkową, by była pyszna, jednak całość nie zabrała zbyt dużo czasu, to jest to przepis idealnie dla ciebie. W zaledwie kilka chwil przygotujesz tą niezwykle smaczną potrawę, która na pewno przypadnie do gustu wszystkim domownikom. Wiele osób zastanawia się jednak jak ugotować ją w prosty sposób. Możesz przyrządzić ją na rosole lub bulionie.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić zupę koperkową, by była pyszna, dobra dla początkujących i szybka, to ten prosty przepis sprawdzi się doskonale. Powstaje z niego smaczna zupa, która na pewno przypadnie Ci do gustu. Zupę podaje się zwykle z ziemniakami, jeśli za nimi nie przepadasz, możesz wymienić je na ryż lub kaszę. Jeśli chcesz wykonać ją bardzo szybko najlepiej postawić na opcję na bulionie. Gotowe buliony warzywne, czy drobiowe bez problemu znajdziesz w każdym sklepie. Pamiętaj, by wybierać te o jak najmniejszej zawartości soli, także glutaminianu sodu, oraz konserwantów. Dzięki temu zadbasz o wysoką jakość w ekspresowym tempie. Jeśli masz więcej czasu, możesz również ugotować ją na rosole. Sprawdzi się również ten, który został z poprzedniego dnia. Zupa na wywarze ma zwykle większy aromat. Jest naprawdę łatwa, a dzięki ziemniakom staje się bardzo sycąca, więc świetnie nada się na obiad lub jako dobra kolacja. Zupa zawsze się udaje i choć jest naprawdę łatwa, to zaskakuje przepysznym smakiem. Jeżeli zastanawiasz się jak ugotować obiad, który spodoba się nie tylko dorosłym, ale też najmłodszym, ta zupa to strzał w dziesiątkę. Lekka, o delikatnym smaku, jednak syci na długo. Będzie cudownym wyborem na diecie redukcyjnej, wegetariańskiej, czy bezglutenowej. To najlepsza zupa dla osób na diecie lekkostrawnej. Ze względu na zamianę śmietany na śmietankę nie będzie nadwyrężać układu pokarmowego. W dodatku jest pyszna i pięknie się prezentuje. Jest to też dobra opcja dla tych, którzy chcą jeść więcej warzyw, jednak nie wiedzą, jak wkomponować je w swoje menu.
Alergeny w zupie koperkowej z ziemniakami
Lista alergenów dla zupy koperkowej z ziemniakami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło klarowane
- Śmietanka kremowa 30%
Wartości odżywcze zupy koperkowej z ziemniakami
To zdrowa opcja zawiera dużo witamin i składników mineralnych.
Energia i białka
(415g)
Węglowodany
(415g)
Tłuszcze
(415g)
Witaminy
(415g)
Składniki mineralne
(415g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.