Zupa jarzynowa z ziemniakami
- Ziemniaki późne (300 g)
- Marchewka (90 g)
- Seler korzeniowy (60 g)
- Cebula (100 g)
- Bulion warzywny (2000 ml)
- Oliwa z oliwek (30 ml)
- Groszek zielony (75 g)
Przepis na zupę jarzynową z ziemniakami krok po kroku
W dużym garnku rozgrzej oliwę i podsmaż na niej posiekaną cebulę.
Ziemniaki, marchew i seler obierz i pokrój w kostkę, dodaj je do cebuli. Podsmaż przez kilka minut.
Warzywa zalej bulionem i gotuj przez 20 minut.
Do zupy dodaj groszek i dopraw ją do smaku.
Gotową zupę podawaj z posiekanym koperkiem.
-
Zupa ogórkowa
-
Zupa jarzynowa
-
Zupa koperkowa
-
Zupa marchewkowa
-
Zupa warzywna
-
Zupa szpinakowa
-
Zupa ogórkowa z ziemniakami
-
Zupa cygańska
-
Zupa jarzynowa z mrożonki
-
Zupa wietnamska
-
Zupa koperkowa z ryżem
-
Zupa z groszkiem
-
Zupa wiosenna
-
Zupa ogórkowa bez mięsa
-
Zupa kalafiorowa z makaronem
-
Zupa szczawiowa z ziemniakami
-
Zupa brukselkowa
-
Rosolnik
-
Zupa jarzynowa
Więcej informacji na temat zupy jarzynowej z ziemniakami
Zupa jarzynowa z ziemniakami to danie, które jest pyszne i sycące, a w dodatku bardzo łatwe. Dodatek ziemniaków sprawia, że zupa jest znacznie bardziej sycąca. W takiej wersji znacznie różni się od typowej zupy jarzynowej z rozgotowanymi jarzynami bez smaku. To prawdziwa królowa wśród zup warzywnych, głównie ze względu na naprawdę duży dodatek różnych ziół i przypraw.
Przepis na zupę jarzynową z ziemniakami jest naprawdę bardzo prosty i wystarczy do niego duży garnek. Ta zupa to typowe danie jednogarnkowe, które oszczędza sporo czasu, a także pracy. Zupa z tego przepisu jest smaczna, szybka i bardzo dobrze doprawiona. Jej główne składniki to warzywa dlatego dostarcza naprawdę sporo błonnika. To doskonały sposób na naprawdę sycący osiłek, który zdecydowanie powinien gościć w menu znacznie częściej.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić zupę jarzynową z ziemniakami, by była smaczna, a przy okazji dobra dla zdrowia, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. To wspaniała opcja, która pozwala nieco oczyścić lodówkę ze zbędnych produktów. Dlaczego? Gdyż do jej przygotowania można użyć wszystkich warzyw, które nieco straciły już świeżość, czy podwiędły. Jedynie te z pleśnią nie powinny się w niej znaleźć. Reszta jest jak najbardziej idealna. Głównie bazą tej zup są warzywa takie jak: groszek, fasolka, marchewka i pietruszka. Można je mieszać w dowolnych proporcjach, by powstało z nich danie spełniające po prostu nasze preferencje smakowe. Ta zupa warzywna wspaniale sprawdzi się na obiad. To doskonały pomysł na zwiększenie udziału warzyw w diecie w bardzo łatwy sposób. Całość można podawać ze śmietaną, a w wersji bardziej fit z gęstym jogurtem naturalnym. Ta wiosenna zupa warzywna będzie równie dobra z mrożonki. Wystarczy do mrożonych warzyw dodać odpowiednią porcję ziemniaków, które wspaniale skomponują się z resztą i sprawią, że danie będzie jeszcze bardziej sycące. Ziemniaki powinny być pokrojone na dość małe kawałki, dzięki czemu ich gotowanie nie zajmie zbyt dużo czasu. To naprawdę pyszna zupa, która sprawdzi się również dla dzieci.
Alergeny w zupie jarzynowej z ziemniakami
Lista alergenów dla zupy jarzynowej z ziemniakami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler korzeniowy
- bulion warzywny
Wartości odżywcze zupy jarzynowej z ziemniakami
To zdrowa opcja, która dostarcza sporo błonnika i witamin.
Energia i białka
(664g)
Węglowodany
(664g)
Tłuszcze
(664g)
Witaminy
(664g)
Składniki mineralne
(664g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.