Zupa jajeczna
- Marchewka (90 g)
- Seler korzeniowy (60 g)
- Pietruszka (80 g)
- Jajko (3 szt.)
- Mąka pszenna typ 500 (60 g)
- Natka pietruszki (45 g)
Przepis na zupę jajeczną krok po kroku
Warzywa obierz i podziel na mniejsze kawałki.
Całość zalej 2 l wody i gotuj przez 25 minut.
Jajka wbij do miseczki i dodaj mąkę. Całość rozmieszaj widelcem.
Masę jajeczną powoli wlewaj do gotującego się na małym ogniu rosołu, cały czas roztrzepując widelcem.
Do zupy dodaj szczyptę pieprzu, soli, curry, imbiru i czosnku mielonego. Wymieszaj i zagotuj.
Zupę podawaj z posiekaną natką pietruszki.
-
Fasola po bretońsku
-
Ratatuj
-
Pasztet wegetariański
-
Zupa czosnkowa
-
Flaczki z boczniaków
-
Kotlet z kaszy gryczanej
-
Fuczki
-
Placki z kabaczka
-
Małdrzyki
-
Spaghetti neapolitana
-
Cannoli ze szpinakiem
-
Tartaletki z warzywami
-
Risotto ze szparagami
-
Kotleciki z ziemniaków
-
Kotlety z brokułów
-
Makaron z tofu
-
Ryż z jajkiem
-
Cukinia z piekarnika
-
Szybki obiad wegański
Więcej informacji na temat zupy jajecznej
Zupa jajeczna to jeden z tych przysmaków, które na pewno przypadną do gustu miłośnikom domowej, tradycyjnej kuchni. Jest niezwykle smaczna i bardzo sycąca.
Przepis na zupę jajeczną to doskonały pomysł na proste danie, które sprawdzi się na obiad. To dobra zupa dla miłośników prostoty w kuchni. Robi się ją z jajkiem, dzięki czemu jest niezwykle sycąca. To jeden z tych przepisów, które nie cieszą się wielką popularnością, jednak warto przełamać swoją niechęć i wypróbować tej wspaniałej zupy. Podobno inspirowana jest chińską medycyną. Tam stosowana jest przy pierwszych oznakach przeziębienia. W Polsce raczej sięga się po rosół, jednak prawdopodobnie zupa jajeczna działa jeszcze lepiej. Można przygotowywać ją na ból gardła, przy gorączce, a także przy ogólnym osłabieniu. Nawet jeśli nie wierzy się w jej właściwości zdrowotne, warto spróbować jej ze względu na ciekawy smak.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić zupę jajeczną, by była pyszna i łatwa, to ten prosty przepis sprawdzi się doskonale. Wychodzi z niego najlepsza zupa jajeczna. Z tego przepis dowiesz się jak ugotować ją w kilka chwil. W wielu kulturach zupa jajeczna utożsamiana jest z siłą i witalnością. Jej przygotowanie jest bardzo proste, a smakiem i wartościami odżywczymi bije tradycyjny rosół na głowę. Będzie świetną alternatywą dla osób, które nie lubią mięsa lub nie mogą go jeść. To zupa, która wspaniale rozgrzewa i dodaje sił. W dodatku jej przygotowanie zajmuje tylko kilka chwil. Do zupy dodaje się również rozgrzewających przypraw. To dzięki nim ma ona wspaniały smak i kolor. Do jej przygotowania używa się sporo czosnku, który jest bogaty w naturalne antybiotyki. Oprócz tego dodaje się do niej imbiru, który zapobiega nudnościom i wspiera działanie układu trawiennego. Dla pięknego koloru można dodać również curry, które jest mieszanką wielu przypraw, a głównym składnikiem jest kurkuma, o niezwykle silnym działaniu przeciwzapalnym. Całość można zjadać z pieczywem lub podawać zupę z ugotowanym makaronem, zarówno pszennym, jak i ryżowym.
Alergeny w zupie jajecznej
Lista alergenów dla zupy jajecznej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler korzeniowy
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze zupy jajecznej
To opcja zdrowa, która zawiera sporo białka.
Energia i białka
(414g)
Węglowodany
(414g)
Tłuszcze
(414g)
Witaminy
(414g)
Składniki mineralne
(414g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.