Zupa gulaszowa z kluseczkami
- Cebula - 1 duża sztuka (200 g)
- Polędwica wołowa (500 g)
- Olej rzepakowy (30 ml)
- Pomidory w puszce - 1 puszka (400 g)
- Bulion wołowy - 4 szklanki (1000 ml)
- Papryka czerwona - 1 duża sztuka (250 g)
- Ziemniaki młode - 5 średnich sztuk (500 g)
- Czosnek - 3 ząbki (15 g)
- Mąka pszenna typ 500 (200 g)
- Jajko (2 szt.)
Przepis na zupę gulaszową z kluseczkami krok po kroku
Cebulę obierz i pokrój w kostkę.
Mięso umyj, osusz i pokrój w grubą kostkę.
W garnku rozgrzej olej i podsmaż na nim cebulę.
Czosnek obierz, przeciśnij przez praskę do garnka z cebulą i dodaj do niego pokrojone mięso.
Całość smaż przez chwilę.
Ziemniaki obierz i pokrój w kostkę.
Paprykę umyj, usuń z niej gniazda nasienne i pokrój w kostkę.
Do garnka z mięsem dodaj pomidory z puszki, paprykę oraz bulion i zagotuj.
Zupę dopraw do smaku przyprawami, dokładnie wymieszaj, gotuj przez 30 minut.
Po tym czasie do garnka dodaj ziemniaki I gotuj do momentu, aż będą miękkie.
Mąkę przesiej na stolnicę, dodaj do niej jajka, 4 łyżki wody szczyptę soli. Ze składników zagnieć ciasto.
Z ciasta odrywaj małe kluseczki i uformuj z nich małe wałeczki.
W garnku zagrzej wodę i wrzuć do niej wcześniej przygotowane kluski.
Kluski gotuj do momentu, aż będą miękkie.
Gotową zupę gulaszową podawaj z dodatkiem ugotowanych kluseczek na ciepło.
Więcej informacji na temat zupy gulaszowej z kluseczkami
Zupa gulaszowa z kluseczkami to doskonały pomysł na pożywny obiad mięsny dla całej rodziny. Zupa doskonale smakuje z dodatkiem mięsa wieprzowego lub wołowego. Jako dodatek do zupy gulaszowej z papryką możemy podać pieczywo. Przepis na zupę gulaszową z kluseczkami jest bardzo proste i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania zupy potrzebne będą następujące składniki: cebula, polędwica wołowa, olej rzepakowy, pomidory w puszce, bulion wołowy, papryka czerwona, ziemniaki, czosnek, mąka pszenna, jajka oraz przyprawy (sól, pieprz papryka słodka i papryka ostra).
Jak zrobić zupę gulaszową z kluseczkami? Cebulę obierz i pokrój w kostkę. Mięso umyj, osusz i pokrój w grubą kostkę. W garnku rozgrzej olej i podsmaż na nim cebulę. Czosnek obierz, przeciśnij przez praskę do garnka z cebulą i dodaj do niego pokrojone mięso. Całość smaż przez chwilę. Ziemniaki obierz i pokrój w kostkę. Paprykę umyj, usuń z niej gniazda nasienne i pokrój w kostkę. Do garnka z mięsem dodaj pomidory z puszki, paprykę oraz bulion i zagotuj. Zupę dopraw do smaku przyprawami, dokładnie wymieszaj, gotuj przez 30 minut. Po tym czasie do garnka dodaj ziemniaki I gotuj do momentu, aż będą miękkie. Mąkę przesiej na stolnicę, dodaj do niej jajka, 4 łyżki wody szczyptę soli. Ze składników zagnieć ciasto. Z ciasta odrywaj małe kluseczki i uformuj z nich małe wałeczki. W garnku zagrzej wodę i wrzuć do niej wcześniej przygotowane kluski. Kluski gotuj do momentu, aż będą miękkie. Gotową zupę gulaszową podawaj z dodatkiem ugotowanych kluseczek na ciepło.
Papryka, jako jeden z głównych składników dania, jest bogatym źródłem witaminy C, której podaż w odpowiedniej ilości pozytywnie wpływa na układ odpornościowy naszego organizmu. Jej podaż jest szczególnie ważna w okresie wzmożonej zachorowalności.
Podsumowując pikantna zupa gulaszowa z kluseczkami to doskonała propozycja na pożywną zupę dla całej rodziny, którą można podać jako obiad. Zupa gulaszowa stanowi doskonałe źródło wielu cennych składników odżywczych, które spożywane w odpowiednich ilościach pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu.
Alergeny w zupie gulaszowej z kluseczkami
Lista alergenów dla zupy gulaszowej z kluseczkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion wołowy
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze zupy gulaszowej z kluseczkami
Zupa gulaszowa z kluseczkami to doskonały pomysł na obiad. Stanowi ona doskonałe źródło wielu cennych składników odżywczych, które spożywane w odpowiednich ilościach pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu.
Energia i białka
(500g)
Węglowodany
(500g)
Tłuszcze
(500g)
Witaminy
(500g)
Składniki mineralne
(500g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.