Zrazy z szynki
- Szynka wieprzowa surowa - 2 duże plastry (300 g)
- Cebula - 1 mała sztuka (70 g)
- Boczek wędzony bez kości - 2 cienkie plastry (50 g)
- Ogórek kiszony - 1 sztuka (70 g)
- Musztarda - 2 łyżki (20 g)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (30 ml)
Przepis na zrazy z szynki krok po kroku
Plastry szynki rozbij na cienkie plastry za pomocą tłuczka i dopraw.
Każdy plaster posmaruj musztardą i nałóż posiekaną cebulkę, boczek i pokrojonego ogórka kiszonego.
Roladki zawiń i zwiąż nitką lub zepnij wykałaczkami.
Na patelni rozgrzej oliwę i kilka minut obsmażaj zrazy z każdej strony.
Następnie umieść w naczyniu żaroopornym, przykryj folią i piecz ok. 20-30 minut w 200 stopniach.
Więcej informacji na temat zrazów z szynki
Zrazy z szynki to jednej z najbardziej popularnych w polskiej kuchni obiadów, które zapewne większości nam kojarzą się z domem rodzinnym, babcinymi obiadami, czy szkolną stołówką. Zawijane, pieczone zrazy z boczkiem i z serem w sosie musztardowym to pyszny, tradycyjny pomysł na obiad dla całej rodziny. Świetnie smakują zarówno w towarzystwie gotowanych lub pieczonych ziemniaków, jak i różnych rodzajów kaszy czy kopytek lub klusek śląskich. Pamiętaj, aby do obiadu zawsze dodać warzywa - do zrazów w sosie świetnie pasuje surówka z czerwonej lub białej kapusty, gotowane buraczki, lub marchewka z groszkiem, a także świeża fasolka szparagowa. Przepis na zrazy z szynki wieprzowej jest dość czasochłonny, ale efekt końcowy zdecydowanie jest tego wart. Wbrew pozorom wcale nie jest to bardzo skomplikowane danie, wymagające większych umiejętności kulinarnych, dlatego z pewnością sobie z tym poradzisz. Najlepiej zacząć od przygotowania mięsa, które trzeba rozbić specjalnym tłuczkiem na cienkie kotlety. Następnie czas zabrać się za dodatki do farszu. Możesz wykorzystać na przykład lekko podsmażane pieczarki, ogórki kiszone, cebulkę, paprykę, marchewkę, ser żółty lub mozzarellę… Tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń co do dodatków i możesz wykorzystać wszystkie swoje ulubione składniki. Rozbite tłuczkiem kotlety wystarczy posmarować musztardą, ułożyć wybrane dodatki i szczelnie zawinąć. Aby się nie rozpadły możesz zawiązać je nitką, lub przekuć wykałaczkami. Tak przygotowane zrazy wystarczy lekko obsmażyć z każdej strony na patelni z oliwą z oliwek lub olejem rzepakowym, a następnie przełożyć do naczynia żaroodpornego i piec około 40 min. Tak przygotowane zrazy są pyszne, soczyste i aromatyczne. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić zrazy z szynki ten przepis będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką do tego jak przygotować ten przepyszny i uniwersalny obiad dla całej rodziny. To danie które pysznie smakuje z wieloma dodatkami, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.
Alergeny w zrazach z szynki
Lista alergenów dla zrazów z szynki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Musztarda
Wartości odżywcze zrazów z szynki
Danie jest dość ciężkostrawne i u niektórych osób z tendencją do zgagi i refluksu może powodować ich nasilenie.
Energia i białka
(540g)
Węglowodany
(540g)
Tłuszcze
(540g)
Witaminy
(540g)
Składniki mineralne
(540g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.