Zrazy z mięsa mielonego
- Mięso mielone wołowe (500 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Ogórek kiszony - 2 szt (120 g)
- Musztarda - 4 łyżeczki (40 g)
- Bulion warzywny - 1 szklanka (250 ml)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (30 ml)
- Mąka owsiana pełnoziarnista bezglutenowa (60 g)
Przepis na zrazy z mięsa mielonego krok po kroku
Do miski włóż mięso i przypraw je solą, pieprzem i przyprawą do mięsa.
Całość dokładnie wymieszaj ręką.
Mięso podziel na 4 części i rozpłaszcz dłonią.
Każdą porcję mięsa wysmaruj musztardą.
Cebulę i ogórki pokój na kawałki i podziel na 4 części.
Ułóż je na każdej porcji mięsa i dokładnie je zakryj, formując roladkę.
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż na niej mięso z każdej strony.
Następnie zalej bulionem i duś 40 minut.
Więcej informacji na temat zrazów z mięsa mielonego
Zrazy z mięsa mielonego to niezwykle pyszna opcja na obiad dla całej rodziny. Przygotowuje się je bardzo prosto, dzięki czemu mogą być podawane na co dzień. Na pewno przypadną do gustu wszystkim miłośnikom mięsnych dań, w bardzo tradycyjnej odsłonie. Całość jest lekka, ale bardzo smaczna. Najlepiej komponują się z ziemniakami, ale również kaszą czy ryżem.
Przepis na zrazy z mięsa mielonego jest niezwykle smaczny, a przy tym pozwala stworzyć w warunkach zupełnie domowych danie jak z prawdziwej restauracji, a raczej bazę do niego. Zraziki świetnie komponują się z wieloma dodatkami, więc mogą być naprawdę uniwersalnym sposobem na posiłek. Jako, że w tym wypadku największą rolę odgrywa mięso, warto wybrać takie o naprawdę świetnej jakości. W tym wypadku została zaproponowana wołowina, która choć charakteryzuje się sporą zawartości nasyconych kwasów tłuszczowych może być naprawdę zdrowa. Wystarczy, by odpowiednio ją przygotować. W tym wypadku jest duszone, nie smażona, dlatego będzie dużo zdrowszą i lżejszą opcją. Dodatkowo, choć zwykle o czerwonym mięsie mówi się tylko negatywnie, warto podkreślić, że jest ono świetnym źródłem żelaza, bez którego nie może funkcjonować cały organizm. To również naprawdę świetna opcja na wzbogacenie swojego menu o witaminę A, która wspiera zdrową skórę. Warto wybierać mięso najlepszej jakości, dzięki temu można również dostarczyć sobie cennych kwasów tłuszczowych Omega 3, które wspierają układ nerwowy, krwionośny i immunologiczny.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić zrazy z mięsa mielonego, by były naprawdę smaczne, a przy tym niezbyt skomplikowane, ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Całość potrzebuje tylko kilka minut, a dzięki instrukcji krok po kroku jego wykonanie jest naprawdę banalnie proste. Choć zwykle do zrobienia zrazów używa się mięsa w kawałku, a nie mielonego, to właśnie w takim wydaniu całość jest idealnie miękka i naprawdę soczysta, dlatego warto jest przetestować właśnie tą opcję. Całość można podawać w sosie, który powstaje podczas duszenia, wystarczy lekko zagęścić go mąką. To świetna opcja na obiad dla całej rodziny. Ten pomysł na faszerowane mięso jest tak dobry, że ciężko jest przejść obok niego obojętnie. Zraziki z mięsa wołowego sprawdzą się nie tylko od święta, ale również na co dzień.
Alergeny w zrazach z mięsa mielonego
Lista alergenów dla zrazów z mięsa mielonego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Musztarda
- przyprawa do mięsa
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
Wartości odżywcze zrazów z mięsa mielonego
To danie ze względu na duży udział czerwonego mięsa nie powinno gościć w menu częściej niż 2 razy w tygodniu.
Energia i białka
(275g)
Węglowodany
(275g)
Tłuszcze
(275g)
Witaminy
(275g)
Składniki mineralne
(275g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.