Ziemniaczki z boczkiem
- Ziemniaki późne (300 g)
- Boczek wędzony bez kości (100 g)
- Oliwa z oliwek (15 ml)
- Cebula (100 g)
Przepis na ziemniaczki z boczkiem krok po kroku
Ziemniaki umyj, obierz i pokrój w talarki.
Włóż je do garnka, zalej wodą, dodaj szczyptę soli i gotuj do miękkości.
Na patelni rozgrzej olej.
Podsmaż na nim pokrojoną w kostkę cebulkę, aż zbrązowieje,
Boczek pokrój w kosteczkę i dodaj do cebuli.
Smaż aż boczek stanie się chrupiący.
Ziemniaki odcedź i przełóż na patelnię.
Podsmaż 2 minuty z boczkiem.
Dodaj pieprz i majeranek.
Wymieszaj.
-
Kapuśniak
-
Kiszka ziemniaczana
-
Patatas bravas
-
Kartoflak
-
Zapiekanka z ziemniakami i mięsem mielonym
-
Zupa ogórkowa z ryżem
-
Ziemniaczki faszerowane
-
Faszerowane ziemniaki
-
Tortilla de patatas
-
Zupa rybna
-
Kotleciki z gotowanych ziemniaków
-
Frytki z serem
-
Zupa z kapusty pekińskiej
-
Udka pieczone z ziemniakami
-
Ziemniaki zapiekane z serem
-
Talarki z piekarnika
-
Ziemniaki w mundurkach z piekarnika
-
Szare kluchy
-
Obiady z ziemniakami
Więcej informacji na temat ziemniaczków z boczkiem
Ziemniaczki z boczkiem to doskonały dodatek do obiadu. Są proste w przygotowaniu, a naprawdę smaczne i ciekawe. To dobre urozmaicenie dla tradycyjnych ziemniaków.
Przepis na ziemniaczki z boczkiem to doskonała opcja na pyszne danie, które sprawdzi się zarówno jako dodatek, jak i główna potrawa. Ziemniaczki możesz zjadać jako kolację lub ulubiony skrobiowy dodatek do np. kotletów. Na cały przepis składają się tylko dwa składniki: ziemniaki i boczek. Wybierz ten dobrej jakości, dzięki czemu całe danie będzie smaczne i zdrowsze. Najlepiej sięgaj po taki, który nie ma za dużo tłuszczu. Nadmiar tego składnika z czerwonego mięsa działa bowiem niekorzystnie na zdrowie układu krwionośnego i zwiększa ryzyko miażdżycy i nadciśnienia.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić ziemniaczki z boczkiem, by były smaczne i dobre również dla początkujących, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. Dowiesz się z niego jak usmażyć najlepsze ziemniaki z boczkiem. Ziemniaki goszczą w polskiej diecie bardzo często. Jednak zwykle te gotowane. Jeśli chcesz nieco odświeżyć swoje menu, świetnie sprawdzą się te smażone. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które lubią pyszne, ale proste dania. By przygotować tę potrawę nie musisz posiadać specjalnych zdolności. Przygotowując je, nie napracujesz się, też za bardzo. Za to na pewno zadowoli Cię ich wyjątkowy smak. Ziemniaki to podstawowy produkt w polskiej kuchni, jednak dla wielu osób, podane w zwyczajowej gotowanej formie nie są zbyt ciekawe. Dlatego te smażone z boczkiem będą doskonałą alternatywą. Ich przygotowanie zajmuje tylko kilka chwil. By je przyrządzić przyda się tylko duża patelnia. Warto przygotować od razu większą porcję. Choć zbyt duża ilość tłuszczu nie jest pożądana, to jednak nie można na nim za bardzo oszczędzać, gdyż wtedy ziemniaczki będą suche i niezbyt chrupiące. Do smażenia najlepiej jest wykorzystać oliwę z oliwek. To mit, że nie nadaje się ona do smażenia. Jednak jeśli nie przepadasz za jej smakiem, możesz również wykorzystać olej rzepakowy.
Alergeny w ziemniaczkach z boczkiem
Lista alergenów dla ziemniaczków z boczkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na ziemniaczki z boczkiem
Wartości odżywcze ziemniaczków z boczkiem
To opcja, która zawiera sporo kalorii, ale również sporo nasyconych kwasów tłuszczowych, ze względu na dodatek boczku. Nie powinna gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(129g)
Węglowodany
(129g)
Tłuszcze
(129g)
Witaminy
(129g)
Składniki mineralne
(129g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.