Zielone szparagi z patelni
- Czosnek - 1 ząbek (5 g)
- Masło - 1 łyżeczka (5 g)
- Szparagi - 1 garść (300 g)
Przepis na zielone szparagi z patelni krok po kroku
Szparagi umyj, odetnij twarde końce, obierz cienko do ok. 2/3 wysokości.
Czosnek obierz i przeciśnij na patelnię z masłem. Rozgrzej patelnię, aż masło się rozpuści.
Na patelni z masłem i czosnkiem podsmażaj szparagi ok. 10-15 minut, z każdej strony, co jakiś czas mieszając.
-
Pulpety w sosie koperkowym
-
Turbot
-
Falafel
-
Sałatka z kurczakiem
-
Makaron ze szpinakiem
-
Spaghetti
-
Pulpety w sosie pomidorowym
-
Makaron z cukinii
-
Schabowe w sosie
-
Kurczak curry
-
Pierś z kaczki
-
Pstrąg pieczony
-
Filet z kurczaka
-
Łosoś z piekarnika
-
Dietetyczne pulpety na parze
-
Pstrąg
-
Makaron z pesto
-
Kapusta wigilijna
-
Dietetyczny obiad
Więcej informacji na temat zielonych szparagów z patelni
Zielone szparagi z patelni to pomysł na pyszny, lekki, letni posiłek, który fantastycznie sprawdzi się na wiele okazji. Możesz podawać je samodzielnie, jako dodatek do obiadów, zarówno mięsnych, jak i wegetariańskich, na śniadanie w towarzyskie jajek sadzonych, jako składnik sałatek, czy zdrową, warzywną przekąskę między posiłkami. W każdej wersji są pyszne i sprawdzą się idealnie. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić zielone szparagi z patelni, śpieszymy z pomocą, nasz przepis będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Najlepsze będą świeże, sezonowe szparagi. Ponieważ sezon na te warzywa trwa bardzo krótko, warto jak najlepiej go wykorzystać i jak najczęściej je przygotowywać pod różną postacią. Choć coraz częściej można znaleźć szparagi mrożone, to właśnie te świeże, kupowane w sezonie są najbardziej smaczne. Przepis na zielone szparagi z patelni jest niezwykle szybki i prosty i z pewnością sobie z nim poradzisz, nawet nie mając większego doświadczenia w kuchni. Jedyne składniki, które będą Ci potrzebne do tego aby przygotować smażone szparagi, to oczywiście świeże, zielone szparagi, odrobina masła i czosnek. Samo przygotowanie zajmie Ci nie więcej niż 10-15 minut. Szparagi to warzywa dobre praktycznie dl każdego – są bogactwem błonnika pokarmowego, witamin i składników mineralnych, dlatego są naprawdę wartościowym elementem zdrowej diety i cechuje je szeroki, pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Dlatego nie zwlekaj i koniecznie wypróbuj nasz przepis na szparagi zielone z patelni smażone z czosnkiem i masłem. Jeśli przeszkadzają Ci ich łykowate końce, możesz je odłamać i obrać szparagi do około 2/3 wysokości – dzięki temu łatwiej będzie je pogryźć. Szparagi to nie tylko zdrowy, wartościowy produkt, ale również bardzo smaczny dodatek lub baza do wielu dań, zarówno mięsnych, wegańskich, jak i wegetariańskich. Podsmażane z czosnkiem są tak dobre, że mogą stanowić samodzielny posiłek lub uzupełniać jeden z trzech głównych posiłków w ciągu dnia – świetnie sprawdzą się na śniadanie, obiad i kolację. Koniecznie wypróbuj nasz przepis.
Alergeny w zielonych szparagach z patelni
Lista alergenów dla zielonych szparagów z patelni przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze zielonych szparagów z patelni
Szparagi to świetne źródło błonnika, witamin i składników mineralnych, dlatego w sezonie warto jak najczęściej włączać je do diety.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.