Żelki bez cukru
- Sok pomarańczowy (100 ml)
- Żelatyna - 6 łyżeczek (24 g)
- Sok z cytryny - 1 łyżeczka (7 ml)
- Erytrytol - 2 łyżki (20 g)
Przepis na żelki bez cukru krok po kroku
Żelatynę wrzuć do garnka i zalej sokiem.
Odczekaj 10 minut, następnie zacznij ją podgrzewać.
Do żelatyny dodaj sok z cytryny i słodzik.
Gotuj aż do rozpuszczenia.
Gotowy płyn wlej do foremek na pralinki i włóż do lodówki na 2 godziny.
-
Sernik złota rosa
-
Smoothie
-
Chlebek bananowy fit
-
Legumina
-
Nutella ze śliwek
-
Ciastka czekoladowe
-
Pieczone jabłka
-
Deser z galaretki
-
Lody bananowe
-
Galaretka bez cukru
-
Słodycze bez cukru
-
Sernik z brzoskwiniami z wiaderka
-
Ciasto bananowe fit
-
Affogato
-
Ciastka z kleiku ryżowego
-
Fit tiramisu
-
Brownie z buraka
-
Trufle czekoladowe
-
Dietetyczne desery
Więcej informacji na temat żelków bez cukru
Żelki bez cukru to wspaniały i prosty przepis na domowe słodycze, które nie tylko są smaczniejsze niż te sklepowe, ale co ważniejsze, zdrowsze. Nie zawierają sztucznych barwników, które mogą być niezwykle szkodliwe dla małych dzieci. To wspaniała opcja dla osób, które nie potrafią zrezygnować na co dzień ze słodyczy, więc poszukują dobrej, domowej alternatywy. Ten przepis pozwala stworzyć naprawdę smaczne żelki nie tylko dla najmłodszych.
Przepis na żelki bez cukru jest niezwykle prosty, więc świetnie sprawdzi się również dla osób początkujących. Do stworzenia tych słodkości nie potrzeba zbyt wielu składników. Wystarczy tylko żelatyna i sok owocowy. W tym przepisie został wykorzystany sok pomarańczowy, ze względu na swój słodko kwaśny aromat, jednak można go zastąpić dowolnym ulubionym sokiem. Nie sprawdzi się jednak żurawinowy, który jest bardzo kwaśny. Jednak wspaniałym wyborem będzie na przykład malinowy, wiśniowy, czy truskawkowy. Nie należy wybierać jednak soku ananasowego i z kiwi, które ze względu na duże stężenie enzymów trawiących białka uniemożliwiają stężenie żelatyny, przez co psują cały efekt. Żelatyna jest niezwykle cennym elementem diety, który dostarcza sporej ilości kolagenu. Ze względu na spory dodatek witaminy C, z soków owocowych, lepiej się wchłania, a dzięki czemu działa mocniej. Kolagen zawarty w żelatynie jest niezbędny do prawidłowego działania chrząstek i stawów, a także jelit. Ma również dobroczynny wpływ na skórę, włosy i paznokcie, chroniąc przed przedwczesnym starzeniem się.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić żelki bez cukru, smaczne, ale wciąż domowe to ten przepis sprawdzi się idealnie. Powstają z niego smaczne słodkości, które będą też odpowiednie dla wszystkich, nawet dla dzieci. To dobre źródło naturalnego kolagenu, który dobrze się wchłania i poprawia funkcjonowanie całego organizmu. Te żelki choć zdrowe, są naprawdę pyszne. Są niezwykle owocowe, pełne smaku, więc posmakują też dzieciom. Te słodycze własnej roboty świetnie nadają się też na prezent, na przykład świąteczny.
Alergeny w żelkach bez cukru
Lista alergenów dla żelków bez cukru przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na żelki bez cukru
Wartości odżywcze żelków bez cukru
To dużo zdrowsza opcja niż sklepowe produkty.
Energia i białka
(15g)
Węglowodany
(15g)
Tłuszcze
(15g)
Witaminy
(15g)
Składniki mineralne
(15g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.