Żeberka duszone w garnku
- Żeberka wieprzowe (800 g)
- Bulion warzywny (750 ml)
- Marchewka (90 g)
- Cebula (200 g)
- Oliwa z oliwek (45 ml)
Przepis na żeberka duszone w garnku krok po kroku
Żeberka umyj i podziel na mniejsze części.
W garnku rozgrzej oliwę i podsmaż na niej żeberka.
Warzywa obierz i pokrój w kostkę, dodaj do żeberek.
Całość zalej bulionem i duś przez 60 minut, od czasu do czasu mieszając.
Mięso przypraw solą, pieprzem, papryką i ziołami.
-
Żeberka
-
Żeberka w miodzie
-
Żeberka pieczone
-
Żeberka w kapuście
-
Żeberka wieprzowe
-
Zupa grochowa na żeberkach
-
Żeberka duszone
-
Kapuśniak na żeberkach
-
Żeberka bbq
-
Szponder wołowy
-
Żeberka z grilla
-
Marynata do żeberek
-
Żeberka w coli
-
Żeberka z piekarnika
-
Żeberka w sosie
-
Krupnik na żeberkach
-
Kwaśnica góralska
-
Żeberka w sosie bbq
-
Żeberka
Więcej informacji na temat żeberek duszonych w garnku
Żeberka duszone w garnku to doskonała opcja na przepyszne danie dla wszystkich miłośników prostych przepisów. Całość zajmuje tylko kilka chwil, a jest przepyszna. Żeberka są niezwykle aromatyczne, a przy okazji wspaniale miękkie. Bardzo dobrze skomponują się z ziemniakami, kluskami, ale również kaszą.
Ten prosty przepis na żeberka duszone w sosie to doskonała opcja dla każdego miłośnika mięsnych dań. Żeberka są jednym z tych dań, które są niezwykle uniwersalne i sprawdzają się zarówno na co dzień, jak i na uroczystości. Ich przygotowanie nie zajmuje zbyt dużo czasu, jednak warto pamiętać, że mięso wieprzowe potrzebuje trochę czasu, by zyskać odpowiednią konsystencję. Dzięki duszeniu mięso rozpływa się w ustach. To doskonały patent na najlepsze, ale również zdrowsze żeberka. W większości przypadków się je grilluje albo piecze, przez co zwiększa się ryzyko powstania szkodliwych substancji chemicznych. W tym przypadku całość jest prosta, a duszenie jest jak najbardziej pożądaną formą obróbki termicznej.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić żeberka duszone w garnku w sposób niezwykle prosty, a przy okazji smaczny i szybki, to ten przepis sprawdzi się idealnie. Głównym składnikiem są oczywiście żeberka wieprzowe. Najlepiej wybierać takie, które mają mniej tłuszczu, a więcej mięsa. To wybór, który będzie znacznie zdrowszy dla całego organizmu, ale głównie dla układu krwionośnego. Do duszonego mięsa dobrze jest dorzucić również kilka warzyw, dzięki czemu sos będzie bardziej aromatyczny, a danie zdrowsze. Wspaniale sprawdzi się marchew, czy pietruszka, które dobrze połączyć z cebulą. Żeberka w sosie własnym stanowią naprawdę zdrową i pyszną opcję na ciekawy posiłek. By w pełni go zbilansować wystarczy dodać źródło węglowodanów złożonych, na przykład kaszę czy ryż, a także świeże warzywa. Z tego łatwego przepisu dowiesz się ile dusić żeberka, by były miękkie i naprawdę pyszne, a także jakie przyprawy wykorzystać, by stworzyć bardzo aromatyczny sos. To wspaniała opcja również dla początkujących kucharzy.
Alergeny w żeberkach duszonych w garnku
Lista alergenów dla żeberek duszonych w garnku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
Wartości odżywcze żeberek duszonych w garnku
To danie, ze względu na duży udział nasyconych kwasów tłuszczowych, nie powinno gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(189g)
Węglowodany
(189g)
Tłuszcze
(189g)
Witaminy
(189g)
Składniki mineralne
(189g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.