Żeberka cielęce
- Żeberka cielęce (800 g)
- Olej rzepakowy (50 ml)
Przepis na żeberka cielęce krok po kroku
Żeberka umyj, pokrój w mniejsze kawałki.
Czosnek obierz i drobno posiekaj.
W miseczce wymieszaj olej z pokrojonym czosnkiem, solą i pieprzem.
Do miseczki z marynatą włóż żeberka i dokładnie je wymieszaj w przyprawach z olejem.
Mięso odstaw do lodówki na kilka godzin (najlepiej na całą dobę).
Żeberka obsmaż na rozgrzanej patelni z obu stron i przełóż je do naczynia żaroodpornego.
Piekarnik rozgrzej do 180 stopni C.
Żeberka w naczyniu żaroodpornym podlej wodą i piecz w nagrzanym piekarniku przez 1,5 godziny.
Upieczone żeberka podawaj na ciepło z dodatkiem ziemniaków i surówki ze świeżych warzyw.
-
Żeberka
-
Żeberka w miodzie
-
Żeberka pieczone
-
Żeberka w kapuście
-
Żeberka wieprzowe
-
Zupa grochowa na żeberkach
-
Żeberka duszone
-
Kapuśniak na żeberkach
-
Żeberka bbq
-
Szponder wołowy
-
Żeberka z grilla
-
Marynata do żeberek
-
Żeberka w coli
-
Żeberka w sosie
-
Żeberka z piekarnika
-
Krupnik na żeberkach
-
Kwaśnica góralska
-
Żeberka w sosie bbq
-
Żeberka
Więcej informacji na temat żeberek cielęcych
Żeberka cielęce to doskonały pomysł na dodatek mięsny do obiadu. Możesz podawać je z gotowanymi lub pieczonymi ziemniakami, kaszą, ryżem, makaronem. Świetnie smakują z surówkami z sezonowych warzyw lub z kiszonkami. A więc jak zrobić żeberka cielęce? Możesz przygotować żeberka cielęce gotowane, pieczone w piekarniku lub duszone. Świetnie smakują w sosie własnym lub w sosie pieczeniowym. Przepis na żeberka cielęce jest bardzo prosty i nie potrzebujesz dużego doświadczenia kulinarnego, aby je przygotować. W tym przepisie dowiesz się jak przygotować żeberka cielęce pieczone. Produkty spożywcze, które są Tobie niezbędne do zrobienia żeberek pieczonych to oczywiście żeberka cielęce, olej rzepakowy oraz przyprawy (w tym przepisie użyjemy soli, pieprzu oraz czosnku). Mięso najlepiej marynować przez 24 godziny, wtedy będzie smaczniejsze po upieczeniu, niż przy krótszym marynowaniu. Żeberka cielęce pieczone możemy zaliczyć do dań jednogarnkowych, ponieważ przygotujesz je tylko w naczyniu żaroodpornym. Osoby na diecie bezglutenowej bez obawy mogą wypróbować przepisu na te pyszne żeberka. Potrawa jest również niskowęglowodanowa i posiada niski indeks glikemiczny, dlatego z odpowiednimi dodatkami świetnie sprawdzi się w diecie osób chorych na cukrzycę.
Żeberka cielęce są bogatym źródłem białka. W mięsie tym znajdziemy również pewne ilości witamin z grupy B, wapnia, żelaza, magnezu, fosforu, potasu, sodu, cynku, miedzi, manganu oraz selenu. Cielęcina jest mięsem stosunkowo niskokalorycznym, jednak powinniśmy ograniczyć jego spożycie na rzecz mięsa drobiowego, nasion roślin strączkowych oraz ryb. Jednak nie należy całkowicie z niego rezygnować, dlatego konicznie wypróbuj naszego przepisu.
Podsumowując żeberka cielęce pieczone w piekarniku to doskonały pomysł na mięsny dodatek obiadowy. Można przygotować je na wiele sposobów, dlatego warto wypróbować je w celu urozmaicenia swojej diety. Ogromny wybór dodatków węglowodanowych i sałatek sprawia, że jest to przepis uniwersalny na wiele pomysłów obiadowych.
Alergeny w żeberkach cielęcych
Lista alergenów dla żeberek cielęcych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na żeberka cielęce
Wartości odżywcze żeberek cielęcych
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.