Zapiekanka ziemniaczana z mięsem mielonym i kiełbasą
- Ziemniaki późne (700 g)
- Mięso mielone wołowe (250 g)
- Kiełbasa podwawelska (150 g)
- Kukurydza konserwowa (100 g)
- Cebula (200 g)
- Keczup (150 g)
- Majonez light (100 g)
- Śmietanka kremowa 30% (100 g)
- Ser gouda (200 g)
- Olej rzepakowy (15 ml)
Przepis na zapiekankę ziemniaczaną z mięsem mielonym i kiełbasą krok po kroku
Ziemniaki obierz, umyj, pokrój w plastry i ugotuj, by były miękkie.
Na patelnię wlej olej. Usmaż na nim mięso mielone. Dopraw solą, pieprzem oraz papryką. Podsmażone mięso odstaw na bok.
Pokrój cebulę w kostkę oraz kiełbasę w pół plastry i dodaj razem z cebulą na patelnię po smażeniu mięsa. Podsmaż wszystko do zarumienienia. Pod koniec dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek i smaż około jedną minutę.
Jak ziemniaki będą ugotowane nagrzej piekarnik do 220 st. Celsjusza.
Majonez wymieszaj ze śmietanką oraz keczupem.
Zacznij układać warstwowo składniki w naczyniu żaroodpornym.
Ser zetrzyj na tarce.
Na dnie wyłóż ziemniaki, przykryj mięsem mielonym, sosem, kiełbasą z cebulą oraz wsyp kukurydzę. Polej ponownie sosem i posyp startym serem. Powtórz tyle warstw, ile będzie możliwe.
Wstaw zapiekankę do nagrzanego piekarnika.
Piecz 20 minut.
Podawaj na gorąco.
-
Zapiekanka makaronowa
-
Zapiekanka ziemniaczana z mięsem mielonym i cebulą
-
Mac cheese
-
Zapiekanka gyros z makaronem
-
Zapiekanka z cukinii
-
Zapiekanka z kurczakiem
-
Zapiekanka ziemniaczana z kiełbasą
-
Zapiekanka makaronowa z mięsem mielonym
-
Zapiekanka ziemniaczana z kurczakiem
-
Zapiekanka gyros
-
Zapiekanka makaronowa z kurczakiem
-
Moussaka
-
Zapiekanka makaronowa z szynką
-
Zapiekanka warzywna
-
Zapiekanka z pieczarek
-
Zapiekanka z pieczarkami
-
Zapiekanka makaronowa z kiełbasą
-
Kugel
-
Zapiekanki
Więcej informacji na temat zapiekanki ziemniaczanej z mięsem mielonym i kiełbasą
Genialny i prosty przepis na pyszną zapiekankę ziemniaczaną z mięsem mielonym oraz z kiełbasą w majonezowo-keczupowym sosie. To wszystko w towarzystwie ciągnącego sera. Zapiekanka ziemniaczana to dobra propozycja na pyszny obiad z piekarnika. Jest zrobiona z cebulą i kukurydzą, więc wszystko komponuje się znakomicie. Przepis na zapiekankę ziemniaczaną przygotowuje się w mniej niż godzinę, a ponadto jest to bardzo łatwe. Jak zrobisz zapiekankę ziemniaczaną z kiełbasą i z mięsem mielonym pieczoną w piekarniku masz cudowny obiad.
Zapiekanka ziemniaczana to obiad idealny. Jest pyszna, sycąca i ma doskonały smak. To bardzo prosty przepis. Jak zrobić zapiekankę ziemniaczaną? Ziemniaki dobrze jest wcześniej ugotować, a mięso i cebulę podsmażyć. W ten sposób zapiekanka ziemniaczana nie będzie musiała spędzać zbyt dużo czasu w piekarniku. Ziemniaki najlepiej jest obrać, umyć i pokroić od razu w plastry. Ziemniaki ugotuj, a podczas gotowania przygotuj mięso. Rozgrzej olej, dodaj mięso mielone i podsmaż. Do mięsa mielonego dodaj przyprawy. Jak mięso będzie podsmażone na tej samej patelni usmaż kiełbasę pokrojoną w pół plastry. Do kiełbasy dodaj pokrojoną w kostkę cebulę i całość zarumień. Nastaw piekarnik i przygotuj sos z majonezu, keczupu i śmietanki. Z kukurydzy wylej zalewę. Czas na przygotowanie zapiekanki.
Zapiekanka ziemniaczana z kiełbasą i z mięsem mielonym to pyszna potrawa pieczona w piekarniku. Najlepszym sposobem jest ułożyć warstwy. Jak zrobić zapiekankę ziemniaczaną, by była dobra? Ułóż w naczyniu żaroodpornym warstwami: ziemniaki, mięso mielone, sos, kiełbasę z cebulką, kukurydzę, ponownie sos i ser. Powtórz, by wykorzystać składniki. Warstwy mogą być w innej kolejności. Przepis na zapiekankę ziemniaczaną wystarczy piec około 20 minut, najlepiej do momentu rozpuszczenia sera.
W razie gdyby do przepisu na zapiekankę ziemniaczaną chciałbyś użyć więcej sosu dorób większą ilość. Jeżeli masz ochotę na urozmaicenie zapiekanki to jest to odpowiednia potrawa. Tym prostym przepisem łatwo możesz zrobić „czyszczenie lodówki” - możesz dodać to, co chcesz. Zapiekanka będzie dobra, gdy razem z kiełbasą i z cebulą usmażysz pieczarki.
Takie danie najlepiej jest serwować na ciepło. Ser pozostaje rozpływający się, a całość smakuje wyśmienicie. Uważaj z krojeniem. Gorąca zapiekanka może się rozjeżdżać i może być ją niełatwo wyjąć. Lepiej odczekać kilka chwil z krojeniem. Nie trzeba do niej nic więcej dodawać. Jeżeli chcesz pasują różnego rodzaju sosy, chociażby keczup. Ponadto dobrze smakuje z warzywami kiszonymi.
Alergeny w zapiekance ziemniaczanej z mięsem mielonym i kiełbasą
Lista alergenów dla zapiekanki ziemniaczanej z mięsem mielonym i kiełbasą przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- majonez light
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- majonez light
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 30%
- Ser gouda
Wartości odżywcze zapiekanki ziemniaczanej z mięsem mielonym i kiełbasą
Zapiekanka jest bogata w węglowodany, tłuszcz i białko. Ma wszystkie makroskładniki. Jest wysokokaloryczna i bogata w kwasy tłuszczowe nasycone.
Energia i białka
(330g)
Węglowodany
(330g)
Tłuszcze
(330g)
Witaminy
(330g)
Składniki mineralne
(330g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.