Zapiekana tortilla po meksykańsku
- Tortilla pełnoziarnista - 2 placki (40 g)
- Mięso mielone wieprzowe (200 g)
- Fasola czerwona - 1/2 puszki (200 g)
- Kukurydza konserwowa - 1/2 puszki (200 g)
- Koncentrat pomidorowy - 2 łyżki (20 g)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Czosnek - 2 ząbki (20 g)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki (20 ml)
- Ser Mozzarella - 1/2 kuli (120 g)
Przepis na zapiekaną tortillę po meksykańsku krok po kroku
Na patelni zeszklij drobno pokrojoną cebulę i czosnek.
Dodaj mięso mielone i podsmażaj.
Dopraw do smaku, po chwili dodaj kukurydzę i fasolę.
Podsmażaj 10 minut i dodaj koncentrat pomidorowy.
Przełóż farsz na tortille i posyp startym serem.
Zawiń tortille i zapiecz w piecu przez 10 minut w temperaturze 180 stopni.
Więcej informacji na temat zapiekanej tortilli po meksykańsku
Masz ochotę na pyszny, pożywny i sycący obiad z mięsem w połączeniu z warzywami? Nie wiesz, w jaki sposób włączyć do swojej diety czerwoną fasolę, która jest źródłem białka, wielu witamin i składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu? Koniecznie poznaj mój przepis na zapiekaną tortillę po meksykańsku i zacznij spożywać zdecydowanie więcej warzyw.
Zapiekana tortilla po meksykańsku świetnie sprawdzi się na obiad lub kolacje, możesz ją także przygotować wieczorem, zapakować i zabrać do pracy, na uczelnię czy do szkoły. Tortilla na drugi dzień jest tak samo smaczna, dlatego bardzo zachęcam.
Mój przepis jest z mięsem mielonym, które moim zdaniem idealne komponuje się z całą potrawą. Skoro mamy już mięso wystarczy, że krótko podsmażysz je na patelni z olejem rzepakowym w towarzystwie drobno pokrojonej cebuli i czosnku. Pamiętaj, że warto dodawać takie warzywa jak cebula i czosnek do wielu dań obojętnie czy są one na ciepło czy na zimno. Warzywa te mają właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe co pozwoli zachować nam odporność, szczególnie teraz w okresie jesienno – zimowym.
W trakcie smażenia mięsa dodaj fasolę i kukurydzę. Pamiętaj aby fasolę wcześniej odcedzić i kilkakrotnie wypłukać pod bieżącą wodą. Warto skorzystać tutaj z fasoli i kukurydzy z puszki, ułatwi nam to przygotowanie potrawy i zdecydowanie oszczędzi czasu.
Dopraw całość aromatycznymi przyprawami. Ja zawsze dodaję czerwoną słodką paprykę, chili, paprykę wędzoną, oregano, sól i pieprz. Jeśli nie chcesz, aby farsz był pikantny pomiń papryczkę chili. Do farszu dodaj koncentrat pomidorowy i dokładnie wymieszaj całość. Możesz dodać także pomidory z puszki lub odrobinę wody, jeśli farsz jest zbyt suchy.
Podsmażaj 10 minut, a następnie wyłóż farsz na placki tortilli.
Dodaj start na tarce ser i zawiń dokładnie tortille.
Zapiecz w piecu przez 10 minut w temperaturze 180 stopni. Ser się rozpuści i połączy wszystkie składniki. Skoro już wiesz jak zrobić zapiekaną tortillę po meksykańsku masz już pomysł na pyszny obiad. Tortilla po meksykańsku to zawsze dobra propozycja na posiłek.
Alergeny w zapiekanej tortilli po meksykańsku
Lista alergenów dla zapiekanej tortilli po meksykańsku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- tortilla pełnoziarnista
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser Mozzarella
Wartości odżywcze zapiekanej tortilli po meksykańsku
Świetny pomysł na domowe danie typu fast food.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.