Zalewa do peklowania mięsa
- Sól peklująca (100 g)
- Czosnek - 3 ząbki (15 g)
Przepis na zalewę do peklowania mięsa krok po kroku
Do dużego garnka wlej 2 litry wody. Wrzuć do niego sól i rozpuść. Dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek, a także pozostałe przyprawy.
Całość zagotuj, zbierając pojawiającą się pianę.
Roztwór przecedź przez sitko.
Zalewę ostudź i włóż do niej mięso. Roztwór jest odpowiedni do przygotowania 2 kg mięsa.
-
Marynata do karkówki
-
Marynata do kurczaka
-
Paprykowa marynata do schabu
-
Marynata do karkówki na grilla
-
Marynata do żeberek
-
Solanka do mięsa
-
Zalewa do ogórków konserwowych
-
Marynata do karkówki z piekarnika
-
Patisony marynowane
-
Marynata do tofu
-
Marynata do indyka
-
Marynata do kaczki
-
Marynata do golonki
-
Solanka do szynki
-
Marynata do mięsa
-
Marynata do sarniny
-
Klasyczna marynata do karkówki
-
Tradycyjna marynata do karkówki
-
Marynaty
Więcej informacji na temat zalewy do peklowania mięsa
Zalewa do peklowania mięsa jest niezwykle łatwa, a wpływa pozytywnie na jakość całego produktu po obróbce. Całość jest niezwykle łatwa w przygotowaniu i zajmuje kilka minut, a do tego robi się ją z przypraw dostępnych w każdym sklepie, a nawet domowej spiżarni. Do jej przygotowania przyda się tylko duży garnek i kuchenka, gdyż całość należy lekko podgotować.
Przepis na zalewę do peklowania mięsa jest niezwykle prosty, dlatego świetnie poradzi sobie z nim nawet osoba początkująca. Całość nie wymaga zbyt wielkiego wysiłku, a efekt jest naprawdę fantastyczny. Mięso staje się dzięki niej znacznie smaczniejsze i delikatniejsze.
Jeśli zastanawiasz się jak zapeklować mięso, by był dobre i naprawdę soczyste, to nie będzie to możliwe bez uprzedniego przygotowania specjalnej zalewy. Z tego przepisu dowiesz się jak zrobić ją w najprostszy sposób. Peklowanie to proces, który przygotowuje mięso do dalszej obróbki termicznej. Dzięki niemu mięso nie tylko ma ładniejszy kolor, a także smak, ale również jest lepiej zakonserwowane i odporne na działanie bakterii, przez co dłużej pozostaje świeże. Kiedyś peklowanie towarzyszyło przedświątecznym przygotowaniom mięsa, obecnie jednak nie jest już tak częste. To dlatego, że większość osób kupuje gotowe mięso, które już wcześniej zostało poddane wszystkim procesom. Jednak warto zrobić całość własnoręcznie w domu, gdyż przygotowanie zalewy jest niezwykle łatwe, a mięso upieczone w domu jest świeższe, ma mniej konserwantów, a także mniejszy dodatek soli, której nadmiar wpływa negatywnie na układ krwionośny.
Ta zalewa świetnie sprawdzi się szczególnie do peklowania szynki, gdyż użyte przyprawy świetnie się komponują właśnie z tym mięsem. Jednak można jej użyć również do schabu. Całość jest naprawdę pyszna i nadaje mięsu głębokiego smaku.
Składniki, których używa się do przygotowania tej zalewy są niezwykle łatwo dostępne w każdym sklepie. Do przygotowania ostrzejszej wersji można dodać odrobinę płatków chili lub pieprzu kajeńskiego. Ten sprawdzony przepis gwarantuje, że marynata uda się i stworzy pyszne mięso.
Alergeny w zalewie do peklowania mięsa
Lista alergenów dla zalewy do peklowania mięsa przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na zalewę do peklowania mięsa
Wartości odżywcze zalewy do peklowania mięsa
To dodatek o dużej zawartości soli, dlatego powinny na niego uważać osoby z chorobami układu krążenia.
Energia i białka
(2115g)
Węglowodany
(2115g)
Tłuszcze
(2115g)
Witaminy
(2115g)
Składniki mineralne
(2115g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.