Zalewa do papryki
- Ocet spirytusowy - 4 szklanki (1000 ml)
- Cukier - 1,5 szklanki (300 g)
- Liście wiśni (40 g)
Przepis na zalewa do papryki krok po kroku
Do garnka wlej 1 l wody, dodaj ocet, sól i cukier.
Zagotuj i dodaj liście laurowe, ziele angielskie, gorczyce i liście wiśni.
Gorącą marynatą zalewaj paprykę.
-
Zalewajka
-
Zalewa do grzybów
-
Zalewa octowa do ryb
-
Zalewa do peklowania mięsa
-
Zalewa do ogórków konserwowych
-
Zalewa do ogórków kiszonych
-
Zalewa octowa do grzybów
-
Zalewa octowa do śledzia
-
Zalewa do sushi
-
Zalewa na korniszony
-
Zalewa do ogórków małosolnych
-
Ryba w zalewie pomidorowej
-
Marynata do grzybów
-
Papryka w zalewie słodko kwaśnej
-
Ryba w zalewie octowej do słoika
-
Zalewajka z grzybami
-
Pomidory w zalewie
-
Kanie w zalewie octowej
-
Zalewy i potrawy w zalewie
Więcej informacji na temat zalewy do papryki
Zalewa do papryki to bardzo dobry pomysł na pyszne przetwory na zimę. Papryka konserwowa przygotowana w domu jest świetna na zimę. Przygotowywać można różnokolorowe papryki. Zalewa dobra będzie także do ogórków lub słoików z sałatkami z różnych warzyw. Zalewa octowa pozwala na zachowanie wartości odżywczych warzyw oraz na ich chrupiącej konsystencji. Przepis na zalewę octową jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby ją przygotować. Do zrobienia zalewy potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: ocet spirytusowy, cukier, sól, gorczyca, ziele angielskie, liść laurowy, liście wiśni.
Jak zrobić zalewę do papryki? Do garnka wlej wodę, dodaj ocet, sól i cukier. Zagotuj i dodaj liście laurowe, ziele angielskie, gorczyce i liście wiśni. Gorącą marynatą zalewaj paprykę. Słoiki należy zagotować. Można je także podgrzać w piekarniku.
Ocet spirytusowy bardzo często wykorzystujemy w naszej kuchni do wielu potraw. Świetnie sprawdza się on jako konserwant do przetworów warzywnych. Ocet jest jednak dość niekorzystny dla naszego żołądka. Nie powinny go spożywać osoby z wrzodami żołądka. Osoby mające wrażliwy żołądek mogą zamienić ocet spirytusowy na jabłkowy. Ocet jabłkowy jest delikatniejszy. Przygotowuje się go na bazie fermentacji jabłek. Ocet z jabłek jest bogaty w składniki mineralne takie jak witaminy z grupy B, a także pektyny i cenny prekursor witaminy A beta-karoten. Papryka to pochodzące z Ameryki chrupiące warzywo z rodziny psiankowatych. Papryki mają różne odmiany, kolory i kształty. Występują papryki o ostrym i słodkim smaku. Papryka zawiera duże ilości witaminy C, biorącej udział w syntezie kolagenu oraz wzmacniającej naszą odporność.
Podsumowując proporcje na zalewę można dowolnie modyfikować. Jeśli chcesz uzyskać bardziej słodką zalewę, dodaj większą ilość cukru lub miodu. Papryka czerwona najlepiej wygląda w słoiku pokrojona w grube paski. Tak pokrojona papryka zachowa także więcej chrupkości. Zalewa jest dobra do użycia od razu po przygotowaniu. Zalewa do słoików na zimę powinna być bardzo wyrazista w smaku.
Alergeny w zalewie do papryki
Lista alergenów dla zalewy do papryki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
W przepisie na zalewa do papryki nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- liście wiśni
Wartości odżywcze zalewy do papryki
Zalewa do papryki to marynata zawierająca niską ilość kalorii. Marynata może być przygotowana także z dodatkiem miodu lub ksylitolu. Marynata nie powinna być spożywana przez osoby mające wrzody żołądka.
Węglowodany
(1300g)
Tłuszcze
(1300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.