Zalewa do ogórków konserwowych
- Ocet spirytusowy (250 ml)
- Sól (10 g)
- Cukier (50 g)
Przepis na zalewę do ogórków konserwowych krok po kroku
Do garnka wlej 6 szklanek wody (ok.1500 ml) i zagotuj.
Do wody wlej ocet, dodaj sól i cukier.
Wrzuć liść laurowy i ziele angielskie oraz kilka nasionek gorczycy.
Składniki dokładnie wymieszaj do całkowitego rozpuszczenia się cukru oraz soli.
Zalewę ponownie zagotuj, zmniejsz moc palnika na minimalną i gotuj 5 minut pod przykryciem.
Gotową zalewą zalej ogórki.
-
Zalewa octowa do ryb
-
Zalewa octowa do grzybów
-
Zalewa octowa do śledzia
-
Zalewa na korniszony
-
Ryba w zalewie pomidorowej
-
Marynata do grzybów
-
Ryba w zalewie octowej do słoika
-
Pomidory w zalewie
-
Kanie w zalewie octowej
-
Grzybki w zalewie octowej
-
Karp w zalewie octowej
-
Sałatka szwedzka z ogórków
-
Ryba opiekana w zalewie octowej
-
Zalewa do papryki konserwowej
-
Pieczarki w occie
-
Dynia w zalewie octowej
-
Ryby smażone w zalewie octowej
-
Klopsiki w zalewie octowej
-
Dania w zalewie octowej
Więcej informacji na temat zalewy do ogórków konserwowych
Zalewa do ogórków konserwowych jest doskonałym dodatkiem do warzyw. Można ją z łatwością przygotować w domu z kilku składników, co pokazuje ten przepis.
Przepis na zalewę do ogórków konserwowych to doskonały pomysł na przygotowanie doskonałego dodatku do warzyw, który sprawi, że są smaczniejsze. Przepis na zalewę do grzybów jest bardzo łatwy do przygotowania dlatego nie musisz mieć żadnego doświadczenia kulinarnego aby ją wykonać. Można powiedzieć, że jest to najprostsza i podstawowa zalewa do korniszonów. Jest ona dobrą bazą dla innych wariantów smakowych. Kwaśny odczyn octu zapobiega rozwojowi drobnoustrojów i umożliwia długie przechowywanie gotowych ogórków. Dodatkowo część witamin w środowisku kwaśnym jest bardziej stabilna i trwała. Aby zrobić ogórki konserwowe, potrzebna będzie zalewa octowa składająca się z wody, octu, cukru i soli. Zalewa octowa służy nie tylko do robienia przetworów z ogórków, lecz także do marynowania innych warzyw i grzybów. Przy pomocy octu możemy konserwować na zimę paprykę, wspomniane grzyby, dynię, kalafiory, cebulę i wiele innych warzyw.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić zalewę do ogórków konserwowych, by była najlepsza, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. Zalewę robi się na bazie octu. Ocet spirytusowy bardzo często wykorzystujemy w naszej kuchni do wielu potraw. Świetnie sprawdza się on jako konserwant do przetworów warzywnych. Warto jednak wiedzieć, że ocet może być dość niekorzystny dla naszego żołądka. Nie powinny go spożywać osoby z wrzodami żołądka. Osoby mające wrażliwy żołądek mogą zamienić ocet spirytusowy na jabłkowy. Ocet jabłkowy jest delikatniejszy. Osoby, które cierpią z powodu wrzodów żołądka, czy choroby refluksowej powinny jednak zupełnie wyeliminować go z diety i ograniczyć marynowane warzywa.
By przygotować smaczne przetwory oprócz zalewy potrzebować będziesz jeszcze ogórków dobrej jakości. Do stworzenia korniszonów wykorzystaj małe, ale twarde ogórki gruntowe. Zadbaj, by były dobrej jakości, tak, by efekt końcowy również dobrze się prezentował i smakował.
Alergeny w zalewie do ogórków konserwowych
Lista alergenów dla zalewy do ogórków konserwowych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- gorczyca
Wartości odżywcze zalewy do ogórków konserwowych
To dodatek, który jest zdrowy, nie sprawdzi się jednak dla osób z problemami z układem pokarmowym.
Energia i białka
(310g)
Węglowodany
(310g)
Tłuszcze
(310g)
Witaminy
(310g)
Składniki mineralne
(310g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.