Wytrawne babeczki
- Jajko (6 szt.)
- Mleko 2% (60 ml)
- Ser Mozzarella (80 g)
- Suszone pomidory w oleju - 3 sztuki (60 g)
- Rukola - 1 garść (20 g)
- Szynka wieprzowa - 6 plastrów (120 g)
Przepis na wytrawne babeczki krok po kroku
Przygotuj formy do muffin i każą z nich wyłóż plastrem szynki.
Ser zetrzyj na tarce, rukolę i suszone pomidory drobno posiekaj.
Jajka wymieszaj z mlekiem, przyprawami i roztrzep trzepaczką.
Dodaj wcześniej przygotowane składniki i ponownie wymieszaj.
Tak przygotowaną masę przelej do form na muffiny i piecz ok. 25 minut w piekarniku nagrzanym do 180 st. C.
-
Pasta jajeczna
-
Jajka na twardo
-
Jajko w koszulce
-
Placuszki twarogowe
-
Sałatka z brokułem
-
Chleb w jajku
-
Jajecznica z kurkami
-
Jajko sadzone
-
Sałatka z brokułami i jajkiem
-
Jajka po wiedeńsku
-
Omlet cesarski
-
Bananowe pancakes
-
Jak zrobić pancake
-
Banan w cieście
-
Omlet z płatkami owsianymi
-
Jajecznica z pieczarkami
-
Placki na maślance
-
Jajecznica z pomidorami
-
Śniadanie z jajkiem
Więcej informacji na temat wytrawnym babeczkom
Poznaj przepis na wytrawne babeczki, które są nie tylko smaczne, ale też bardzo sycące, zdrowe i pełne wartości odżywczych. Na tym nie kończą się ich zalety. Są bardzo szybkie i łatwe w przygotowaniu i na pewno poradzisz sobie z nimi, nawet jeśli na co dzień nie gotujesz. Świetnie sprawdzą się na śniadanie, danie wielkanocne oraz na święta. Jak zrobić wytrawne babeczki? Koniecznie czytaj dalej i poznaj nasz pomysł na ich zdrową, pożywną i bardzo smaczną wersję, którą możesz przygotować dla całej rodziny. Sprawdzą się zarówno na śniadanie w domu, jak i również na wynos do pracy lub szkoły. Składniki, które będą Ci niezbędne to wędlina, mleko, jajka i ulubione dodatki – my proponujemy rukolę, mozzarellę i suszone pomidory. Tak naprawdę jednak przepis na wytrawne babeczki możesz dowolnie modyfikować i dodawać do nich warzywa i sery, które lubisz najbardziej lub które po prostu aktualnie zalegają Ci w lodówce. Samo wykonanie jest bardzo proste. Formy na mufiiny wyłóż wędliną, jajka roztrzep trzepaczką z mlekiem i drobno posiekanymi dodatkami. Masa na muffiny gotowa, wystarczy teraz przelać ją do foremek i piec niecałe 30 minut w piekarniku. Muffiny wytrawne charakteryzują się wysoką zawartością białka, żelaza, witamin z grupy B oraz cynku. Są niskowęglowodanowe i mają niski indeks glikemiczny, dlatego sprawdzą się również dla osób z zaburzeniami gospodarki węglowodanowo-insulinowej takimi jak insulinooporność czy cukrzyca. Śmiało można włączać je również do diety dzieci i kobiet w ciąży. Przepis na wytrawne muffiny to zdecydowanie przepis, który warto znać. Koniecznie go wypróbuj.
Alergeny w wytrawnych babeczkach
Lista alergenów dla wytrawnym babeczkom przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
- Ser Mozzarella
Wartości odżywcze wytrawnym babeczkom
Wytrawne muffiny charakteryzują się wysoką zawartością białka i niskim indeksem glikemicznym.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.