Wrap z tuńczykiem
- Tuńczyk w oleju - pół puszki (60 g)
- Tortilla pełnoziarnista - 1 placek (60 g)
- Serek śmietankowy - 1 łyżka (25 g)
- Rukola - 2 garści (50 g)
- Papryka czerwona - 1/3 szt (80 g)
- Cebula czerwona - 1/4 szt (25 g)
Przepis na wrapa z tuńczykiem krok po kroku
Na suchej patelni przyrumień lekko tortillę.
Środek placka wysmaruj serkiem kanapkowym i wyłóż opłukaną rukolę. Dodaj pokrojoną w kostkę w koskę cebulę i paprykę.
Tuńczyka odsącz z zalewy i podziel na mniejsze kawałki. Poukładaj na tortilli.
Całość dokładnie zroluj, tak by nie wypadły z niej warzywa.
Więcej informacji na temat wrapa z tuńczykiem
Wrap z tuńczykiem, to niezwykle smaczna przekąska, pełna smaku i aromatu, którą można przygotować w kilka chwil. To połączenie chrupiącej tortilli, pysznej ryby, serka śmietankowego i warzyw. Idealnie sprawdza się na szybką przekąskę, ale także jako pomysł na pełnowartościowy posiłek. Można zjadać ją zarówno na ciepło, jak i na zimno. Dlatego jest daniem niezwykle uniwersalnym.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić wrapy z tuńczykiem, by były smaczne, a przy tym niezbyt skomplikowane, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Całość jest niezwykle prosta i nie zabiera dużo czasu. By stworzyć to pyszne danie wystarczy tylko połączyć wszystkie składniki i zwinąć je w rulon, uważając, by nic z niego nie wypadło. Choć można spotkać się z wieloma sklepowymi opcjami, to jednak najlepsze są te domowe, zrobione własnoręcznie, które nie zawierają takiej ilości soli, konserwantów, czy wzmacniaczy smaku.
Choć w przepisie podany jest sposób na pojedynczego wrapa można go nieco zmodyfikować i użyć na imprezę. Wystarczy zrolowanego wrapa pokroić na mniejsze kawałki, wbić w nie wykałaczki i serwować na talerzykach. To wspaniały pomysł na smaczne imprezowe przekąski, które znikają w mgnieniu oka, a przy tym wspaniale się prezentują.
Do przygotowania dania z przepisu najlepiej nadaje się tuńczyk z puszki. Dobrze jest wybrać opcję w oleju, która charakteryzuje się naprawdę wspaniałym smakiem i aromatem. Dzięki temu całość zachwyca idealną kompozycją. W wersji bardziej fit można też użyć tego w sosie własnym, choć on smakuje w takiej wersji nieco gorzej.
Tak przyrządzone wrapy są naprawdę pyszne. To zasługa wspaniałego połączenia smakowego. Zamiast sosu wykorzystuje się w tej wersji twarożek śmietankowy, który dobrze komponuje się z rybą, a przy tym naprawdę wspaniale smakuje. Można również użyć opcji z dodatkiem przypraw, by całość była nawet bardziej wyrazista. Jednak nie jest to konieczne, gdyż do całości dodaje się surowej cebuli, która jest dość ostra.
Taki wrap t o dobre rozwiązanie szczególnie dla osób zapracowanych. Ten przepis na wrapy z tuńczykiem sprawdzi się świetnie na bardzo szybką przekąskę, ale również obiad czy kolację.
Alergeny w wrapie z tuńczykiem
Lista alergenów dla wrapa z tuńczykiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Tuńczyk w oleju
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- tortilla pełnoziarnista
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- serek śmietankowy
Wartości odżywcze wrapa z tuńczykiem
To zdrowe danie, które dostarcza sporo białka i błonnika.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.