Whiskey sour
- Whisky (60 ml)
- Syrop cukrowy (20 ml)
- Sok cytrynowy - 2 łyżki stołowe (20 ml)
- Lód (80 g)
- Białko jajka (1 szt.)
Przepis na whiskey sour krok po kroku
Do szklanki włóż lód.
Do shakera wlej whisky, białko jajka oraz syrop cukrowy i sok z cytryny, wstrząśnij shakerem aż białko się ubije.
Przelej drink do szklanki.
Więcej informacji na temat whiskey sour
Whiskey sour to dobry koktajl alkoholowy na bazie whiskey i soku z cytryny. Przepis na whiskey sour jest bardzo prosty do zrobienia, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia barmańskiego aby go zrobić do przygotowania drinka będziesz potrzebować następujących składników: whiskey, sok z cytryny, syrop cukrowy oraz kostki lodu i białko jajka kurzego.
Whiskey sour to sposób przyrządzania drinków polegający na idealnym połączeniu smaku słodko kwaśnego. Do użycia drinka typu sour możesz użyć innych alkoholi o wysokiej zawartości alkoholu takich jak wódka, gin, rum oraz tequila.
Jak zrobić domowe whiskey sour? W szklance typu old fashioned umieść kostki lodu. Do shakera wlej whiskey, sok z cytryny, syrop cukrowy i białko jaja kurzego, wstrząśnij aż białko dokładnie połączy się z resztą składników. Przelej do szklanki wypełnionej lodem. Białko jajka zapewnia drinkowi bardziej aksamitną konsystencję, pamiętaj jednak aby nie dodawać lodu gdy będziesz ubijać białko z resztą składników.
Whisky to wysokoprocentowy alkohol powstający z destylacji zacieru zbożowego. Początkowo trunek produkowany był jako środek pomagający w leczeniu różnych chorób. Zwany był także "wodą życia", powstał najprawdopodobniej w Irlandii, a jego recepturę przypisuje się św. Patrykowi. Początkowo mikstura powstawała z fermentowanych owoców a w wieku szesnastym zaczęto wytwarzać ją z zacieru jęczmiennego. Wyróżnić możemy cztery podstawowe podziały tego alkoholu, które mają ścisłe powiązanie z miejscem jego produkcji: Szkockie, Irlandzkie, Amerykańskie oraz Japońskie wzorujące się na odmianie Szkockiej. Whisky szkockie produkuje się tylko i wyłącznie ze słodu jęczmiennego, amerykańską odmianę natomiast z zacieru na bazie kukurydzy, żyta oraz jęczmienia. Kwaśny smak cytryny wpływa korzystnie na produkcję kwasów żółciowych, dlatego warto je dodawać do potraw gdyż poprawiają trawienie.
Podsumowując koktajl alkoholowy to szybki pomysł na imprezę, który zachwyci twoich gości. Łatwy drink nie zabierze Ci wiele czasu możesz więc przygotowywać go podczas wieczoru na bieżąco. Możesz przygotować drink w większej ilości porcji pamiętaj wtedy aby zwiększyć odpowiednio proporcje składników.
Alergeny w whiskey sour
Lista alergenów dla whiskey sour przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Białko jajka
Wartości odżywcze whiskey sour
Drinki na bazie alkoholu powinny pojawiać się w naszej diecie sporadycznie. Alkohol jest wyrobem kalorycznym dlatego jeśli dbasz o linię powinieneś ograniczać jego spożycie. Alkohol ma negatywny wpływ na nasz cały organizm.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.