Wege ramen
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Imbir korzeń - 4 plastry (20 g)
- Pasta miso - 2 łyżki (30 g)
- Tahini (pasta sezamowa) - 1 łyżka (20 g)
- Bulion warzywny (1000 ml)
- Sos sojowy - 3 łyżki (30 ml)
- Tofu wzbogacane wapniem - 1 kostka (180 g)
- Olej rzepakowy - 1 łyżka (10 ml)
- Makaron ryżowy (100 g)
- Kapusta pak choi - 1 sztuka (200 g)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Marchewka - 1 sztuka (50 g)
- Olej sezamowy - 2 łyżki (20 ml)
- Arkusze nori - 2 listki (5 g)
Przepis na wege ramen krok po kroku
Imbir i marchew obierz i pokrój w słupki, tofu pokrój w kostkę, pak choi na mniejsze kawałki, a cebulę drobno posiekaj.
Czosnek rozgnieć praską i dodaj do rondla. Dodaj imbir, miso, tahini, bulion i sos sojowy. Zagotuj i gotuj ok.3-5 minut.
Odcedź przez sito i stałe składniki przełóż do drugiego garnka.
Tofu podsmaż na oleju, a makaron ugotuj według instrukcji na opakowaniu.
Do bulionu dodaj cebulę, kapustę i gotuj ok. 2 minuty, aż zmiękną.
Do misek nałóż makaron, warzywa, tofu i zalej bulionem. Podawaj z olejem sezamowym
Więcej informacji na temat wege ramenu
Wegański ramen to pomysł na pyszny, zdrowy, sycący posiłek, który przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom dań azjatyckich. Kuchnia azjatycka to aktualnie jedna z najpopularniejszych na całym świecie, wyróżniają ją bardzo wyraziste, często mieszane smaki i aromaty. Jednym z kultowych dań jest ramen, który wywodzi się z kuchni japońskiej i często porównuje się go do polskiego rosołu. Ramen można podawać w wielu bardzo różnych wersjach – z mięsem, z owocami morza, bez mięsa lub z tofu. Wegański ramen warzywny to świetna propozycja na obiad lub kolację dla wszystkich osób, które rezygnują lub ograniczają spożycie mięsa. Mimo jego braku jest równie smaczny, aromatyczny i dobry nie tylko dla wegan lub wegetarian. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić wege ramen w domu, aby był naprawdę najlepszy, niczym z azjatyckiej restauracji, koniecznie czytaj dalej aby poznać nasz prosty przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Składniki, które będą Ci potrzebne do jego przygotowania to produkty charakterystyczne dla kuchni azjatyckiej. Aby powstał pyszny, wegański ramen potrzebny będzie między innymi makaron ryżowy, tofu, kapusta pak choi, imbir, czosnek, sos sojowy, pasta miso oraz warzywny bulion. Większość tych składników jest dostępna w dużych sklepach spożywczych i nie powinno być problemu z ich znalezieniem. Azjatyckie składniki wyróżnia niespotykany nigdzie indziej smak i aromat, dlatego ich zastąpienie bywa trudne. Samo przygotowanie ramenu nie jest trudne i poradzi sobie z tym przepisem, nawet nie mając większego doświadczenia w kuchni. Jeśli chcesz poznać szczegółowy przepis na wegański ramen, poznaj nasz przepis, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces przygotowania, a Ty będziesz cieszyć się niezwykłym smakiem i aromatem tej wyjątkowej potrawy.
Alergeny w wege ramenie
Lista alergenów dla wege ramenu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Pasta miso
- Sos sojowy
- Tofu wzbogacane wapniem
- sos sojowy
-
Nasiona sezamu i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- tahini (pasta sezamowa)
- Olej sezamowy
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy
- sos sojowy
Wartości odżywcze wege ramenu
Najlepiej wybrać tofu wzbogacone w wapń.
Energia i białka
(0g)
Węglowodany
(0g)
Tłuszcze
(0g)
Witaminy
(0g)
Składniki mineralne
(0g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.