Wegańskie gofry
- Mąka owsiana pełnoziarnista (300 g)
- Proszek do pieczenia - 3 łyżeczki (12 g)
- Cukier - 2 łyżki (25 g)
- Napój sojowy (mleko sojowe) (350 ml)
- Olej rzepakowy - 3 łyżki (30 ml)
- Cukier wanilinowy - 2 łyżeczki (8 g)
- Sól - szczypta (1 g)
Przepis na wegańskie gofry krok po kroku
Wsyp wszystkie składniki do jednej miski i połącz je dokładnie mieszając lub za pomocą robota kuchennego.
Rozgrzej gofrownice i wlej gotowe ciasto.
Gofry upiecz na złoty kolor.
-
Naleśniki
-
Kopytka
-
Parówka w cieście francuskim
-
Ryż z jabłkami
-
Bułki cynamonowe
-
Kluseczki ziemniaczane
-
Kleik ryżowy
-
Pączki z serka homogenizowanego
-
Legumina
-
Budyń jaglany
-
Placki z serka wiejskiego
-
Omlet cesarski
-
Bananowe pancakes
-
Jak zrobić pancake
-
Bułeczki z jagodami
-
Babeczki wielkanocne
-
Grysik
-
Zacierki
-
Kolacja dla dzieci
Więcej informacji na temat wegańskich gofrów
Pyszne wegańskie gofry to dobry pomysł na domowe, a co ważne szybka w wykonaniu przekąska, które idealnie pasuje na śniadanie, lunch, deser czy podwieczorek. Przepis jest prosty w przygotowaniu, dlatego każdy powinien sobie z nim poradzić. Gofry zawierają w swoim składzie mleko sojowe oraz są bez jajek, dzięki czemu idealne są dla osób przebywających na diecie wegańskiej. Smak gofrów możesz wzbogacić o ulubione dodatki, którymi mogą być owoce, dobrej jakości dżemy lub serki homogenizowane.
Jak zrobić wegańskie gofry? Przygotowanie ich jest banalnie proste, wystarczy wszystkie składniki wystarczy przełożyć do jednej miski, i dokładnie wymieszać za pomocą mieszadła lub robota kuchennego. Ciasto należy wlać do gofrownicy i piec aż będą miały złoty kolor.
Przepis wegańskie gofry to doskonały pomysł na zdrowy i słodki dodatek w ciągu dnia. Przepis składa się między innymi z mleka sojowego, które jest wzbogacone przez producentów o witaminy A i D oraz wapń. Są to ważne składniki dla naszego zdrowia, dlatego podczas wyboru mleka (napoju sojowego) warto sprawdzić czy jest bogate w wymienione wyżej składniki odżywcze. Ponadto naturalnie bogate jest w kwas foliowy, potas oraz witaminę B12. Mleko sojowe budzi również wiele kontrowersji wynikających z obecności izoflawonów pochodzących z soi. Bardzo często do produkcji napoju jest używana soja genetycznie modyfikowana, dlatego warto zwrócić uwagę, żeby na opakowaniu był symbol non-GMO. Wtedy mamy pewność, że do produkcji została wykorzystana soja pochodzenia naturalnego. Dodatkowo soja jest jednym z 14 popularnych alergenów, dlatego alergicy powinni uważać na ten produkt. Dodatkowo składają się z mąki owsianej, który jest doskonałym zamiennikiem mąki pszennej, ponieważ ma właściwości spajające oraz w porównaniu z pszenicą mąka owsiana nie zawiera glutenu. Ponadto zawiera duże ilości białka oraz błonnika pokarmowego. Jest również doskonałym źródłem witamin z grupy B oraz K,D,E i kwasu foliowego, a także minerałów, czyli wapnia, magnezu, żelaza i cynku. Mąka ma również niski indeks glikemiczny dlatego jest idealna dla osób chorujących na cukrzycę. Dzięki błonnikowi oraz beta – glukanowi mąki chroni nas przed podwyższonym stężeniem cholesterolu we krwi.
Pomysł na gofry idealnie sprawdzą się również jako szybka przekąska dla dzieci. Ten sprawdzony przepis na wegańskie gofry na pewno ułatwi Ci ich przygotowanie.
Alergeny w wegańskich gofrach
Lista alergenów dla wegańskich gofrów przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Proszek do pieczenia
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Napój sojowy (mleko sojowe)
Wartości odżywcze wegańskich gofrów
Gofry składają się z wartościowych składników, dzięki czemu odżywią nas i nasycą na dłużej, a jeśli zamienimy cukier na słodzik to również będą idealne do diabetyków.
Energia i białka
(70g)
Węglowodany
(70g)
Tłuszcze
(70g)
Witaminy
(70g)
Składniki mineralne
(70g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.