Wegańskie ciasto dyniowe
- Mąka pszenna typ 500 - 2 szklanki (250 g)
- Proszek do pieczenia - 1,5 łyżeczki (15 g)
- Puree z dyni - 1 szklanka (230 g)
- Ksylitol (cukier brzozowy) - 4 łyżki (40 g)
- Olej rzepakowy - 5 łyżek (50 ml)
- Napój kokosowy słodzony z wapniem i witaminami (mleko kokosowe) - 1/3 szklanki (50 ml)
Przepis na wegańskie ciasto dyniowe krok po kroku
Mąkę, proszek do pieczenia i ksylitol przesyp do dużej miski i wymieszaj.
Puree z dyni, mleko kokosowe, olej rzepakowy przełóż do naczynia blendera i zblenduj na gładką, jednolitą masę.
Mokre składniki przełóż do suchych i wszystko dokładnie wymieszaj.
Przelej ciasto do formy do pieczenia wyłożonej papierem i piecz ok. 45 minut w piekarniku nagrzanym do 180 st. C.
-
Ciasto dyniowe
-
Placek z dyni
-
Ciasto dyniowe
-
Sernik dyniowy
-
Ciasto dyniowe fit
-
Placek dyniowy
-
Proste ciasto dyniowe
-
Gnocchi dyniowe
-
Ciasto dyniowe z olejem
-
Szybkie ciasto z dyni
-
Ciasto z dyni i jabłek
-
Ciasto z dyni fit
-
Gofry dyniowe
-
Ciasto dyniowe z mascarpone
-
Ciasto dyniowe Thermomix
-
Ciasto dyniowe z orzechami
-
Bułki z dynią
-
Ciasto marchewkowo-dyniowe
-
Ciasto dyniowe
Więcej informacji na temat wegańskiego ciasta dyniowego
Ciasto dyniowe to jedno z najprostszych, a jednocześnie najsmaczniejszych wege ciast. Pasuje do niego bardzo wiele dodatków między innymi pokruszona gorzka czekolada, suszona żurawina lub płatki migdałowe – za każdym razem jest równie dobre oraz łatwe i szybkie w przygotowaniu. Wegańskie ciasto dyniowe, mimo braku jajek, ma idealną konsystencję, ponieważ puree z dyni wykazuje podobne właściwości strukturotwórcze. Dlatego nie musisz się obawiać, że powstanie zakalec, ani twardy, ciężki placek. Przepis na wegańskie ciasto dyniowe naprawdę warto znać, nawet jeśli na co dzień nie jesteś 100% wege. Do jego przygotowania potrzebne Ci będzie puree z dyni, czyli po prostu zblendowana na gładki mus dynia, mąka pszenna (lub owsiana, jeśli chcesz przygotować ciasto nie tylko wegańskie, ale również bezglutenowe), proszek do pieczenia lub soda oczyszczona, odrobina oleju roślinnego i mleczko kokosowe lub dowolny inny napój roślinny. Wystarczy wymieszać oddzielnie suche składniki, dokładnie zblendować mokre składniki i połączyć wszystko razem do uzyskania jednolitej masy. Tak przygotowane ciasto wystarczy następnie piec około 45 minut w dobrze nagrzanym piekarniku. Jak widzisz, jest to naprawdę prosty przepis, z którym każdy bez problemu sobie poradzi. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić wegańskie ciasto dyniowe, koniecznie czytaj dalej i poznaj nasz przepis krok po kroku.
Alergeny w wegańskim cieście dyniowym
Lista alergenów dla wegańskiego ciasta dyniowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
Wartości odżywcze wegańskiego ciasta dyniowego
Najlepiej wybrać napój kokosowy wzbogacany wapniem, zwłaszcza w przypadku długotrwałego stosowania diety wegańskiej.
Energia i białka
(80g)
Węglowodany
(80g)
Tłuszcze
(80g)
Składniki mineralne
(80g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.