Wegańskie brownie z fasoli
- Fasola konserwowa (330 g)
- Masło z orzechów arachidowych (ziemnych) - 1/3 szklanki (80 g)
- Kakao 16% (proszek) - 1/2 szklanki (65 g)
- Mielone siemię lniane - 2 łyżki (20 g)
- Syrop z agawy - 3/4 szklanki (185 g)
Przepis na wegańskiemu brownie z fasoli krok po kroku
Blachę wyłóż papierem do pieczenia. Nagrzej piekarnik na 190 stopni Celsjusza.
Wszystkie składniki (w tym ziarenka z jednej laski wanilii) zblenduj na gładką masę. Blenduj dokładnie do uzyskania gładkiej masy.
Masę wylej do foremki. Wyrównaj.
Wstaw do piekarnika i piecz około 45 minut.
Podawaj posypane cukrem pudrem.
-
Brownie z fasoli
-
Fit brownie z fasoli
-
Brownie z fasoli i banana
-
Brownie z fasoli daktyli i banana
-
Brownie z białej fasoli
-
Brownie z fasoli bez jajek
-
Brownie z fasoli bez cukru
-
Fit brownie z fasoli z malinami
-
Brownie z fasoli Thermomix
-
Brownie z czarnej fasoli
-
Brownie z czerwonej fasoli
-
Brownie z fasoli
Więcej informacji na temat wegańskie brownie z fasoli
Prosty i szybki przepis na ciasto czekoladowe z fasoli w wersji wegańskiej: bez jajek i nabiału. Ma najniższy indeks glikemiczny ze wszystkich przepisów na brownie z fasoli. Jego indeks glikemiczny wynosi tylko 18, więc jest to przepis, który w najniższym stopniu podwyższa poziom glukozy i insuliny w krwioobiegu. Super sposób na dietetyczne ciasto wegańskie. Wykonanie przepisu to niespełna kilka minut. Ponadto składa się tylko z pięciu prostych, ale też jednocześnie bardzo zdrowych produktów – bez cukru i mąki.
W przepisie wykorzystano kakao -dosyć spora ilość. Zamiast kakao można użyć karobu. Jest to dobry zamiennik kakao. Gdy masz uczulenie na kakao karob ratuje sytuację. Nie znajdziesz w tym przepisie cukru, mąki, nabiału ani jajek. Jako produkt zastępujący jajka dodaje się siemię lniane. Jest ono idealne – zawiera świetne właściwości zdrowotne i ma mnóstwo błonnika i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Kakao i karob mają wspaniałe wartości odżywcze. Warto wspomnieć tutaj, że karob jest trochę słodszy od kakao i dodatkowo, co jest bardzo ważne, nie zawiera kofeiny. To może być istotna wiadomość dla osób, które powinny ograniczać ilość kofeiny w diecie. To przydatna informacja dla osób, które mają dzieci. Także kobiety w ciąży i karmiące powinny uważać na ilość kofeiny w diecie. W chorobach dotyczących układu krwionośnego (zbyt wysokie ciśnienie tętnicze krwi) ograniczenie kofeiny to także istotny punkt.
Jako produkt słodzący dodaj syrop z agawy. Ma on bardzo niski indeks glikemiczny. Wynosi on około 15, ale może sięgać do 30. To zależy od ilości fruktozy. Nie mniej jednak jest to bardzo dobry produkt, który zastępuje cukier. Zamiast syropu z agawy możesz dodać też syrop klonowy lub też daktylowy.
Zamiast dodawać do przepisu masło (produkt nabiałowy) wykorzystaj masło orzechowe. Jest ono o wiele cenniejsze dla zdrowia, ponieważ orzechy są bogate w kwasy tłuszczowe nienasycone. Masło (mleko) natomiast obfituje w kwasy tłuszczowe nasycone. Nadmiar ich może prowadzić między innymi do chorób serca.
Alergeny w wegańskim brownie z fasoli
Lista alergenów dla wegańskie brownie z fasoli przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Masło z orzechów arachidowych (ziemnych)
Wartości odżywcze wegańskie brownie z fasoli
Przepis jest wegetariański, wegański i bardzo zdrowy. Zawiera wszystkie cenne składniki odżywcze i mineralne.
Energia i białka
(115g)
Węglowodany
(115g)
Tłuszcze
(115g)
Witaminy
(115g)
Składniki mineralne
(115g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.