Wędliny z szynkowara
- Karkówka wieprzowa (1000 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Żelatyna - 2 łyżeczki (10 g)
Przepis na wędliny z szynkowara krok po kroku
Mięso dokładnie umyj i oczyść.
Natnij mięso tak aby była możliwość włożenia ząbków czosnku.
Mięso obtocz w przyprawach, a na koniec posyp ją żelatyną.
Szynkę możesz odłożyć do lodówki, jeśli masz na to czas, chętnie przełóż ją do szynkowara.
To niego wodę i nastaw na 80 st. C, takich warunkach szynka powinna spędzić około 3 h.
-
Szynka z szynkowara
-
Wędlina z szynkowara
-
Schab z szynkowara
-
Mielonka z szynkowara
-
Karkówka z szynkowara
-
Boczek z szynkowara
-
Łopatka z szynkowara
-
Golonka z szynkowara
-
Kiełbasa z szynkowara
-
Szynka z szynkowara z żelatyną
-
Kurczak z szynkowara
-
Pasztet z szynkowara
-
Pierś z indyka z szynkowara
-
Salceson z szynkowara
-
Marynata do schabu z szynkowara
-
Wołowina z szynkowara
-
Filet z indyka z szynkowara
-
Dania z szynkowara
Więcej informacji na temat wędlin z szynkowara
Wędliny z szynkowara to dobry, domowy dodatek do pieczywa, który jesteś w stanie przygotować w swoim domu.
Mój dzisiejszy prosty przepis powstaje zaledwie z kilku składników, które bez problemu dostaniesz w każdym sklepie. Musisz zaopatrzyć się w piersi z kurczaka, nieco bardzo tłuste mięso, czyli nogę z indyka/kurczaka lub udka, dodatkowo porcja dowolnych warzyw i kilka jajek.
Zatem, jak zrobić wędliny z szynkowara w domu?
Mięso dokładnie umyj i oczyść. Natnij mięso tak aby była możliwość włożenia ząbków czosnku. Mięso obtocz w przyprawach, a na koniec posyp ją żelatyną. Szynkę możesz odłożyć do lodówki, jeśli masz na to czas, chętnie przełóż ją do szynkowara. To niego wodę i nastaw na 80°, takich warunkach szynka powinna spędzić około 3 h.
Sam widzisz, jak szybko możesz przygotować domowe wędliny w swoim domu, dlatego koniecznie cię do tego zachęcam, ponieważ jest to szybki i prosty przepis, z którym poradzi sobie każdy. Mój przepis na wędlinę ze szynkowara idealnie sprawdzi się na śniadanie jako dodatek do chleba, ale też na kolację czy na święta. Dlatego warto zapamiętać mój sprawdzony przepis.
Mój pyszny w smaku, szybki i łatwy w przygotowaniu przepis na szynkę powstaje tak naprawdę z dwóch głównych składników. Ja postawiłam na karkówkę, z której wychodzi idealna szynka, ale śmiało możesz wymienić rodzaj mięsa na dowolny. Idealnie sprawdzi się tutaj też drób, który należy do chudych mięs, jest to źródło łatwo przyswajalnego, pełnowartościowego białka. Mięso drobiowe dostarczy do naszego organizmu dodatkowo spore ilości witamin z grupy B, witaminę A, D, E. Zawiera niewiele tłuszczu, dlatego jest on polecany do dań lekkostrawnych. Niekiedy do przygotowania wędlin z szynkowara potrzebny będzie dodatek jajek, ale nie martw się, ponieważ, jajka to źródło pełnowartościowego białka, czyli takiego, które w swoim składzie zawiera wszystkie aminokwasy egzogenne. Jest to rodzaj aminokwasów, których nasz organizm nie potrafi sam syntetyzować, dlatego tak ważne jest dostarczanie ich wraz z pożywieniem. Szynka będzie idealna na kanapki, które przez jej dodatek staną się pyszne, wykorzystaj je na kolację lub na śniadanie.
Alergeny w wędlinach z szynkowara
Lista alergenów dla wędlin z szynkowara przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na wędliny z szynkowara
Wartości odżywcze wędlin z szynkowara
W podobny sposób przygotujesz dowolny rodzaj mięsa.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.