Wędlina z szynkowara
- Szynka wieprzowa surowa (1000 g)
- Sól peklująca (20 g)
Przepis na wędlinę z szynkowara krok po kroku
Mięso oczyść. Wymieszaj z solą peklującą i przyprawami. Wstaw na noc do lodówki.
Mięso włóż do szynkowara, dokładnie dociskając.
Szynkowar włóż do dużego garnka z ciepłą wodą. Gotuj całość przez 2 godziny.
Po gotowaniu szynkę schłodź i przechowuj w lodówce.
-
Szynka z szynkowara
-
Schab z szynkowara
-
Mielonka z szynkowara
-
Wędliny z szynkowara
-
Karkówka z szynkowara
-
Boczek z szynkowara
-
Łopatka z szynkowara
-
Golonka z szynkowara
-
Kiełbasa z szynkowara
-
Szynka z szynkowara z żelatyną
-
Kurczak z szynkowara
-
Pasztet z szynkowara
-
Pierś z indyka z szynkowara
-
Salceson z szynkowara
-
Marynata do schabu z szynkowara
-
Wołowina z szynkowara
-
Filet z indyka z szynkowara
-
Dania z szynkowara
Więcej informacji na temat wędliny z szynkowara
Wędlina z szynkowara to doskonała opcja dla wszystkich miłośników domowych wyrobów mięsnych. Jej przygotowanie jest łatwe, a smakuje naprawdę wybornie.
Przepis na wędlinę z szynkowara to doskonały pomysł na dodatek do kanapek. Będzie świetnym zastępstwem dla schabu czy karkówki. Ma mniej tłuszczu, dlatego świetnie sprawdzi się nawet na diecie. Uduszona w sosie jest opcją naprawdę lekkostrawną. To danie, które spodoba się także najmłodszym domownikom ze względu na naprawdę pyszny smak. Można zmniejszyć jego ostrość, dodając mniejszą ilość czosnku, jednak to on nadaje mu wyjątkowego aromatu.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić wędlinę z szynkowara, by była pyszna, a przy okazji szybka w przygotowaniu i chuda, to ta propozycja jest zdecydowanie dla ciebie. Choć szynkę można kupić w każdym sklepie, to jednak ta domowa jest najlepsza. W dodatku wszystkie składniki z łatwością można kupić w każdym sklepie. To dobra opcja dla osób lubiących wędlinę, która jest smaczna, a przy okazji delikatna. Całość robi się praktycznie sama. Wystarczy mięso wrzucić do szynkowara, by się zrobiło. Jego najważniejszym punktem jest obróbka mięsa. Dobrze jest wybrać do tego wyrobu mięso jak najlepszej jakości, dzięki temu ma się pewność, że całość będzie smakowała naprawdę pysznie. Choć wybór gatunku mięsa zależy głównie od indywidualnych preferencji, dobrze jest wybrać takie, które nie ma zbyt dużo błonek i chrząstek, by szynka miała jak najlepszą strukturę. To jest jedna z najważniejszych różnic między szynką sklepową a domową. W domowej znaczną większość stanowi mięso, dopełnieniem są dobre przyprawy, a brak konserwantów sprawia, że całość smakuje po prostu lepiej. Dobre jest w niej to, że można dostosować ilość przypraw do swoich własnych preferencji. Tak samo z ilością soli. Dzięki temu szynka swojej roboty jest znacznie zdrowsza. Będzie też lepszym wyborem dla osób z nadciśnieniem czy schorzeniami kardiologicznymi. Jednak warto zadbać wcześniej o specjalistyczny sprzęt, który pozwoli na sprawne wykonywanie tego wyrobu w swoim domu. Wszystko można zamówić przez Internet lub kupić w specjalnym sklepie wędliniarskim.
Alergeny w wędlinie z szynkowara
Lista alergenów dla wędliny z szynkowara przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na wędlinę z szynkowara
Wartości odżywcze wędliny z szynkowara
To danie zawiera dość sporo nasyconych kwasów tłuszczowych, dlatego nie powinno gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(102g)
Węglowodany
(102g)
Tłuszcze
(102g)
Witaminy
(102g)
Składniki mineralne
(102g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.