Wątróbka z kurczaka
- Wątróbka drobiowa (500 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Śliwki suszone - 1 duża garść (100 g)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (60 ml)
- Mąka pszenna typ 550 - 3 łyżki (60 g)
Przepis na wątróbkę z kurczaka krok po kroku
Wątróbkę opłucz i oczyść z błonek. Pokrój na drobne kawałki i obtocz w mące.
Na patelni rozgrzej oliwę dodaj pokrojoną w piórka cebulę i podsmaż przez chwilę.
Dodaj wątróbkę i pokrojone w kostkę śliwki.
Zalej wszystko 1 szklanką wody. Dodaj pieprz, majeranek i natkę pietruszki.
Duś przez 10 minut.
Posól po obróbce termicznej.
Więcej informacji na temat wątróbki z kurczaka
Wątróbka z kurczaka to idealny przepis dla miłośników tradycyjnych dań, zwłaszcza na bazie podrobów. Smakuje naprawdę świetnie. I idealnie sprawdzi się na pyszny obiad dla całej rodziny. Wątróbka drobiowa jest lżejsza i delikatniejsza niż wersja wieprzowa, a do tego przygotowuje się ją szybciej i dużo łatwiej. ma ona również mniej tłuszczu, dzięki czemu będzie lepszym wyborem dla osób na diecie redukcyjnej, czy tych z chorobami układu krwionośnego. Choć jest zdrowsza, to wciąż smakuje równie pysznie.
Wątróbka z cebulką sprawdzi się świetnie jako obiad dla całej rodziny. Nawet dla najmłodszych. Jej smak jest lekko słodkawy, dzięki odpowiednim dodatkom. Całość nie jest zbyt mocno doprawiona, dzięki czemu danie zasmakuje również tym osobą, które wolą łagodne potrawy.
Ten przepis na wątróbkę jest naprawdę prosty, dzięki czemu poradzą sobie z nim osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z gotowaniem. W kilka chwil można przygotować to przepyszne danie, które oczaruje wszystkich domowników. Ten przepis choć bardzo prosty jest niezwykle smaczny.
Jeżeli zastanawiasz się jak zrobić wątróbkę z kurczaka w sosie, która będzie słodka i soczysta, a przy tym niezbyt pracochłonna, to ten przepis będzie dla ciebie idealną inspiracją. Dowiesz się z niego jak usmażyć wątróbkę, by była naprawdę krucha i miękka, a także bardzo smaczna. Ta receptura sprawi, że pokochasz wątróbkę na słodko i na pewno zagości ona w twoim menu na stałe.
Choć w przepisie użyte zostały suszone śliwki to możesz ją również przygotować z jabłkiem, które także nada całości miłego, słodkiego posmaku. Warto wtedy poddusić jabłko wcześniej, by było idealnie miękkie. Wątróbka idealnie komponuje się ze słodkimi owocami i karmelizowaną cebulką. Ich smak idealnie podkreśla lekki charakter tego mięsa. Elementem zaskoczenia w tym przepisie jest dodatek suszonych śliwek, które świetnie komponują się z wątróbką drobiową i sprawiają, że jest ona tak dobra, że ciężko przejść obok niej obojętnie. To danie jest szczególnie polecane fanom podrobów, jednak nawet osoby, które za nimi nie przepadają będą zadowolone z efektu końcowego.
Alergeny w wątróbce z kurczaka
Lista alergenów dla wątróbki z kurczaka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 550
Wartości odżywcze wątróbki z kurczaka
Energia i białka
(198g)
Węglowodany
(198g)
Tłuszcze
(198g)
Witaminy
(198g)
Składniki mineralne
(198g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.